Jan Błachowicz o zmianach w przygotowaniu do KSW 20 – wywiad

16 sierpień 2012
21
Jan Błachowicz o zmianach w przygotowaniu do KSW 20 – wywiad

Ostatnie dni nie były zbyt szczęśliwe dla – broniącego we wrześniu pasa – Janka Błachowicza (15-3). „John” miał lecieć na długo planowane przygotowania do USA, gdzie razem z Krzysztofem Soszyńskim i resztą zawodników gymu Reign MMA miał przejść ciężki reżim treningowy, przed jego starciem z Houstonem Alexandrem.

Choć była to dla niego swego rodzaju życiowa szansa, to i tak spora część fanów zaczęła snuć teorie o „prawdziwych” powodach dla których Janek rzekomo nie poleciał. W wywiadzie dostaniecie wszystko czarno na białym i przy okazji dowiecie się co Cieszynianin myśli o decyzji KSW odnośnie PPV.

UPDATE: Niespodziewane problemy sprzętowe sprawiły, że pół nocy spędziliśmy na naprawianiu dźwięku do poziomu akceptowalnego. Jeżeli jesteście audiofilami, po prostu nie klikajcie PLAY lub przynajmniej nie piszcie o tym w komentarzach.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
9 lat temu

Szanuje Janka ale Wkurza mnie to jego: „no nie, no no no no nie no no, no nie”

Bartgdy
Bartgdy
9 lat temu

Kiedy można spodziewać się wywiadu z Piotrkiem Strusem ? Bo wchodzę co 10 min 😀

naiver
9 lat temu

F. Georgiew, uważam, że celem samym w sobie nie może być „robienie dobrego” za wszelką cenę. Celem winno być opisywanie rzeczywistości taką, jaką jest.

Dla mnie podejście zakładające możliwość krytyki tylko po zakończeniu gali (a dlaczego nie po zakończeniu dwóch? wszak są one powiązane) jest absurdalne. Nie żyjemy w próżni, KSW ciągle podejmuje najróżniejsze działania, które mogą jak najbardziej być oceniane i komentowane. Oczywiście – po gali będziemy mieli pełniejszy obraz, ale pewne aspekty nie są zależne od tego, jaką walkę da np. Wiśniewski czy Moks z Mańkowskim. Przy Twoim podejściu nie ma sensu komentować i oceniać niczego do momentu zakończenia gali. Kompletnie to do mnie nie trafia.

I żeby była jasność – odnoszę się tylko do Twoich wypowiedzi pod tym newsem, bo co sądzę o Was, napisałem w poprzednim wpisie.

luky
luky
9 lat temu

Ja osobiście jestem za PPV ponieważ chce oglądać jak największe gale i jak najlepszych zawodników więc gdybym nie jechał na galę to z pewnością bym wykupił. Jednak obawiam się że jeżeli przeciętny Kowalski nie będzie widział raz na 3-4 miesiące MMA na otwartym Polsacie to przestanie odczuwać głód tego sportu bo po prostu o nim zapomni wiec według mnie więcej gal i niektóre w PPV byłoby dobrym rozwiązaniem niemniej jednak uważam że zakładana ilość subskrybcji 75tyś przez Polsat jest do osiągnięcia.

Mastafu
Admin
9 lat temu

Naiver:
Dla mnie krytyka zestawień po ich ogłoszeniu to tylko sposób na zlekceważenie zawodników i ich pracy oraz podkreślanie słabych stron gali. Nie widzę co miałoby zrobić dobrego podobne działanie.

Z PPV podobnie. Moja krytyka nic tu nie wniesie, liczby rozliczą KSW. Ja mogę ponarzekać, ale wszystko wskazuje na to, że Polsat przeforsował to rozwiązanie. Trzeba krytykować rzetelnie, do celu i w porę, a to jest trudne bez zakulisowych informacji. A te pokazują, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, choć na pewno bardziej komercyjny, niż sam się maluje 😉

El Hombre
El Hombre
9 lat temu

Szkoda, chciałem posłuchać co Masakra ma do powiedzenia…

Marcin
Marcin
9 lat temu

Dzieki Panowie za wywiady z tego obozu!!!

naiver
9 lat temu

Panowie, gratulacje również, bo naprawdę odwalacie kawał dobrej roboty. Zawsze świeże newsy, kapitalny pomysł z podsumowaniami konferencji prasowych UFC (nie zawsze jest czas wysłuchać), wywiady. Tak trzymać.

Żeby nie było zanadto słodko jednak, to pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią F. Georgiewa. Organizacja gal MMA to nie tylko walki. Na to wszystko składa się – jak sam się doskonale orientujesz – znacznie więcej czynników. Układania karty walk, jej ujawnianie, logika zestawień, przekaz, jaki jest kierowany do szerokiej publiki przed galą (promocja, marketing), przekaz, jaki jest kierowany do wąskiej (branżowej) publiki (niestety, w wypadku KSW jest dokładnie ten sam tj. zarówno Kowalskiemu będą wmawiać, że Sapp jest legendą, jak i w wywiadzie dla portalu branżowego będą bronić swego wyboru, miast mrugnąć okiem w kierunku słuchaczy). Konludując – to, czy walki wypadną dobrze czy nie, ma na ocenę gali duży wpływ, ale jest cała masa czynników, które można oceniać i komentować wcześniej. Nie twierdzę, że tego nie robicie – twierdzę jedynie, że podejście zakładające krytykę gali tylko po jej zakończeniu, nie jest słuszne.

Rozumiem, oczywiście, że PPV rządzi się kompletnie innymi prawami i aspekt sportowy schodzi tu na dalszy plan wobec czynnika medialnego, który ma okazać się tym magnesem dla widza, ale uważam, że już sam fakt tak mocnego przesunięcia środka ciężkości z aspektów sportowych na medialne (Wiśniewski, Różalski) może i być może powinien znaleźć się w ogniu krytyki ze strony mediów branżowych. Oczywiście, rozumiem, że mogą one zakładać podejście na zasadzie: „zdzierżymy tych freaków, KSW trochę więcej dzięki nim zarobi, co w dalszej perspektywie pozwoli rozwinąć całe MMA”, ale uważam to za podejście błędne.

Nie chcę Was tu jednak zanudzić swoimi wypocinami, więc zainteresowanych odsyłam na mojego bloga, w którym opisałem wszystko bardziej szczegółowo.

El Hombre
El Hombre
9 lat temu

Mam pytanko, będzie wywiad z Kitą ?

Mastafu
Admin
9 lat temu

Dwadasd: to jasne, zapomniałem wspomnieć, że nie czuję żebyśmy byli atakowani którymkolwiek z komentarzy. Piszę, by rzucić więcej światła na sprawę krytyki kontrowersyjnych zestawień i posunięć, bo temat jest dość aktualny.

El Hombre
El Hombre
9 lat temu

Dobrze że została w miarę wyjaśniona kwestia tego lotu do USA a raczej jego brak. Zwracam honor bo też bzdury pisałem kiedy zostało to ogłoszone. Panowie dzięki za wywiady 🙂

dwadasd
dwadasd
9 lat temu

za bardzo krytyke bierzecie do siebie, zdecydowana wiekszosc osob krytykuje sam pomysl wprowadzenia ppv, a nie wasza obiektywnosc.

Mastafu
Admin
9 lat temu

Luky:
Po pierwsze, dzięki za pozytywną opinię.

Co do obiektywności, to na rozliczenia jest czas po galach. Dlatego nie przypominam sobie krytyki PRZED którąkolwiek z polskich gal MMA. Nie jest to w interesie naszym, zawodników i organizatorów.

Za to po – jak najbardziej. Dariusz Cholewa bardzo entuzjastycznie podszedł do tego, że zamiast potakiwać mu jak wszyscy, napisaliśmy w podsumowaniach wszystkie uwagi po jego ostatnich galach i poprosił nas o drobną ewaluację i propozycję zmian na trzecią edycję. Drobna cegiełka właśnie dzięki krytycznej postawie.

Co do KSW, to przypomnijcie sobie co u nas było po KSW 17. Wydaje mi się, że zareagowaliśmy najostrzej ze wszystkich, mieliście wypowiedzi Jamesa Thompsona, ankietę, która miała przekazać oburzenie fanów. Po KSW 19 nie zostawiliśmy suchej nitki na zaangażowaniu Boba Sappa.

Kluczowe jest tutaj słowo „PO”. Nie ma sensu zniechęcać ludzi do zakontraktowanych już walk. Nie ma sensu zniechęcać ludzi do kupowania PPV przeforsowanego przez Polsat. MMA ma się w Polsce rozwijać, zawodników ma oglądać jak najwięcej ludzi. Dlatego przed galą wspieramy wszystkich, mieliśmy już zaklepany wyjazd przed Pro Fightem 7 i MMA Attack 3, jedziemy przed Fighters Areną 3, pomimo wielu krytycznych uwag do organizacji tego eventu. Ale po gali przychodzi czas na często ciężkie ewaluacje, których nigdy się nie baliśmy. Na przełomie 2011 i 2012 roku, wobec słodzenia wszem i wobec KSW i MMA Attack baliśmy się nawet, że zostaniemy wyrzuceni z obiegu ze względu na krytyczną postawę, także jakiekolwiek powątpiewanie w obiektywność bardzo mnie boli 😉

Ale podkreślam, jeśli chcielibyście usłyszeć krytkę PRZED, to musielibyście założyć podsłuchy do naszych prywatnych rozmów, albo musiałoby wydarzyć się coś naprawdę kontrowersyjnego. Srać do własnego gniazda nie będziemy 🙂

Pozdro!

Uriel
Uriel
9 lat temu

Wydaje mi się, że Janek trenując w Polsce nie rozwija się… czy starczy to na Hiustona? Pewnie tak… ale co dalej?
Pytają Janka czy match event to dla niego wyróżnienie… a to jakieś wyróżnienie otrzymywane za zasługi skoro Różal miał je również???
PPV nie spisze się.. nie w Polsce a przynajmniej nie teraz a skoro Polsat skakał to można do tv pójść albo do tvp, nie mają monopolu..

Przemo
Przemo
9 lat temu

Bardzo dobry wywiad. Dzięki!

Mechiko
Mechiko
9 lat temu

Błachowicz spoko koleś

TojaMaciek
9 lat temu

dobrze pudzian gada , WAR !

halucynogen
halucynogen
9 lat temu

TD a jak jest z ppv? To jest indywidualna decyzja i maly eksperyment wlodarzy KSW jak mniemam.

luky
luky
9 lat temu

Gratulacje dla całej redakcji robicie świetne wywiady jesteście w miarę możliwości obiektywni i zawsze macie świeże newsy;) (po ostatnich wiadomościach ogłoszenie całej kary, ppv itd przydałby się wywiad z Lewandowski albo Kawulski)

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x