KSW 20 w płatnym systemie Pay Per View. Podpowiadamy jak oglądać i nie dać się zwariować!

14 Sierpień 2012
KSW 20 w płatnym systemie Pay Per View. Podpowiadamy jak oglądać i nie dać się zwariować!

Pierwsze wzmianki na temat zastosowania systemu „Płać Za Oglądanie” (Pay Per View) przez KSW, pojawiły się dobre kilka miesięcy temu. Wiadomość ta z miejsca wywołała falę krytyki. Do niedawna, właściciele federacji – Martin Lewandowski i Maciej Kawulski – nie mieli jednoznacznego zdania na temat: „Czy wprowadzić PPV już teraz, później a może zrezygnować z niego całkowicie?”. Po zobaczeniu oficjalnego trailera KSW 20, wiemy już że PPV będzie już od 15-go września.

Nie powiemy wam jednoznacznie czy jesteśmy za czy też przeciw wprowadzeniu tego rozwiązania, bo wy zrobicie to za nas doskonale. Pokażemy jedynie jakie są plusy całej sytuacji i czego możemy się spodziewać w zamian.

Choć system ten dość dobrze funkcjonuje w Stanach Zjednoczonych (np. UFC), to jednak w Polsce głównym argumentem jego przeciwników jest zależność zarobków przeciętnego Kowalskiego do wypłaty Pana Smitha z USA i ceny takiego PPV, która jest mocno porównywalna w obu krajach… zarobki zdecydowanie nie.

Cóż, decyzja jak na razie wydaje się już być podjęta, dlatego zastanówmy się co zrobić żeby pomyśleć spokojnie i samodzielnie, nie dając się ponieść fali krytyki.

1. Myśl, myśl trzeźwo czyli: „na co pójdą moje pieniądze?”.
Rozumiemy doskonale zawiedzione nadzieje sporej części fanów MMA w Polsce. Jak niemal każdy, też wolimy „dostawać” za darmo, ale pamiętajmy, że każdy kij ma dwa końce.

Pomyślmy, co było najczęstszym zarzutem ostatnich lat? Słabi zawodnicy, duże dysproporcje w zestawieniach fighterów… Idąc tym tropem trzeba pomyśleć o kolejnym etapie, czyli: „skąd brać pieniądze na czołowe nazwiska i głośne nazwiska?”. Do tej pory zyski pochodziły głównie z reklam. Jeżeli oczekujemy efektów, trzeba pójść krok dalej. Efekty bardzo łatwo rozliczyć i po dwóch lub trzech – pod warunkiem udanej sprzedaży PPV – akcjach z płatnym oglądaniem, fani oraz media powinni dostać to czego oczekują. Pojedynków na najwyższym możliwym poziomie. Jest także niewidzialna ręka rynku, czyli presja społeczeństwa internetowego. Jesteśmy też my – media branżowe – które nie zawahają się wystawić gorszej oceny, jeżeli ktoś na nią zasługuje.

2. Co zrobić gdy nie mam pieniędzy (lub nie chcę ich wydawać)?
Najprościej jest poczekać na darmową retransmisję, no ale przecież wówczas będzie po zabawie. Wszyscy znajomi już 5 razy zdążą zdradzić nam wyniki i najogólniej mówiąc, pianka zostanie już wypita. Proponujemy zebrać ekipkę najbardziej zagorzałych fanów/kolegów z okolicy, zrobić zrzutkę i przy odrobinie szczęścia zakończy się kosztem co najmniej jednego piwa, które wypijemy, śledząc rozwój akcji na ringu.
Drugie rozwiązanie to rozeznać się w okolicznych pubach, gdzie będą puszczali KSW 20. W Stanach, idąc do takiego klubu, bardzo często wrzuca się zbiorowo jakąś minimalną opłatę, ale w Polsce restauratorzy prawdopodobnie będą woleli skusić klienta, żeby do nich przyszedł i wydał trochę grosza. Przynosić własny alkohol to obciach, więc siłą rzeczy, nie chcąc siedzieć o suchej mordce, zapłacimy za browara lub dwa tyle, że wyjdzie nas jak zbiorowe oglądanie z kumplami. Warto namówić właścicieli ulubionej knajpy, by zdecydowali się na transmisję KSW.

3. Jaka cena za PPV?
Walka Adamek vs. Kliczko dostępna była u polskich operatorów telewizji kablowej za 40 zł. Dlatego większość osób przełączyła się na niemiecki RTL, który nie kodował obrazu. W zamian było co prawda „2 miliony reklam” między rundami, ale to jest właśnie coś za coś. Biznes musi przynosić dochody i inaczej niż reklamą w tym wypadku, nie da się tego osiągnąć. Liczymy, że w przypadku płatnej opcji, reklam nie będzie wcale.

KSW potwierdziło, że cena za PPV KSW 20 będzie wynosiła 30 złotych. Martin Lewandowski wytłumaczył to w następujący sposób:

Cena PPV to trzydzieści złotych. W zamian fani otrzymają różne dodatki. W studio będą goście specjalni, tj. Mamed Chalidow, Karolina Kowalkiewicz i Paulina Bońkowska (dziewczyny z karty KSW 21). Dotychczas ludzie psioczyli na zbyt dużą ilość reklam. Teraz nie będzie reklam lub będzie ich zdecydowanie mniej.
Cenę można porównać do wyjścia do kina, gdzie ludzie przecież też płacą za bilet. Wcześniej czy później trzeba było postanowić, aby edukować fanów w stronę Pay Per View.

Pozostaje oczywiście temat dostępności gali na platformach cyfrowych i tak:

„Prowadzimy rozmowy z różnymi platformami. Pod uwagę brane są: Polsat Cyfrowy, Vectra, UPC i Canal Plus. Szczegóły powinniśmy znać na początku tygodnia.”

4. Wydałem trzy dychy, ale co otrzymam w zamian?
Tu wspomniany brak reklam w trakcie transmisji. Ten czas wypełni, m. in. akcja z narożników pomiędzy rundami + inne ciekawe wstawki. Poza tym wspomniane studio sportowe z kilkoma ciekawymi gośćmi komentującymi bieg wydarzeń – liczymy, że nie pójdzie to w stronę rozmów o potencjalnej walce Mameda z Marcinem Gortatem. Pełnego programu możemy spodziewać się w trakcie tego tygodnia.

Najważniejszym, długodystansowym efektem PPV będzie jednak wyższy poziom sportowy. Organizatorzy nie będą mogli zasłaniać się argumentem „skąd brać na to wszystko pieniądze?” i ostatecznie zaczną sięgać po fighterów z wyższej półki a „nasi” będą mogli żądać wyższych wynagrodzeń, co w konsekwencji również powinno przełożyć się wyższy poziom z ich strony. Oby.

Komentarze

 • Pietrek

  Może to takie psioczenie o 10 zł, ale myślę że z ceną dwóch dyszek, czy też 15 PLN więcej ludzi kupiłoby PPV, a zarobek KSW również mógłby się zwiększyć. Znając życie pewnie to wykupię, chociaż coraz bardziej myślę o wycofaniu się z tego pomysłu bo karta nie powala.

 • avalon

  Nie będę pudzianowi pieniędzy do kieszeni wkładał, popieprzyło ich, żebym za takie gówno na najniższym poziomie płacił, co niedzielę mam gale UFC za darmo z walkami na dużo wyższym poziomie, żeby ktoś im płacił za PPV to muszą mieć jakąś renomę na świecie, a nie, szkoda gadać. Napewno tego nie obejrzę.

 • Niestety, mocno powątpiewam w to, że za wzrostem profitów z organizacji gal, do których ma doprowadzić wprowadzenie PPV, pójdzie też wzrost wartości sportowych. KSW nie znajdzie żadnego młodego megatalentu (przysłowiowego Turka), a sprowadzanie coraz lepszych zawodników wobec rozwoju Bellatora czy One FC i faktu dominującej pozycji UFC będzie praktycznie niemożliwe. KSW pozostaną nadal odpadki po największej organizacji świata.

  Nie podejmuję się wnikać w to, na co pójdzie kasa z PPV, bo to prywatna sprawa właścicieli KSW, ale warto chyba odnotować, że poza Mamedem, to chyba nie wynagrodzenie istotnych ze sportowego punktu widzenia zawodników stanowi o istocie kosztów KSW.

 • saper

  Ja uważam że to duży błąd. Jak się chce żeby ludzie płacili za transmisję to trzeba zapewnić odpowiednią kartę a ta w przypadku KSW jest po prostu śmieszna. Pewnie będzie to pierwsze i ostatnie PPV i zarazem gala o jednej z najniższych oglądalności od czasu wprowadzenia KSW na antenę Polsatu. Jednak poczekam na powtórkę.

 • TD

  Ja się zastanawiam jak zareagują sponsorzy, bo można przyjąć, że w optymistycznych prognozach KSW 20 obejrzy połowa ludzi z tych, którzy oglądali poprzednie gale. Czy wobec tego zapłacą połowę stawki?

 • mixetrew

  Słuchajcie nie musicie płacić dla KSW jeśli chcecie obejrzeć gale na żywo. Można to zrobić na komputerze. Gala będzie transmitowana online na różnych stronach np. http://www.meczyki.pl Wiadomo, że jakość jest gorsza ale nic nie płacimy.

 • avalon

  Ja sobie na następny dzień obejrze 2 walki, które mnie ciekawią, Bedorfa i Moksa z Mańkowskim, chociaż ta może być bardzo zachowawcza.

 • Artur

  Niestety, ale karta walk jest nic nie warta. Gdyby polaczyc ja z ksw 19 to jak najbardziej byloby to godne ppv. Bez mameda I materli to zwykla karta jak z polsatu. Dlaczego ma byc platne?

 • Wodzu

  „Nie powiemy wam jednoznacznie czy jesteśmy za czy też przeciw wprowadzeniu tego rozwiązania”

  Jak dostajecie od nich za darmo wejściówki na gale, to dziwne, żebyście ich skrytykowali publicznie. 😉

 • TD

  @Wodzu
  To nieprawdziwe i krzywdzące stwierdzenie. My też jesteśmy ludźmi i wśród redakcji zdania również są podzielone, ale to z zupełnie innego powodu niż z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego, który będzie musiał wydać 30 zł na PPV. A wejściówki nie mają tu nic do rzeczy, bo jesteśmy tam nie dla gali a dla materiałów, które obszernie i w dobrej jakości możecie u nas podziwiać za free.

  Dlatego „nie powiemy wam jednoznacznie czy jesteśmy za czy przeciw”, bo musielibyśmy umieścić zdanie wszystkich po kolei z imienia i nazwiska. W tym wypadku lepszym rozwiązaniem jest przedstawić to w formie za i przeciw. „Przeciw” to oczywiście argument 30 zł a „Za” to cała reszta, którą opisałem. Wy, na tej podstawie, wyrobicie sobie własną opinię.

 • Paweł

  Zawsze można zebrać się w kilku typa i zrobić zrzutę. Wg mnie oglądalność będzie dużo, dużo mniejsza. Zakładam, że jakieś max 30% w porównaniu do poprzednich gal.

 • skorupek

  jak myslicie ile osob kupi? haha z 20 000 to maks. sponsorzy sie wkurwia! Polsat sie wkurwi, bo umoczy kase. jedyny plus to taki ze bilety lepiej im zejda. nie znam zadnej osoby, ktora za to za placi. za Adamka placili bo to jednak historyczna walka.

 • Wodzu

  @TD
  Więc luz, dobrze że nadal jesteście obiektywni.

 • TD

  Jakby ktoś pytał ponownie o wywiad z Jackiem Wiśniewskim, to ponownie przełożył go na jutro. Jak zapewnia sam Jacek i menedżer Jacka: Jutro na 100%. Nie pytajcie o powody 😉

 • El Hombre

  Ja jestem w stanie kupić. 30zł to nie majątek.

 • Bartek

  Ludzie, mam pytanie. Jak się niby będzie za to płacić ?

 • TD

  @Wodzu
  No proste. Myślisz, że kupiliby nas wejściówkami prasowymi? Wyszli by na głupców proponując nam nic za coś a poza tym to rozwiązanie nie wchodzi w grę, bo:
  a) cenimy sobie swoją niezależność
  b) lubimy spojrzeć w lustro bez odwracania wzroku
  c) czytelnicy nie są głupi i szybko by się połapali
  d) bez sensu

  Nie jesteśmy hurra optymistami lub hurra pesymistami. Poczekajmy i zobaczmy co się będzie działo. Chcemy efektów? Dajmy im szansę się wykazać a później nie zawahajmy się rozliczyć KSW z efektów. Tylko potrzeba odrobinę zaufania i czasu. Nie od raz Rzymu i MMAnews zbudowano 😉

  @Bartek
  przeczytaj raz jeszcze artykuł. Poczekaj chwilę na oficjalne info bo na razie nie wiadomo na 100% którzy z operatorów będą wyświetlali KSW. Ale jak ci śpieszno to wyślij SMSA na 801 MMA NEW(S), płatny 30 zł 🙂

 • DX

  Nie wykupie, nie jestem na tyle głupi żeby płacić żeby oglądać jakiegoś dziwaka z Kutasami na Brodzie, Emeryte Le Bannera, jakiegoś piłkarza który kiedyś biegał na boisku bez Pay Per View, puszki Pudziana itp. Jako program rozrywkowy TAniec z Gwiazdami za darmo może bym obejrzał, ale teraz gówno tego nie będę oglądać. Pewnie ten komentarz się nie ukarze jak ostatni mój który skasowaliście, to mój ostatni komentarz na tej stronie, już to Ja pisać nie będę, nie ma za co dziękować.

 • Thaiek

  Kupił bym to gdyby były konkretne walki a nie stary Wiśnia chce poczuć drugą młodość w MMA…

  Płace WYMAGAM! Brak reklam ?? Łaski nie robią..

 • Michu

  30 zł, złotych trzydzieści, 30 PLN…. Ja osobiście uważam, że jak na pierwszą organizowaną gale PPV 30 zł jest to suma zbyt duża dla większości obywateli jak i również dla mnie. Osobiście uważam że lepsza cena i godniejsza zakupu powinna oscylował w cenie 15 zł, bo to jest ani za dużo ani za mało, bo jednak nie wiemy co dostaniemy za taką kwotę ,a argument że cena jest podobna do ceny biletu kinowego, jest bledną, bo wcześniej możemy wiedzieć na co idziemy po recenzjach innych, a tutaj nie wiemy jednak co dostaniemy. Straszny plus ze jednak tych reklam ma nie być, ale i tak cena powinna być dogodniejsza.

 • V69

  No jakoś muszą zapłacić Pudzianowi 300 tys za walke 😉 Zrzutka drodzy fani zrzutka 🙂

 • Cycu

  Dodam dwie dyszki to jakas sucz na miescie robi loda. Ciezki wybor.

 • Cycu

  A tak moglem miec loda i ogladac gale za darmo jednoczesnie.

 • hells

  Cycu wygrywa dzisiejszy konkurs na najlepszy komentarz

 • o8o8o8

  No jak dla mnie lipa, bo jak gale były w tv to mogłem sobie nagrać i obejrzeć z 3+ godzinnym opóźnieniem nie znając wyników, przewijając wszystkie reklamy i inny shit. Po prostu mam małe dzieci i nie będę przy nich oglądał gali na żywo, bo mnie żona z wałkiem będzie ganiać i nie uniknę pytań typu „czemu ten pan zrobił bach drugiemu?”, albo „czemu ten pan leży na drugim i go bije, a tamtemu leci krew?” A tak to będę zmuszony czekać na retransmisję albo ściągnąć z netu.

  I nie chodzi tu absolutnie o te 30 pln, tylko o sam komfort oglądania mając święty spokój. No chyba że PPV będzie umożliwiało obejrzenie „z poślizgiem”.

 • rateg

  @TD
  Czy Pudzian wyleciał w końcu do ATT? Co z tą jego wizą?

 • Wodzu

  @skorupek
  a co jeśli przekroczy to 20 tysięcy ? co jeśli za rok okaże się, że ten PPV to był strzał w dziesiątkę ?

 • Złoty

  „Pomyślmy, co było najczęstszym zarzutem ostatnich lat? Słabi zawodnicy, duże dysproporcje w zestawieniach fighterów… Idąc tym tropem trzeba pomyśleć o kolejnym etapie, czyli: „skąd brać pieniądze na czołowe nazwiska i głośne nazwiska?”

  No dokładnie, jest PPV są pięniądze można opłacić takie nazwiska jak Jacek Wiśniewski, a w kolejnych galach kto wie może i nawet Zygmunt Hajzer albo Krzysztof Ibisz.

 • lethal

  Jestem pewny, że 80% ludzi którzy nabijali takie oglądalności w polsacie otwartym nawet nie przejdzie im przez myśl aby wykupić PPV. Następne 10% znajdzie darmowy stream w interenecie. 10% wykupi PPV i od następnej gali wrócimy do normy 🙂

 • Daniel

  bawi mnie takie malkontenctwo… wszyscy chcę, żeby KSW stało się drugim UFC, żeby z Jankiem walczył Jones, a Anderson z Mamedem no i oczywiście za darmo dla widza. A sprawdźcie sobie ile kosztuje PPV na UFC… 6 razy tyle. Może i to będzie klapą, ale bez właśnie tego w Polsce nie będzie nigdy wielkiego sportu, czy to boks czy mma.

 • mixetrew

  Dlaczego zniknął mu wpis? Może dlatego, że była w nim zawarta informacja jak obejrzeć gale KSW bez płacenia?

 • dantev

  KSW w formacie PAY PER VIEW: część pierwsza……………ostatnia.

 • jand

  Troche przesadzili z cena. Moim zdaniem pierwsze i ostatnie ppv. Poza tym karta powinna byc mocniejsza. Ppv bez khalidowa jest bez sensu. Nie mam ochoty oplacac Pudziana. Placilem 7 pln na ipli bo nie mam TV ale 30 pln nie zaplace. To juz wole dolozyc 150 i zobaczyc na zywo. Ps. Jezeli ksw chce robic ppv to musi zainwestowac w zajebiste reklamy.

 • jand

  Poprawka. Zaplace nawet 50 pln jezeli KSW usunie te obracajace sie szesciany z reklamami w naroznikach.

 • TD

  @DX i mixetrew
  trolujecie, spamujecie, że nawet system wyłapuje was jako spam. Takie duże chłopaki a konta nie potrafią założyć, żeby im system przepuszczał posty.

  Zwłaszcza ty DX. Niby stały użytkownik a nawet konta nie mógł założyć. Może być nawet fake account ale poczyń jakiś wysiłek a nie biadolisz, że nie napiszesz albo że gali nie oglądniesz. Minimum wysiłku i mózgownicy, dziękuję.

 • M1global

  Sam pomysł na PPV nie jest zły, jednak cena za wysoka, zwłaszcza że to pierwszy raz i wogóle poczatki PPV w Polsce.

 • Najlepsze rozwiązanie to nie płacić! Jeżeli będzie niska sprzedaż to kolejne gale będą dostępne tak jak dotychczas. 🙂 A ewentualna duża sprzedaż i ewentualne duże wpływy dla KSW i tak nie przeniosą się na sportowy poziom. 🙂 Widz nie będzie miał żadnych zysków z PPV tylko KSW oraz operatorzy platform, które będą oferowały tę walkę.

 • dantev

  To raczej nie ten czas….albo chcą do mainstreamu albo zarabianie na „hardkorach”. Tego się nie da za jednym razem połączyć. Pokazali dwa razy „red balona” (parafraza zamierzona), któremu z trudem można znaleźć przeciwnika żeby go nie zabił a potem dają PPV znowu z balonem a bez Mameda? Nie no Panowie… to jeszcze nie ten czas żeby szaraki zapłaciły za „kopanie leżącego” i „zabijanie w klatce”.Dajcie na jednej gali: Helda, Irokeza, Mameda, Kitę, Mańkowskiego, Grabowskiego… DRWALA a wtedy nawet 100zł zapłacę. Na tej gali naprawdę nie ma za co płacić. Wiem, że kilku wymienionych nie ma KSW na kontrakcie ale właśnie dlatego nie dostaną pieniędzy od hardkorowców.Bo nie potrafią się dogadać z DOBRYMI nazwiskami tego sportu. Gala PPV musi zapełniona samymi superfightami, które ludkowie CHCĄ obejrzeć.No tak…ale przeciętny zjadacz chleba nie wie kto to jest Held. Amen.

 • Chris

  Abstrahując od zbyt wysokiej kwoty 30 PLN – ten Wasz poradnik brzmi jakby był skierowany do kompletnych idiotów, którzy nie są w stanie wpaść na pomysł ‚zrzuty’ na opłatę, bądź podzielić 30 przez 5. I ta racjonalizacja – przy wspólnym wykupieniu PPV przez kilka osób, ‚wychodzi’ tyle co piwo.

  Przypominają mi się poradniki wszelkiego typu w Fakcie i SuperExpressie, skierowane do nieco mniej lotnej części naszego społeczeństwa ; )

  Poza tym – bardzo dobry portal.

  Pzdr!

 • TD

  @Chris
  Poradnik – jak nie zauważyłeś – odpowiada na wiele rodzących się pytań, na które nigdzie indziej poza MMAnews, nie było odpowiedzi. To my zadzwoniliśmy i wypytaliśmy o wszystko zanim ktokolwiek, cokolwiek oficjalnie wiedział.

  Cena, gdzie oglądać, itp. Choć mogłeś odnieść takie wrażenie, to dlatego że z góry wiadomo było, że będzie wojna „KSW vs. Fani” i może choć trochę uspokoiliśmy sytuację. Gdyby nie to, prawdopodobnie doczekaliśmy się zupełnie nieprawdziwych spekulacji jak niektórzy mają w zwyczaju.

  Doceń, podziękuj, zostań z nami. Peace 🙂

 • Blade

  PPV to super sprawa jeśli idzie za tym lepsza rozpiska, niż wcześniej. Tutaj jest gorsza rozpiska. Natomiast KSW21 ma być znowu na otwartym Polsacie, już z Mamedem i Materlą, także bardzo niezrozumiała sytuacja. Przyzwyczajać ludzi do płacenia za słabszy produkt, a ten lepszy dawać free?

 • Adi66

  Strzelą se gola tym PPV
  Pazerność duetu K&L.
  MMA NEWS dyplomatycznie przedstawiło tylko plusy PPV (rozumiem)

 • dwadasd

  a jak juz beda pieniadze to kogo sciagna takiego wybitnego?

 • jand

  TD mam dla Ciebie sensację wartą posta- mayhem miller włamał się do kościoła, zdemolował go a jak przyjechałą policja to był nago 🙂 czy jakoś tak

 • roso

  Słaba karta i ATRAKCJE w postaci studio z Bońkowska i Kowalkiewicz????
  Naprawdę, za to chcą 3 dychy???? Coś tu się kupy nie trzyma….

 • stw

  5. znalezc streama i obejrzec w necie.
  Wiadome, ze kolejny portal bedacy na garnuszku ksw zrobi im dobre PR. Pewnie tego artykulu nie byloby 1,5 roku temu

 • S

  Jeżeli będzie na Canal Plus to wykupię. Co do oceny to wstrzymam się i wystawię ją po gali, choć fajerwerków się nie spodziewam.

 • Tomek

  nie ma opcji że za to zapłacę. 😉 nawet nie będę szukał żadnego tnącego się streamu, po prostu później obejrzę walki wrzucone na net i tyle.

  pzdr

 • paszko

  TD – przestań robić z ludzi wała
  sam napisałeś: czytelnicy nie są głupi i szybko by się połapali
  a jednocześnie mydlisz i bleblasz o podwyższeniu poziomu sportowego dzięki PPV?
  19 edycji klienci cwaniaków od kompromitacji sztuk walki bredzili o tym jak cudowna i silna to organizacja a teraz nagle widzicie potrzebę podwyższenia poziomu sportowego?
  Kłamiecie od lat czy wyjątkowo, teraz?

 • TD

  @paszko
  Dwie obrazy w jednym poście. Zbyt silnie argumentujesz, żebym dał radę odeprzeć twój atak. Masz prawo myśleć to co chcesz.

 • paszko

  Ty TD, jak każdy też masz prawo myśleć co chcesz. Ale jeśli piszesz
  ”czytelnicy nie są głupi i szybko by się połapali” – to bądź łaskaw nie traktować czytelników właśnie jak głupich!
  Nie musisz być w zgodzie z WIĘKSZOŚĆIĄ tu piszących, bądź w zgodzie z samym sobą i własnymi słowami. Tymi pisanymi niedawno i lata temu.
  A z tego:”efektem PPV będzie jednak wyższy poziom sportowy” powinieneś zrobić sobie sygnaturkę na stronie TD, HIPOKRYTO! (Tylko sprawdź co to znaczy zanim się obrazisz)
  Nie chcesz-nie potrafisz się ustosunkować do zarzutu o wprowadzanie w błąd (robieniu w wała)uprawiających sztuki walki czytelników strony, oraz widzów i fanów? Sam sobie wystawiasz świadectwo, panie szczery i obiektywny TD.
  Tylko PAMIĘTAJ, dopiero teraz, dzięki PPV KSW osiągnie wyżyny jakości i popularności. BIG LOL!
  Sam to napisałeś, ciekawe kiedy i czy się zreflektujesz i przeprosisz za słowa którymi próbowałeś nakarmić lud ciemny i którym kilka linijek niżej piszesz, że ponoć nie jest głupi. Co za HIPOKRYZJA, wstyd!

 • TD

  Miałbyś rację z hipokryzją gdybym coś odwołał a ja podtrzymuję zdanie.

  CAPS LOCK nie sprawi, że będziesz miał rację.

  Napisałem, że minus PPV jest jeden główny, że trzeba za niego zapłacić. Są również potencjalne plusy, których potrafię akurat wymienić więcej.

  Jest szansa, że dobrze sprzedany PPV podniesie poziom sportowy gal KSW. Jeżeli nie to na pewno rozliczymy ich z efektu.

  Dziwi mnie, że ty wiesz już teraz że niczego dobrego nie wniesie. Zanim jeszcze zorganizowali tą galę, nie mówiąc o dwóch czy trzech na przód.

 • dwadasd

  TD

  oczywiscie ze nie jest to jedyny minus, ale mniejsza z tym. Ja mam inne pytanie, dlaczego na gali w systemie PPV znalazl sie w ogole freak fight? Przeciez zaplaca za to tylko ludzie ktorzy troche siedza w mma i interesuje ich poziom sportowy?
  Sens jest robic takie walki jezeli maja przyciagac nowych widzow, a nie wyobrazam sobie zeby ktos zaplacil nagle za transmisje sportu, ktory go nie interesuje na codzien.

  Zreszta w ogole wg mnie to ten kto sie mial zalapac to sie zalapal na mma przy okazji gal z pudzianem i saleta, o ktorych mowili wtedy wszyscy

 • paszko

  TD – ale to co piszesz oceniają wszyscy czytelnicy a cały twój artykuł jest tubą dla pomysłu K&L, nie wiem czy w sposób zamierzony czy niezamierzony.
  Nawet niepotrzebnie chyba używałeś opcji cytatu, bo słowa Lewandowskiego zlewają się z twoim – może poza akapitem z ”bezcennym” poradnikiem jak KSW o które tak się troszczymy jednak trochę z kasy wykolegować (zrzutę zróbcie panowie)

  Nie chciałeś pewnie tego efektu ale jednak wyszło ci pięknie.
  (Prawie jak sponsorowany artykuł młodego Tuska o zaletach tanich linii lotniczych, w którym sam zadawał i udzielał odpowiedzi.) K&L powinni być zadowoleni.
  Dopiero przy końcu swojego tekstu odezwał się chyba instynkt samozachowawczy i użyłeś słowa ”OBY” jako wentyla bezpieczeństwa. Czyli jeśli duet pazerny&pazerniejszy wyłoży się na swoim pomyśle, będziesz mógł napisać: jednak nie, a nie mówiłem?
  eeeeehhhh
  Po prostu przykro się robi kiedy miejsce jeszcze obiektywne staje się tubą propagandową uzasadniającą jakieś ”genialne” biznesowe pomysły na tle żenująco niskiego poziomu sportowego polskiego sportu, którego nieliczne wyjątki mieliśmy okazję oglądać na olimpiadzie.
  Więc płaćcie cwaniakom za podpisywanie kontraktów i walki na poduszki celebrytów z pawimi piórami albo polską kielbasą wciśniętą w tyłek – a poziom sportowy będzie wyższy i wyższy i KSW będzie rosła w siłę, bo przecież efektem ma być wyższy poziom sportowy za moją, twoją, waszą kasę.

 • paszko

  Dla pazernego duetu piosenka z dedykacją: https://www.youtube.com/watch?v=rkRIbUT6u7Q

 • DX

  Jednak jeszcze coś napisze, PASZKO jesteś BOGIEM

  Szkoda że się sprzedaliście panowie, szkoda, nawet was lubiłem @td.

  KSW20 jest akurat testem na PPV, panowie, głosujcie swoimi portfelami.

 • TD

  Niezłe „fo pa” panowie, bo za wprowadzenie PPV nie jest odpowiedzialne KSW i rzucacie się z zębami nie na tych, na których powinniście.

  Mogliście oczywiście pominąć ten fakt, bo byliście zajęci krzykami, oszczerstwami i teoriami spiskowymi.

 • DX

  Ostatnio dużo ćwicze i mam 6 packa, jakby to kogoś obchodziło.

 • DX

  Wiecie bo było by najlepszym rozwiązaniem?

  Płacisz za PPV = masz gale na żywo bez żadnych reklam

  Za darmo = masz gale trochę opóźnioną z reklamami

  Oczywiście nigdy nie jest za darmo ponieważ płacisz za odbiornik, za kanały i za extra kanały jak polsat sport, orange sport itp.

 • DX

  W ten sposób i Polsat i KSW i Fani byli by zadowoleni.

 • DX

  Oczywiście za PPV miałbyś w jakości HD, różne „extra” i zero reklam. Za DARMO w TV miałbyś w standardowej jakośći, galę opóźnioną z powodu reklam. Coś takiego.

 • Wodzu

  Ciekawe czy zrobiliby PPV gdyby nie bylo zamieszania wokol MMA Attack.

 • zx

  Niezłe „fo pa” panowie, bo za wprowadzenie PPV nie jest odpowiedzialne KSW i rzucacie się z zębami nie na tych, na których powinniście.

  hehehehe, no tak biedacy zostaki do tego przymuszeni 😀
  Bez jaj TD!

 • jaro

  tak ludzie wykupcie sobie gale ale potem nie placzcie ze ksw ponownie wprowadzilo ppv…

 • kierownik

  Mainstream ma za 30 zł Mariusza „Tanio skóry nie sprzedam” Pudzianowskiego z greckim kelnerem co obił czterech amatorów z bilansem 0-5 (a jeden obił jego) i ma brązowy pas BJJ, ale chyba BJJ tsunami od Rysia M. A pasjonaci w Polsce mają za darmo w telewizji bądź necie Bellatora, UFC, Strikeforce, K1 WGP, M1 Global i od zaj… mniejszych federacji, w których czasem walczą też Polacy. KSW z 25% polskiej czołówki na wyłącznościowych kontraktach to mała strata.

 • djijdijijij

  tylko pozostaje jeden problem!!!!!

  Skoro nikt nie chce płacić to nikt nie obejrzy i nie bedzie też za darmo w necie pojebalo ich z tym PPV ciekwe który taki madry Maciej czy Martin???

  POjeby

 • JEBANE PPV!!!!!

 • 1984r

  Śmiech na sali;)
  Wole obejżeć sobie UFC;p
  A tego KSW nie miałem wgl oglądać z powodu braku Mameda, a tu jeszcze płacić za walke sapiącego Pudziana w drugiej rundzie?;d

 • 1984r

  Jeżeli chcą PPV to ta gala powinna być wyjątkowa, znacznie lepsza od poprzednich. Ona niczym sie nie różni od poprzednich edycji KSW…
  Gdyby wielcy fighterzy wystąpiliby na tej gali – owszem, zapłaciłbym.
  A tak? Puste obietnice, „Zapłać a będzie lepiej!” – Jaaaasne…

 • Jaroszik

  PPV słabo się sprawdza w PL z oczywistych względów, biorąc pod uwagę nasze zarobki cena powinna oscylować w granicach 10 zł.
  Na bank będzie transmisja w Internecie jednak serwery będą przeciążone, będą tzw. stop klatki lub mizerna jakość obrazu w zależności od wybranego streama. Oglądałem walkę Adamek vs Kliczko na live streamie ale nie polecam co prawda stop klatek nie było ale jakość obrazu była karygodna.
  Jedyna sensowna dla mnie opcja to zrobić we trzech ściepę po 10 zł i oglądać na 40 calowym ekranie popijając zimne piwko.
  Z innej beczki to Pudzian teraz dostaje kelnerów on musi wygrywać żeby interes się kręcił, na początku kariery pojechał do USA i dostał solidny łomot od emeryta Tima Silvy. Widzieliście tą walkę ? Przecież Tim rozprawił się z nim jak z dzieckiem w pewnym momencie Pudzian zaczął uciekać przed Timem a w jego oczach było widać strach.
  Najśmieszniejsza była końcówka walki jak Pudzian nie wiedział już co zrobić to położył się na plecach.
  Z innej beczki, jak chcecie zobaczyć prawdziwe walki to polecam Wach vs Kliczko 10 listopada Adamek vs Walker 8 września i Proksa vs Gołowkin 1 września.

 • Na weeb.tv można obejrzeć płacąc 4 zł w HD bez zacinania. Aukcje allegro: https://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=weeb.tv

 • Kristo

  „Dotychczas ludzie psioczyli na zbyt dużą ilość reklam. Teraz nie będzie reklam lub będzie ich zdecydowanie mniej…” czyli napewno beda reklamy bo to dla nich dodatkowa kasa, moze mniej ale dalej beda!! Na gali Adamek Kliczko wykupilem tez ppv i reklam byla cala masa mimo placenia za ogladalnosc, kazdy chce zarobic! Wiec nie wypisujcie tutaj jak to sie przysluzymy placac 30zl za 5 godzin ogladania bo to nic nie wniesie tyle ze zarobki organizatorow beda wieksze bo na jakosc wystawianych zawodnikow to nic nie wniesie!!! Ale wiadomo gdyby nie ksw i mma attack ta strona nie miala by racji bytu… wiec trzeba troche pomoc (czyt.polizac du…) aby dalej bylo zainteresowanie i ludzie wydali troche kasy… BO PLUSOW TUTAJ ZA TE 30ZL NIE MA ZADNYCH!!! REKLAMY JAK bYLy TAK BEDA DALEJ i NIE KOLORUJCIE!! „…Dotychczas ludzie psioczyli na zbyt dużą ilość reklam. Teraz nie będzie reklam lub BEDZIE ICH ZDECYDOWANIE MNIEJ.” – wypowiedz org.. Jedno jest pewne po te gali zadna stacja nie bedzie chciala wystawiac ksw w ppv bo to tylko bedzie dla nich strata kasy… bo trzeba byc glupim aby zaplacic za tak marne walki… tego dnia na tv4 bellator bedzie napewno ciekawsze walki!

 • Sid

  Mają kasę z biletów po 1800zł i jeszcze mało gejowi MArtinowi 🙂 Jak chcą żeby im płacono za transmisję to niech spadają z TV publicznej

 • Moja osobista opinia: MMA ATTACK jest o niebo lepsze od KSW organizacyjnie ( do do fighterów to bywa różnie – wku****ją mnie ” walki celebrytów ” ) Po pierwsze ” normalny ” dystans walk. Nie ma jakiś wziętych z kosmosu ram czasowych… Jak ktoś chce mogę rozwinąć myśl ale to kiedy indziej. Co do PPV – dla KSW nie jest to dobry ” start ” ( jest to w miarę nowa federacja dopiero się rozwijająca, tak jak MMA w Polsce) . Z psa kota nie zrobisz… Niech zdobędą poziom, uznanie za oceanem, i niech przestaną robić z tego więszy show niż jest. Gdy ktoś wysoko stawiany w światowym MMA znajdzie się tu i stwierdzi że jest to dobra federacja, robi dobre gale… to wtedy niech wprowadzą PPV. Za oceanem ten produkt ( jako UFC 🙂 ) bardzo dobrze się sprzedaje. Pozdrawiam

 • klient

  abonament tv + pakiet polsat sport + ppv + ????(co jeszcze?), moze by tak ppv za wiadomosci , panorame i dobranocke . Wzamian tylko dobre wiadomosci i bajki z kaczorem Donaldem.

 • Nie dla PPV

  Wszystkich, którzy chcieli by wyrazić swoją niechęć wobec płacenia za oglądnie gali KSW zapraszam do polubienia strony

  https://www.facebook.com/Ksw20NieZaplaceZaPpv

 • Damian

  @TD Wszystko rozumiemy ale 30zl to jest sporo za dużo , mi reklamy nie przeszkadzają bo ide zapalić, rozmowy i gadanie co by bylo gdyby gości w studiu tez raczej mnie nie interesuje…każdy widzi walkę inaczej. Niech będą reklamy, niech nie będzie „pajaców” w studiu i PPV 5-10zl czy to nie jest dobra oferta? kasa za rekalmy jak była tak jest, na „pajaców” nie wydajemy kasy, dodatkowo 5-10zl od łebka problem znika społeczeństwo mniej zawiedzione KSW bogatsze. No tak zapomnialem zamiast 20mln byłoby 24mln 😛

  Nie ma to jak skoczyć od razu na głęboką wodę, potrzeba kasy to wycisnąc ile sie da. To swiadczy bardziej o pazernosści. Zawsze oglądałem KSW tym razem podziękuję.

 • iknow

  pojebalo ich do reszty..kryzys w polsce.. ludzie zarabiaja caly czas tak samo malo.. a koszty zycia rosna i jeszcze za walke placic.. a niech sie jebia..

 • Nie dla PPV

  Wszystkich neizadowolonych z konieczności płacenia za oglądanie gali zapraszam na https://www.facebook.com/Ksw20NieZaplaceZaPpv

 • rider_of_the_sun

  Najbardziej denerwuje mnie ograniczenie, a nie kwota. Chętnie bym zapłaciła, ale co z tego jak mój dostawca cyfrówki nie znajduje się na liście udostępniających?! To jest w tym wszystkim do d.py… Na kompie nie lubie oglądać, mikro ekran, dźwięk do kitu, podłączyć do tv nie ma czym:P ehhh… szkoda

 • Greatsage

  „Cyfrowy Polsat_PPV: Informujemy, że z przyczyn technicznych, w chwili obecnej nie możemy zrealizować Państwa zamówienia. Przepraszamy. Zapraszamy ponownie” – Jeszcze raz mam wysyłać czy po jakims czasie dostane smsa z dalsza procedura??