Frankie Egdar schodzi do wagi piórkowej!

autor:
22 Sierpień 2012
Frankie Egdar schodzi do wagi piórkowej!

Frankie Edgar był wybitnym przykładem na to, że technika i determinacja mogą równoważyć przewagę fizyczną przeciwnika. Pomimo tego, że jego rywale byli wyraźnie więksi, pokonywał po kolei BJa Penna, Graya Maynarda, a także, jak niektórzy twierdzą, Bena Hendersona. Po ostatnich kontrowersyjnych porażkach, wielu fanów i prezydent UFC wyraźnie zalecało mu zejście do kategorii piórkowej, która potrzebuje większej ilości rozpoznawalnych i topowych zawodników. Nieprzekonany do tego pomysłu Edgar, zdecydował się na to duże przedsięwzięcie dziś w nocy, ogłaszając swój wybór na antenie „UFC Tonight”.

Frankie zapowiedział, że zawalczy z każdym postawionym przed nim piórkowym. Jak jednak wspominał Dana na konferencji prasowej po UFC 150, nie będzie to raczej walka o tytuł, od której dzielą Edgara jedna lub dwie walki. Obecny mistrz wagi piórkowej broni swojego tytułu 13 października przeciwko Erikowi Kochowi.

Sam Aldo byłby zainteresowany walką z Amerykaninem, o czym wspominał w wywiadzie dla TATAME.

Powiedział, że chce zejść do piórkowej, także niech to zrobi. Tyle. Jest tutaj mile widziany, żebyśmy mogli go wyłączyć i żeby poszedł do wagi koguciej lub lekkiej.

Na Edgara czekają także w nowej dywizji tacy rywale jak Hatsu Hioki, Pat Curran, Chad Mendes, Dustin Poirier czy Chang Sung Jung. Stawiamy na to, że pierwsza walka odbędzie się z Hiokim lub Korean Zombie, jednak póki co nic nie jest jasne. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Edgar wypadnie ze swoim operowaniem dystansem i bez konieczności nadrabiania przewagi siły przeciwników w nowej dywizji.

Komentarze

 • El Hombre

  Może stracić na szybkości ale decyzja dobra. Walka Aldo vs Edgar to będzie dobre 🙂

 • Zloty

  Stracić na szybkości schodząc kategorię niżej ? hmmm
  Frankie w piórkowej będzie wyglądał jak Boetsch w średniej 😀

 • El Hombre

  W wadze piórkowej każdy jest szybki, w lekkiej to był atut Edgara, teraz będzie na równi z innymi.

 • jednak frankie poszedł do piórkowej aby tam mu szło dobrze ale jak miał bym obstawiać walkę Aldo vs Edgar do bardzo trudno wytypować zwycięzcę Edgar ma bardzo dobre zapasy no i stójkę a Aldo też ma dobra obronę przed obaleniem no i dobra stójkę i te mocne low kicki które mogły by uszkodzić nieźle nogę Edgara no ale jak dojdzie do tej walki to się do wiemy kto jest lepszy

 • SIŁA

  https://i.qkme.me/35pzln.jpg taki żart ode mnie

 • vivevdi

  Walka z Mendes’em byłaby interesująca.