Jorge Santiago zawodnikiem Strikeforce

autor:
12 Sierpień 2012
0
Jorge Santiago zawodnikiem Strikeforce

Jorge Santiago po porażkach z Brianem Stannem i Demianem Maią został wyrzucony z UFC i zdecydował się wprowadzić w swojej karierze znaczące zmiany. Podjął się treningu w nowopowstałym Blackzilians, gdzie wśród największych zawodników światowego MMA przebywa obecnie Kamil Waluś i stoczył dwie, trwające łącznie trzy minuty walki na Titan Fighting Championships, gdzie pokonał Leonardo Pecanhę (14-8) i Justina Guthrie (16-5). Obecnie powraca do Strikeforce, ale to nie koniec nowości w sprawie Brazylijczyka.

Występ Santiago odbędzie się bowiem w nowej kategorii wagowej. Zdecydowany na wykorzystanie 100% swojego potencjału, fighter zmierzy się z wyzwaniem zbicia wagi do kategorii półśredniej, gdzie czekać będzie na niego 29 września Quinn Mulhern.

Quinn Mulhern (18-2) to coraz jaśniej błyszcząca gwiazda MMA z gal King of the Cage i Strikeforce: Challengers. Gdy mierzył się z niżej notowanymi przeciwnikami, niemal każdą walkę wygrywał przez poddanie. Od czasu wejścia do wyższych lig, coraz więcej jego walk kończy się decyzjami. Ostatnio przegrywał w czerwcu 2011 z Jasonem High (16-3) z American Top Team.

Zobaczymy zatem walkę dwóch dobrych fizycznie parterowców, a zarazem szybki powrót Santiago pod skrzydła Zuffa. Być może jej władze dostrzegły, że walki z Maią i Stannem były bardzo ciężkim otwarciem dla wartościowego Santiago, a sam zawodnik jest wyraźnie zdeterminowany, by dostać kolejną szansę w UFC.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o