Melvin Guillard nie zrobił wagi, czyli: „Co się dzieje, gdy zawodnicy UFC nie zrobią limitu?”

11 Sierpień 2012
4
Melvin Guillard nie zrobił wagi, czyli: „Co się dzieje, gdy zawodnicy UFC nie zrobią limitu?”

Na dzień przed UFC 150, Melvin Guillard przekroczył dopuszczalny limit wagi, który normalnie w dywizji lekkich wynosi 155 funtów + dopuszczony 1 funt więcej, czyli 156 (oprócz pojedynków o pas, gdzie limit jest sztywny). Poza publiczną presją, zawodników czekają w tym przypadku kolejne konsekwencje. Ten post przybliży obowiązujące przepisy tym z was, którzy ich za dobrze nie znają.

Zdając sobie sprawę z zagrożenia dla swojego zdrowia, Guillard nie skorzystał z możliwości dalszego „ścinania” zaraz po ważeniu, choć istnieje regulacja mówiąca o tym, iż zawodnik ma dodatkową godzinę lub dwie. Trudne warunki, tj. mniejsza zawartość tlenu w powietrzu w położonym wysoko nad poziomem morza Kolorado (plus świadomość przyjęcia walki w późniejszym terminie) sprawiły, że zawodnik podjął niełatwą decyzję o niepodejmowaniu dalszego wysiłku w zbijaniu wagi z obawy o brak energii na występ dnia następnego.

Wizerunek „młodego zabójcy” ratuje fakt, że ten przyjął walkę w zastępstwie – i to przeciwko koledze z jednego teamu – podczas gdy nikt inny nie chciał podjąć rękawicy. Ostatecznie, w tej sytuacji, miało to pozytywny skutek na złagodzenie konsekwencji prawno finansowych dla Guillarda. Z Twittera Ariela Helwaniego:

Rozmawiałem z Melvinem Guillardem. Powiedział, że jego ciało przestało się pocić koło południa w momencie kiedy osiągnął 159 funtów. Natychmiast zadzwonił do Donalda Cerrone, żeby powiedzieć mu, że nie zrobi wagi. Cerrone powiedział mu, że nie ma sprawy.

W tym wypadku, te półtora funta będzie kosztowało go dobre kilka tysięcy dolarów. Wciąż ma jednak szanse nadrobić to jednym z bonusów dodatkowych, które oscylują w granicach 50/75 tysięcy $.

Następnie Melvin zadzwonił do UFC. Powiedziano mu, że ponieważ przyjął tą walkę (w zastępstwie) na ostatnią chwilę, wciąż będzie miał szansę wygrać jutro dodatkowy z bonusów. Normalnie, jeżeli nie zrobisz wagi, UFC nie przyzna ci bonusu za walkę, poddanie lub nokaut wieczoru. Na koniec, będzie musiał musiał jeszcze oddać 10% Komisji Stanowej i kolejne 10%Donaldowi. Waga ostateczna to 157,5 funtów a limit wynosił 156.

Jeżeli zawodnik konsekwentnie nie wyrabia limitu wagi i nie przekonuje go 20% kara finansowa, Komisja Stanowa może podnieść mandat o 5%-10%. Każdy profesjonalista powinien mieć jednak tą świadomość, że w jego walkę zaangażowany jest promotor oraz fani. Ci ostatni płacą często sporo pieniędzy na to, żeby oglądać pojedynek w którym fighterzy powinni walczyć na równych zasadach.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
TDjandEl Hombrepmo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jand
Gość
jand
Offline

TD fajny post!

El Hombre
Gość
El Hombre
Offline

KSW to nie jest liga światowa, oni się rządzą własnymi zasadami np te dziwne catchweighty… Gadali że dla Janka przymierzany był „Babalu” Sobral ale blokował go kontrakt z One FC a tu dziś się okazuje że Sobral podpisał kontrakt z Bellatorem. Z osobą Jorge Santiago jako ewentualnego przeciwnika Mameda też można już się pożegnać bo podpisał ze Strikeforce…

pmo
Gość
pmo
Offline

kurde i mowimy to o ok 2 funtach dodatkowej wagi, i w ksw ile dodatkowo mial amasinger ?