Paul Reed wskakuje w miejsce kontuzjowanego Deana Amasingera

07 Sierpień 2012
Paul Reed wskakuje w miejsce kontuzjowanego Deana Amasingera

Jak wspominał w jednym z wywiadów Martin Lewandowski: „Nie ma gal w których nie nastąpiłyby zmiany w karcie walk.” Kiedy Federacja ogłosiła pod koniec lipca zestawienie „Dean Amasinger vs. Anzor Azhiev”, z miejsca podniosła się fala krytyki ze strony najbardziej zagorzałych fanów. Organizatorom zarzucono, że taka walka na pewno nie powstała w oparciu o jakąkolwiek strategię „matchmakingu” a wręcz na siłę.

Szczęście w nieszczęściu, niedługo po tym Brytyjczyk doznał kontuzji i KSW musiało szukać zastępstwa. Wybór padł na znanego polskim fanom Paula Reeda (19-9), który walczył dwa lata temu na KSW 14, przegrywając wówczas przez decyzję z Michałem Mankiewiczem a później z Arturem Sowińskim na KSW 2 Extra, gdzie poniósł porażkę przez TKO.

Fighter ze Szkocji najwyraźniej nie może zaliczyć wyjazdów do Polski za szczęśliwe, bo w kwietniu musiał wycofać się na dzień przed swoim pojedynkiem w MMA Attack. Jego przeciwnikiem miał być Sebastian Grabarek, niestety kontuzja jednego z kręgów szyjnych, uniemożliwiła mu start.

Zobaczymy co na tę zmianę powiedzą fani, ponieważ tradycyjnie są dwie strony medalu: dobra i zła tej roszady. Dobra jest taka, że Reed jest naturalnym „piórkowym” i odpada różnica w w wadze pomiędzy nim a Anzorem (2-0), który względem Deana Amasingera (9-6) byłby w sporej niedowadze. Zła strona jest taka, że Szkot jest o wiele bardziej doświadczony niż jego kontuzjowany poprzednik.

Komentarze

 • xavier

  „tą zmianę”

  Tę zmianę. Kurcze, zbyt często powtarzacie błąd z tym zaimkiem. Zapamiętajcie, że musi być zgodność końcówki: tą zmianą, tę zmianę (książkę, organizację, walkę itp).

  Komentarz możecie potem usunąć, bo zależy mi na jakości, nie na wojenkach 😉

 • TD

  THX, to jeden z niewielu błędów jeżeli chodzi o moją ortografię a jestem czuły na tym punkcie. Za dużo roboty, Franek znowu wyjechał a ja zamiast zająć się poważnymi obowiązkami, wrzucam milion newsów. Kolejne dni przyniosą posuchę, bo nie wyrabiam ze wszystkim.

 • DX

  Ta wiadomość mnie wogule, absolutnie nie obchodzi na 100% wcale. Mam nadzieje że moje zdanie na ten temat jest coś warte dla kogoś tam gdzieś. Dziękuje.

 • El Hombre

  Dobre zestawienie 🙂