Nogueira był jednym z zawodników branych pod uwagę dla Daniela Cormiera

01 Sierpień 2012
Nogueira był jednym z zawodników branych pod uwagę dla Daniela Cormiera

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o zaskakującym zestawieniu Franka Mira z Danielem Cormierem… pod banderą Strikeforce. Decyzja bardzo ryzykowna dla Mira, dla którego pojedynek w „drugiej lidze” jest niejako krokiem wstecz aniżeli w przód. Sytuację ratuje fakt, że walczy z obecnym mistrzem, choć świadomość przeciętnego fana MMA, prawdopodobnie działa w opisany przed chwilą sposób.

Okazuje się, że były mistrz UFC nie był jedynym, który był brany pod uwagę. Dziś wiemy, że rozpatrywano jeszcze kandydaturę innej legendy – Antonio „Minotauro” Nogueiry, który wycofał się z lipcowego starcia z Cheickiem Kongo (odnowiona kontuzja).

Próbowałem się dowiedzieć, kto jest dostępny w ttej chwili. Kiedy spojrzeć na top 10 zawodników, jedyną rzeczą jaką mi powiedzieli jest to, że to będzie jakieś duże nazwisko. OK, Overeem jest zawieszony, Cain i Junior są już zestawieni ze sobą i wtedy doszło do mnie, że może chodzić o Werduma. Werdum był wolny, ale był w turnieju, więc nie byłem pewny czy ześlą go z powrotem do Strikeforce. Wtedy pomyślałem też, że Frank Mir jest wolny, Nog jest wolny, Carwin i Roy już zajęci sobą. reszta top 10 nie miałą sensu. Domyśliłem się, że sprowadzi się to do Mira lub Nogueiry i byłem bardzo podekscytowany, kiedy powiedzieli mi, że to będzie Frank. Trenowałem już z Big Nogiem i bardzo go szanuję. Nie był tym z którym chciałbym teraz się zmierzyć. Z Werdumem również już trenowałem. Dlatego kiedy dowiedziałem się, że moim przeciwnikiem będzie Mir, nie było żadnej koneksji między nami, więc byłem bardzo podekscytowany.

Swoje 3 grosze dorzucił również Tim Sylvia, który twierdził, iż jego menedżer prowadził negocjacje ze Strikeforce w tej sprawie.

Komentarze

  • o8o8o8

    Cormier KO 1 runda