Debata na temat TRT – Florian, Evans, Bisping i Cruz

autor:
01 Sierpień 2012
1

Czy czterominutową wymianę opinii można nazwać debatą? Chyba nie do końca, ale Ariel Helwani zapytał o stanowisko czterech zawodników z czołówki UFC, którzy wypowiedzieli się na temat tego, co daje tak naprawdę TRT, czy powinno być legalne czy nie i jak to się ma do lekkich kategorii wagowej. A wszystko zakończone linią „drillers are killers”. Dla zainteresowanych tematem, krótkie tłumaczenie w środku posta.

Kenny Florian nie uważa, by TRT było złotym środkiem na wygrywanie walk. Jednak przyznaje wprost, że używanie TRT przez długi okres czasu prowadzi do wypracowania przewagi, ponieważ daje możliwość wykonania znacząco większej pracy w skali kilku lat, a także wykonanie większej ilości powtórzeń. Jak mówi, „drillers are killers” i jeśli jestem w stanie wykonać „x” więcej kombinacji z „y” większą intensywnością, będę lepiej przygotowany do walki. Do tego zauważa, że zawodnicy nie dążą do zredukowania niedoboru testosteronu, a raczej zmierzają do osiągnięcia stosunku epitestosteronu do testosteronu w maksymalnym dopuszczonym stosunku, który wynosi 6:1. Dlatego powinni mieć możliwość brać wszyscy, albo nikt, ale on uważa, że raczej nikt.

Rashad Evans jest przekonany, że w profesjonalnym sporcie ludzi zawsze będą zwiększać swoje możliwości, jeśli nie na ten, to na inny sposób. Uważa TRT za normalne narzędzie, które zwiększa możliwości treningowe.

Michael Bisping określa siebie jako „oldschoolowego”, ponieważ uważa, że 40-latek powinien mieć niższy poziom testosteronu zgodnie z prawami natury. Wyobraża sobie zawodników z wieloletnim doświadczeniem i poziomem testosteronu 20-latka, czemu jest stanowczo przeciwny. Przychyla się do opinii Floriana o „drillers are killers” i uważa, że kontrole 4-5 razy w roku pozwoliłyby wykluczyć sterydy i TRT ze sportu.

Dominick Cruz twierdzi, że nie zrobiłby wagi stosując TRT. Nie uważa żeby było to ważne w najlżejszych kategoriach, jednak także uważa, że powinni do TRT mieć dostęp wszyscy albo nikt.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
halls Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
halls
Gość
halls
Offline

Evans miał przynajmniej jaja powiedzieć jak jest, powinni zrobić dopuszczalną normę 3:1 i tyle. I tak większość z nich wstrzykuje coś w dupe