Francuski olimpijczyk krytykuje MMA

autor:
01 Sierpień 2012
Francuski olimpijczyk krytykuje MMA

Igrzyska są naprawdę wspaniałe, ale teraz przyszedł czas na coś mniej entuzjastycznego. Teddy Riner, francuski judoka, skrytykował dość ostro MMA, mówiąc, że „nie ma żadnych wartości moralnych”. Co więcej, zrobił to w jednej z największych gazet we Francji, a mianowicie „Le Monde”. Sam fakt, że wykazał się niewiedzą nie ma tu większego znaczenia, bo wiadomość i tak poszła w świat. 3 sierpnia Riner zmierzy się z Polakiem, Januszem Wojnarowiczem. Dlatego tym bardziej trzymamy kciuki, choć rywal jest naprawdę wyróżniający się!

Oto niefortunna wypowiedź judoki:

To sport, gdzie nie ma żadnych moralnych wartości. Zasady są proste – nie uderzać w oczy i w genitalia… To najmniej, ile możemy wymagać, prawda? Mam dwoje bratanków i bratanicę i nie chcę, by oglądali tego typu walkę. Kiedy w TV lecą brutalne sporty, sprawa jest prosta – wyłączam!

Walka w klatce do mnie nie przemawia. W MMA nie ma moralnego kodeksu. Jestem wojownikiem na tatami, ale zawsze musisz respektować swojego przeciwnika.

Co ciekawe, Riner dostał propozycję walki z Satoshim Ishiim w 2009 roku, jednak odmówił jej z wyżej wymienionych powodów. W chwili obecnej będzie walczył o olimpijskie złoto w kategorii 100kg i jest uważany za ścisłego faworyta. Jest pięciokrotnym mistrzem świata i dwukrotnym mistrzem Europy, oraz brązowym medalistą olimpijskim. Ma 22 lata i przegrał dwie z ostatnich stu walk. We Francji idzie za nim sława porównywalna do tej, którą cieszył się w Polsce Paweł Nastula.

Komentarze