Jose Aldo vs. Frankie Edgar na UFC 153!

autor:
31 Sierpień 2012
Jose Aldo vs. Frankie Edgar na UFC 153!

Frankiego Edgara czekała przynajmniej jedna walka przed próbą odebrania pasa mistrzowskiego, którego obecnym posiadaczem jest Jose Aldo. Bliżej nieokreślona kontuzja kolana, której nabawił się Erik Koch, wykluczyła go z walki z Brazylijczykiem i Frankie od razu zgodził się wejść na jego miejsce.

Dana White nie omieszkał napomknąć, że Frankie zgodził się na walkę od razu, jak prawdziwy wojownik, wspominając o ostatnich ciężkich tygodniach dla UFC.

„The Answer” zawalczy o wysoką stawkę, ponieważ dotychczas jedynie Randy Couture i BJ Penn posiadali pas mistrzowski w dwóch różnych kategoriach. UFC 153 odbywa się 13 października w Rio de Janeiro, a na karcie zobaczymy także Quintona Jacksona z Gloverem Teixeirą, Jona Fitcha z Erickiem Silvą, Phila Davisa z Wagnerem Prado czy Demiana Maię z Rickiem Storym. Szykuje się karta naprawdę niesamowitych walk, z dodatkowymi emocjami w undercardzie, przynajmniej dla tych, którzy oglądali brazylijskiego TUFa.

KARTA UFC 153
Główna karta:
Champ Jose Aldo vs. Erik Koch (for featherweight title)
Quinton „Rampage” Jackson vs. Glover Teixeira
Jon Fitch vs. Erick Silva
Phil Davis vs. Wagner Prado
Demian Maia vs. Rick Story

Przedwalki:
Rony „Jason” Mariano Bezerra vs. Sam Sicilia
Gabriel Gonzaga vs. Geronimo Dos Santos
Diego Brandao vs. Joey Gambino
Gleison Tibau vs. Francisco Trinaldo
Renee Forte vs. Sergio Moraes
Chris Camozzi vs. Luiz Cane
Reza Madadi vs. Cristiano Marcello

Komentarze

 • Georges St-Pierre

  ale wiadomość ciekawe czy franki zdobędzie pas będzie ładna walka już się nie mogę do czekać

 • El Hombre

  Zajebista walka ! Mamy pierwszy pojedynek dwóch najlepszych zawodników z dwóch różnych kategorii wagowych od drugiej walki GSP z Pennem (bo dla mnie Edgar wygrał ostatnią walkę z Bensonem).

 • Wonsz

  Coś czuję, że tak będzie:
  Aldo
  Niewiadoma (zależy od formy i morale Rampa)
  Fitch
  Devis
  Maia

 • Wonsz

  *Davis

 • F. Georgiew

  Najlepsze jest to, że obejrzałbym tę galę dla każdej z tych walk.

  Aldo vs. Edgar – świetna walka, lubię styl Aldo, lubię charakter Frankiego. Będzie wojna, ale chyba raczej Aldo pociśnie.

  Rampage vs. Glover – zobaczymy na ile stać Brazola i czy Rampage jeszcze w ogóle chce walczyć, bo jego ostatnie walki to była jakaś pomyłka. Ale może TRT zdziała cuda. Stawiam na Teixeirę.

  Fitch vs. Silva – to zestawienie chyba najbardziej mnie kreci, dwa różne temperamenty, wielki test dla Silvy, do tego walka w Brazylii po tym, jak ostatnio sędzia skrzywdził Ericka.

  Maia vs. Story – niby walka zwyczajna, ale Maia zrobił ponoć takie postępy, że głowa mała. Może być jak z ostatnią walką Jacare.

 • El Hombre

  Nie zapędzajmy się, Demian Maia to nie Jacare.

 • F. Georgiew

  Napisałem, że może być jak z walką Jacare, czyli szybki finisz. Mam niedosyt po walce z Don Hyun Kimem.
  Nie porównuję Demiana do Jacare, ani na plus ani na minus, to ciężcy do porównania zawodnicy z różnych organizacji – i o zupełnie innym dorobku.

 • Georges St-Pierre

  jak miał bym obstawiać kto wygra walkę Aldo czy Edgar trudno powiedzieć bo Aldo ma dobrą stójkę i te jeszcze moce lock Kicki które mogą nieźle uszkodzić nogę Edgara no i ma też dobry parter no a Edgar co tu dużo mówić dobra stójka no i parter nic dowiemy się po walce kto jest lepszy