Typowanie UFC 150: Henderson vs. Edgar II

autor:
11 Sierpień 2012
0
Typowanie UFC 150: Henderson vs. Edgar II

Specjalista od pojedynków rewanżowych Frankie Edgar spróbuje w weekend odebrać pas Bensonowi Hendersonowi na UFC 150. Co-main eventem gali będzie potyczka byłych kolegów klubowych Donalda Cerrone i Melvina Guillarda. Nasze typowanie w środku posta.

Benson Henderson vs. Frankie Edgar

Łukasz: Cenię Edgara za niesamowite serce do walki, jego świetną koordynację, odporność na ciosu, jeden z najlepszych boksów w dywizji. Niestety chyba po raz drugi nie poradzi sobie z fizycznością Bensona. Henderson to ogromny lekki, który cały czas podnosi poziom swoich umiejętności. Walka będzie niezwykle wyrównana, obaj zawodnicy są bardzo trudni do skończenia. Myślę, że Henderson wygra przynajmniej trzy rundy i obroni tytuł mistrza wagi lekkiej UFC. Henderson przez decyzję.

Franek: Frankie zrobi co może, pokaże jeszcze więcej serca i umiejętności ale Ben Henderson to drugi „Bully”, tylko bardziej techniczny i posiadający już jedno zwycięstwo nad nowym Edgarem. Myślę, że zobaczymy świetną walkę i Frankie musi liczyć na KO lub TKO, w innym wypadku zostanie wymęczony i wypunktowany przez Hendersona. Widzę równą szansę na TKO po pierwszej rundzie dla obydwu panów lub Hendersona przez decyzję. Henderson przez TKO, 3 runda.

Donald Cerrone vs. Melvin Guillard

Łukasz: Guillard może znokautować każdego w tej wadze, ale jest wrogiem dla samego siebie. Jego problemem jest głowa, kompletne nie trzymanie się game planów. Na drugim biegunie jest Cerrone, który walczy technicznie i bardzo rozsądnie (poza walką z Nate’em Diazem) wykorzystując słabości rywala. Piętą achillesową Guillarda jest parter i tam „Kowboj” może go z łatwością poddać. Sądzę, że po przetrwaniu sztormu „Młodego zabójcy” w pierwszych minutach zawodnik z Teksasu zmusi byłego partnera treningowego do odklepania. Cerrone przez poddanie w 2 rundzie.

Franek: Nie wiemy jak wpłynie znajomość obydwu panów na przebieg walki, jednak na papierze, nawet pomimo fatalnej walki z Diazem, faworytem jest Cerrone. O wiele spokojniejszy i bardziej techniczny, ma teoretycznie większe szanse na wykorzystanie błędów rywala. Spodziewam się spokojniejszej walki Kowboja, który podkręci tempo, gdy tylko obydwaj zejdą z maksymalnej świeżości (po kilku minutach), która zwiększa szansę na piorunujące KO w wykonaniu Guillarda. Dodam, że Cerrone jest w stanie także obalić Guillarda, a tam poddać go lub ubić w parterze. I myślę, że jeśli nie znajdzie powodzenia w stójce, to tak zakończy tę walkę. Cerrone przez poddanie w 2 rundzie.

Jake Shields vs. Ed Herman

Łukasz: Shields nie poradził sobie w wadze półśredniej i powrót do dywizji średniej uważam za dobry pomysł. Wiadomo, że Shields największe spustoszenie sieje w parterze, a jego kickboxing jest nieco „drewniany”. Herman to ciekawy zawodnik, przekrojowy, który zawsze szuka skończenia. Myślę, że po interesującej walce to Shields przez poddanie w 3 rundzie.

Franek: Ciężko mi wypowiedzieć się na temat tej walki, bo nie do końca przekonuje mnie dyspozycja obydwu tych zawodników. Stawiam na to, że zapasy Shieldsa wrócą do poziomu, na który wskazywałby jego zapaśniczy staż i treningi z gwiazdami tego sportu i pozwoli mu to poddać Hermana swoim „american jiu-jitsu”, zanim obydwaj do reszty zaleją się potem. Shields przez poddanie, 2 runda.

Yushin Okami vs. Buddy Roberts

Łukasz: W moich oczach totalny missmatch. Nie widzę płaszczyzny, w której Roberts może zagrozić byłemu pretendentowi do pasa. Okami przez KO/TKO w 1 rundzie.

Franek: Dana wymusił chyba na Joe Silvie mecz na odbudowę Okamiego. Choć zawsze jest margines na „lucky shota”, zwłaszcza z niezłym boksem Robertsa, Yushin powinien sprowadzić przeciwnika do parteru i tam konsekwentnie obijać go przez rundę czy dwie, by sędzia przerwał walkę czy to ze względu na TKO, czy fatalny stan Robertsa. Okami przez KO/TKO w 2 rundzie.

Justin Lawrence vs. Max Holloway

Łukasz: Potencjalna walka wieczoru. Obaj panowie będą cały czas szukali skończenia, pewnie cała walka będzie toczyć się w stójce. Po efektownych 15 minutach zwycięży Lawrence przez decyzję.

Franek: Widzę szansę na KO Lawrence’a, może nawet bardzo efektowne, ze względu na jego nieprzeciętny boks. Max Holloway wydaje się być bardzo równym przeciwnikiem, ale odnoszę wrażenie, że dysponuje lepszym cardio. Spora szansa na split decision. Holloway przez decyzję.

Dennis Bermudez vs. Tom Hayden

Łukasz: Bermudez przez KO/TKO w 2 rundzie.

Franek: Bermudez przez KO/TKO w 1 rundzie.

Jared Hamman vs. Michael Kuiper

Łukasz: Hamman przez decyzję.

Franek: Hamman przez decyzję.

Ken Stone vs. Erik Perez

Łukasz: Stone przez decyzję.

Franek: Perez przez decyzję.

Nik Lentz vs. Eiji Mitsuoka

Łukasz: Lentz przez decyzję.

Franek: Lentz przez decyzję.

Chico Camus vs. Dustin Pague

Łukasz: Pague przez poddanie w 2 rundzie.

Franek: Camus przez KO/TKO w 2 rundzie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o