UFC on FOX 4 – wyniki oglądalności

autor:
07 Sierpień 2012
0
UFC on FOX 4 – wyniki oglądalności

Znamy ostateczne liczby oglądalności UFC on FOX 4. Zdaniem Nielsen Media Research 2,44 miliona ludzi w USA oglądało galę o nagłówku „Shogun vs. Vera”. Więcej informacji o poszczególnych etapach i peaku gali w środku posta.

Największą oglądalność UFC on FOX 4 osiągnęło w momencie rozpoczęcia main eventu, kiedy to peakowała ona na poziomie około 3,3 miliona widzów. Warto wspomnieć, że wyższą średnią oglądalność niż dotychczas osiągnęły prelimsy na Fuel TV, z oglądalnością na poziomie 194.000 osób, a więc ponad dwa razy więcej niż w przypadku poprzedniej gali pod tym szyldem i 50 tysięcy osób więcej niż dotychczas rekordowe UFC on FOX 2.

Jest to utrzymanie poziomu z ostatniego UFC na FOX, które oglądało średnio 2.42 milliona ludzi. Tym razem także walki nie zawiodły, jednak większość potencjalnych nowych widzów była najwyraźniej zajęta oglądaniem równolegle transmitowanych igrzysk olimpijskich. Ale tak, jak to już kiedyś podkreślałem, wymówki są zawsze.

Choć osobiście nie spodziewam się tego rodzaju wydarzeń i nic nie wskazuje, aby tak było, powstała w internecie grupa ludzi, która twierdzi, że FOX może zechcieć wycofać się z umowy z UFC, albo pójść w wariant minimum i nie inwestować w reklamę gal na FOX, które za wyjątkiem pierwszej z nich raczej zawiodły oczekiwania fanów (nie wiadomo jednak jakie są oczekiwania Zuffa). Pozostałe gale raczej mogą czuć się niezagrożone, ponieważ stanowią bardzo mocny punkt mniej popularnych kanałów FX i Fuel TV.

Nie znoszę powtarzania czarnych wizji i rozsiewania plotek, że jest źle. Ale pisanie o różnicy 2 tysięcy w średniej oglądalności czy pobiciu rekordu oglądalności o 50 tysięcy względem 144 tysięcy nie przystoi organiacji rangi UFC.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o