Przedstawiciele UFC na ceremonii ruchu LGBTQ

autor:
09 Sierpień 2012
Przedstawiciele UFC na ceremonii ruchu LGBTQ

UFC miało już kilka spięć w relacjach z silną grupą wpływów, jaką jest w USA środowisko LGBT. Nic tak nie łagodzi sporów, jak odpowiedni czek, dlatego Zuffa była jednym z pierwszych donatorów „Gay and Lesbian Community Center” w Las Vegas. Przedstawiciele UFC, Forrest Griffin i Reed Harris, brali także udział w kładzeniu kamienia węgielnego pod powstający za pieniądze hazardowych potentatów budynek.

Forrest Griffin i Reed Harris w swoich wypowiedziach nie odnieśli się do tematu orientacji seksualnej, ale do misji promowania praw człowieka i promowania programów zdrowego bycia i welness. Po samym wydarzeniu, Forrest tak skomentował swój udział dla MMAJunkie:

Zawsze jest miło być zaangażowanym w jakikolwiek projekt, który pomaga uczynić Las Vegas lepszym miejscem. To imponująca organizacja robiąca coś wartego uwagi dla społeczności, która poszerza się i odbudowywuje. Miło widzieć, że UFC wspiera lokalną społeczność.

Jeśli wpiszecie w google „UFC LGBT” zobaczycie mnóstwo negatywnych wpisów na forach ruchu gejowskiego i feministycznego, które powołują się na twitterowe skandale z ostatnich miesięcy, a także wypowiedzi Dany White (np. te legendarne w kierunku Loretty Hunt). Sprawa przyjęła nawet formę masowej histerii, jak np. w przypadku strony https://www.unfitforchildren.org/, która zawiera apele weteranów, by zerwać sponsorowanie Marines przez UFC ze względu na homofobię, która panuje w największej organizacji na świecie. Czy ten ruch pozwoli zmienić ich nastawienie i sięgnąć w kierunku nowej bazy fanów lub poprawić PR organizacji? Bracia Fertitta na pewno wiedzą, co robią, ale z punktu widzenia standardowego fana, lepiej byłoby pozostać neutralnym politycznie.

Z kolei Candice Nichols z władz Gay and Lesbian Community Center tak odnosi się do udziału swoich nowych donatorów:

Centrum z otwartymi rękoma wita zaangażowanie każdego, kto wierzy w naszą misję. Jesteśmy zadowoleni, że tak wiele organizacji, korporacji i pojedynczych osób wierzy w dobrą pracę, którą wykonujemy w tej społeczności. Jesteśmy wdzięczni Zuffa, LLC i UFC za ich zaangażowanie i wyglądamy w przyszłości długofalowej współpracy.

Mamy tylko nadzieję, że nie doczekamy się tęczowych flag w octagonie i minuty ciszy nad losem dyskryminowanych przed walkami o pas mistrzowski. W innym wypadku PR braci Fertitta nie będzie nas zbyt mocno interesował.

Komentarze

>><<
ZamknijX