Shlemenko oskarża Stanna i zawodników UFC o udawanie kontuzji

autor:
15 sierpień 2012
2
Shlemenko oskarża Stanna i zawodników UFC o udawanie kontuzji

Alexander Shlemenko (46-7) to w chwili obecnej ścisła czołówka zawodników spoza UFC. Dwukrotny mistrz turniejowy Bellatora, przymierzany m.in. do Mameda Chalidowa, borykał się ostatnio z poważną kontuzją, której nabawił się w w wyniku wypadku samochodowego w kwietniu tego roku. Rozgoryczony wypadnięciem na kilka miesięcy z MMA, Rosjanin krzywo patrzy na często kontuzjujących się w trakcie przygotowań zawodników UFC. Rzuca poważnym oskarżeniem w kierunku Briana Stanna i innych sugerując, że wykorzystują procedury, by wypadać z niewygodnych walk, a potem cudownie wracają, by zmierzyć się w tych bardziej medialnych i kasowych.

Oto pełna wypowiedź dla portalu ValeTudo.ru:

Mogę powiedzieć ci na 100%, że wiem czemu jest tak dużo kontuzji. Uważam, że walki w UFC nie są tak ekscytujące, ponieważ występują tam wszystkie te urazy. Jest mnóstwo zakulisowych taktyk, które mają na celu wymuszenie odpowiednich zestawień zawodników. Zawodnicy bardzo się starają utrzymać w ten sposób dobry rekord w UFC. Jeśli dostałeś do walki kogoś, kto uważany jest za niekorzystne zestawienie, dość łatwo jest powiedzieć „hej, jestem kontuzjowany”.

Dla przykładu, zaoferowano Brianowi Stannowi walkę z Hectorem Lombardem. Doznał kontuzji, a chwilę potem dowiadujemy się, że walczy z Michaelem Bispingiem. Widzę w tym logikę – Brian ma więcej korzyści z walki z Bispingiem, bo jest bardziej popularny w UFC niż Lombard. To dlatego pokonanie Bispinga znaczy więcej niż pokonanie Lombarda, który jest ryzykownym przeciwnikiem.

Możesz udawać każdą kontuzję, po prostu powiedz doktorom UFC o swoich objawach i tyle.

Oczywiście nie ma czegoś takiego, jak „powiedzienie lekarzom UFC o objawach”, które pozwala ci wypaść z niewygodnego zestawienia. Procedura składa się z dostarczenia dokumentacji od swoich lekarzy, a następnie weryfikacji przez UFC, o której wspominał często Dana, gdy wypadali zawodnicy z main eventów gal.

Można jednak wyobrazić sobie udawanie lub wykorzystywanie kontuzji do unikania niewygodnych walk, zwłaszcza gdy zagrzeje się już miejsca w UFC. Jednak póki musimy opierać się tylko i wyłącznie na domysłach co do skali czy w ogóle istnienia takiego problemu. Nie wiemy przecież, czy Shlemenko stara się wybielić Hectora Lombarda, z którym przegrał w Bellatorze, czy faktycznie ma dostęp do plotek i informacji u źródeł, które potwierdzałyby taki proceder.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SIŁA
SIŁA
9 lat temu

Co?

DX
DX
9 lat temu

Shlemenko „Kapitan Oczywisty”
„Jest taki jeden w każdym MMA”

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x