SFL idzie na dno?

autor:
20 Sierpień 2012
SFL idzie na dno?

Wiele wskazuje na to, że indyjski rynek nie przyjął MMA tak dobrze, jakby chcieli tego organizatorzy SFL. Druga gala bez freak fightu okazała się kompletną klapą, a o telewizyjnym show „SFL Challengers”, który ruszył 5 sierpnia nie słychać w zachodniej części internetu ani słowa. W ciągu ostatnich kilku dni mówi się nieoficjalnie odwołaniu SFL 4 we wrześniu. To wciąż tylko plotka, ale dość ważna dla rozwoju MMA w innych częściach świata, zwłaszcza jego kobiecej strony. Jeśli to nie satysfakcjonuje Was jako news, zapraszam do zobaczenia, jak wygląda „SFL Challengers” w środku posta.

Jak łatwo zauważyć, mamy tu do czynienia z czymś jeszcze bardziej dostosowanym do niewyedukowanego widza, niż pierwszy sezon „The Ultimate Fightera”. Nie jest też przeznaczony stricte dla zachodniej publiczności, będąc typowo bollywoodzkim. Nie zobaczycie tu też przekleństw i pijanych imprez. Będzie za to dużo płakania, treningu w terenie i działania na wyobraźnię widza.Jednak poziom realizacji jest wysoki. Póki co nie ma informacji o ratingach programu i nie zapowiada się, by się one pojawiły. Gdyby jednak były one sukcesem, na pewno byśmy o tym usłyszeli, a w tej chwili nawet portale o azjatyckim MMA milczą na ten temat.

Dzisiejszy „indyjski TUF” oraz cykl trailerów może rzucić trochę światła obecnym i przyszłym promotorom. Były już pomysły na polski reality show o MMA, nie tylko ze strony KSW. Obydwa materiały zawierają wiele zupełnie różnych podejść do tego, jak można zrobić coś na nowy i oryginalny sposób, zaskoczyć widza. Może warto spróbować na polskim gruncie?

Komentarze

  • zxc

    fajny ten Indyjski TUF.