KSW wprowadza zasadę „trzy rundy po pięć minut” dla wszystkich

17 Sierpień 2012
KSW wprowadza zasadę „trzy rundy po pięć minut” dla wszystkich

Konfrontacja Sztuk Walki idzie w stronę zunifikowanych zasad, aby jeszcze bardziej zbliżyć się światowych standardów. Od 20-ej gali w Ergo Arenie, wszystkie walki będą rozgrywane w systemie trzech rund po 5 minut każda a nie jak do tej pory…..

Oto najważniejsze zmiany dotyczące ilości i czasu trwania poszczególnych rund:
1. walki wieczoru rozgrywane będą w systemie 3 x 5 minut + ewentualna, pięciominutowa dogrywka
2. pozostałe walki będą odbywały się w systemie 3 x 5 minut, bez możliwości dogrywki
3. niektóre walki wciąż będą rozgrywane w systemie 2 x 5 minut, gdyż przewidują to zapiski w kontraktach wybranych zawodników

Komentarze

 • jand

  Nareszcie! To teraz trzeba jeszcze tylko podpisać anexy do umów z tymi zawodnikami ktorzy maja zakontraktowane 2-rundowe walki tak zeby 2-rudnowe walki sie juz nie pojawialy…

 • Dudek

  taki zapis może mieć tylko Pudzian. Wiadomość jak najbardziej na plus. Jeszcze tylko undercard i KSW ma większość krytyki z głowy.

 • Artur

  Undercard to byłoby coś! Prawdziwy wieczór z polskim MMA, jak na UFC 10 i więcej walk jednego wieczoru. To także możliwość startu dla potencjalnych talentów.

 • F. Georgiew

  Jedyny zawodnik, u którego taki zapis kojarzę, to Pudzian. No i jego rywale.

  Myślę, że KSW tak przykłada uwagę do tego, by transmisja, opening i oprawa były idealnie poukładane, a także żeby widzowie nie wyszli „wynudzeni” w przypadku gorszych walk, że na undercard nie ma co liczyć. Inna sprawa, że tylko za jego sprawą można budować sensownie więcej niż 1-2 kategorie wagowe.

  Tak czy inaczej, to krok w bardzo dobrym kierunku – sami zobaczą, że niepotrzebnie się wzbraniali, unikną efektu przerośnięcia oprawy nad sportem i zyskają trochę poparcia „prawdziwych fanów”.

  Liczę na to, że KSW zgodnie z tym co zapowiedziało w jednym z naszych wywiadów (chyba w moim, ale już nie pamiętam :P), zorganizuje to 6-7 gal w przyszłym roku. Jak są gale, to jest co robić, my mamy więcej możliwości i życie fana MMA jest ciekawsze. Czekam też na Oktagon MMA w Polsce i to jak wypadnie MMA Attack 3.

 • El Hombre

  Franek MMA Attack już wypadło 😉 A co do tematu to dobry ruch ze strony KSW.

 • kuba

  tak niechcemy tu złodzieji (mma atack)

 • Artur

  6-7 jak do tej pory robią 3-4, kim mają zamiar obstawić te gale skoro walczą ciągle ci sami?

 • luky

  Zawodnicy w KSW walczą przeważnie 2 walki rocznie a przecież spokojnie mogą bić się 3-4 razy rocznie w dodatku na polskim rynku jest jeszcze kilku zawodników którzy mogą podpisać kontrakty np Jotko Strus czy Radomski. Mam pytanie do redakcji czy przypadkiem Lewandowski nie mówił że w 2013 będzie 5 gal a w 2014 6? Chociaż nie ukrywam że w wizja 6-7 w przyszłym roku bardzo mi odpowiada.