Nova Uniao wysyła otwarty list do Andersona Silvy

autor:
31 sierpień 2012
3
Nova Uniao wysyła otwarty list do Andersona Silvy

Przedwczoraj Anderson Silva powiedział w jednym z lokalnych show, że oszczędzał Thalesa Leitesa w ich pięciorundowej walce na UFC 97 ze względu na ich przyjaźń. Thales Leites natychmiast skontaktował się z TATAME, by odpowiedzieć na takie słowa mistrza, niedługo potem zrobił to naczelny trener Nova Uniao, Andre Pederneiras.

Nie zapomnijcie wpaść rano po ładujący się właśnie wywiad z Martinem Lewandowskim!

List Thalesa Leitesa:

Po pierwsze, chciałbym podkreślić, że Anderson nigdy nie był tu w Nova Uniao. Nigdy nie widziałem go w okolicy, nigdy nie byliśmy przyjaciółmi, tylko zawodowymi kolegami. Nie ma wątpliwości, że jest wielkim zawodnikiem. Jeśli mówi, że traktował mnie lekko, bo uważa mnie za swojego „przyjaciela”, nie zgadzam się. Walka nie była zakończona przed czasem, bo żaden z nas nie był w stanie tego zrobić. Ludzie bardzo mnie krytykowali po walce z Andersonem, mówili, że powinienem był zrobić więcej, ale goście, którzy przyszli po mnie nie zrobili nic inaczej. Ci, którzy próbowali z nim stójki, byli nokautowani, a ci, którzy chcieli go obalać, przegrywali decyzjami, jak ja. Uważam, że to zabawne, że mówi to mistrz, który tak dużo mówi w wywiadach o szacunku do innych i do sztuk walki, czy coś takiego. Jestem fighterem i szanuję wszystkich, wiem co tacy jak ja muszą zrobić, by się znaleźć w miejscu, w którym są. Wszyscy mamy dobre i złe momenty w swojej karierze, po wszystkim wygląda ona jak duży rollercoaster z momentami wzlotów i upadków. Ale musimy pozostać skromni, nie istnieją nadludzie, jesteśmy tylko istotami ludzkimi.

List Andre Pederneirasa:

Po pierwsze, chciałbym zacząć od podziękować dla wielkiego mistrza Andersona Silvy za wspomnienie o naszym teamie w show. Bardzo nam to schlebia. Z drugiej strony, nie zgadzamy się z tym, co powiedział o przygotowaniach do tej walki i sposobie w jaki wspomniał o naszym zawodniku Thalesie Leitesie. Jest nam smutno, że powiedział, że potraktował go lekko. Nova Uniao trenuje swoich sportowców tak, by byli najlepsi na świecie i czasem odnosimy sukcesy, a czasem nie, tak jak w przypadku walki Thalesa z Andersonem.

Proszę mistrza, by w przypadku gdybyśmy mieli kolejnego pretendenta w przyszłości, nie traktował go lekko. Nie wierzymy, że jest to coś, co naprawdę miało miejsce. Anderson nie zakończył walki przed czasem, bo nie mógł. To bardzo złe dla nas, by lata po walce usłyszeć mowę, która podkopuje naszą pracę i wszystko, co zrobiliśmy dla sportu, jak treningi, taktykę i wszystko inne. Podkopuje drużynę, trenera i przede wszystkim sportowca. Właściwie tego typu stwierdzenia czynią nawet więcej – podkopują 20 innych zawodników, których pokonywał Thales, bardzo znanych w całym świecie MMA.

Mistrzu, Nova Uniao zawsze będzie za Tobą. Gratulujemy Ci sukcesu.

P.S.: Pierwszą rzeczą, którą powiedziałem moim zawodnikom Eduardo Dantasowi i Marco Loro, gdy potwierdzono ich walkę, to że nie mogą iść ze sobą na lekko. Mają walczyć naprawdę, gdy walka o tytuł Bellatora nadejdzie. Idźcie tam i walczcie, a potem pójdziemy razem na pizzę, ale w trakcie walki musisz robić wszystko, by zakończyć walkę przed czasem.

Z wyrazami szacunku,
Andre Pederneiras

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krytykant
Krytykant
9 lat temu

Nie no Franek – a nie mozna było użyć słowa „ładujący”?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x