Dana tłumaczy, dlaczego Machida zawalczy o pas

autor:
07 Sierpień 2012
Dana tłumaczy, dlaczego Machida zawalczy o pas

Nie tylko w komentarzach na MMAnews ludzie wytykają Shogunowi słabsze cardio i mniejszą motywację do walki. Wiele wskazuje na to, że nawet nie zależy mu specjalnie na walce z Jonesem. Tak przynajmniej po raz kolejny sugeruje Dana White, tłumacząc powody, dla których ostatecznie to Lyoto Machida dostał walkę o tytuł wagi półciężkiej. Przeczytajcie sami.

W drodze do tej walki Shogun odmówił podjęcia walki z jednym z przeciwników [Gloverem Teixeirą], Shogun nie terroryzował mnie też, by dostać title shota. Lyoto Machida to robił, jest cały zaangażowany w tę walkę, jest agresywny, by ją dostać, co potwierdził podczas ostatniej walki i do tego pokonał przeciwnika z top 10. I jeśli mam kontynuować tę listę, to w ankiecie, która miała wybrać faworyta publiczności z walczącej na FOX czwórki dostał 50% poparcia.

Ciężko rozstrzygnąć czy Shogun faktycznie nie ma motywacji, by walczyć o tytuł i jeśli tak, to jakie są tego przyczyny? Czy to kwestia trudnej walki z Jonesem, potrzeba odbudowania po kilku trudnych pojedynkach, a może wyższy poziom w UFC sprawia, że walki są o wiele cięższe i nie dają tak efektownych, dominujących zwycięstw. A może to wszystko jedno wielkie nadużycie w ustach Dany?

Komentarze