Ekskluzywny wywiad z Mamedem Chalidowem o kontrakcie i występach za oceanem

08 Wrzesień 2012
Ekskluzywny wywiad z Mamedem Chalidowem o kontrakcie i występach za oceanem

W tym tygodniu polska scena MMA oniemiała, kiedy na jaw wyszła informacja z której wynikało, że Mamed Chalidow miałby wybrać którąś z zagranicznych organizacji – w tym wypadku Strikeforce. Do dyskusji włączył się później współwłaściciel KSW – Martin Lewandowski, który stanowczo zdementował powyższe rewelacje.

W całym tym zamieszaniu pominięty został najważniejszy element układanki. Chodzi oczywiście o osobę Mameda, którego większość fanów z chęcią zobaczyłaby walczącego na nowym kontynencie. Zobaczcie co w tej sprawie powiedział sam fighter.

Kilka dni temu przeniknęła do internetu wiadomość, że podpisałeś kontrakt ze Strikeforce. Martin Lewandowski stwierdził, że informacja ta jest nieprawdziwa, bo to m. in. on jest odpowiedzialny za prowadzenie negocjacji. Słyszałeś coś o całej tej sytuacji?
Tak, było coś ale nie wiem skąd ten dziennikarz wziął te informacje.

Czy możesz w takim razie ostatecznie wyjaśnić nam czy kontrakt ze Strikeforce został przez Ciebie podpisany czy też nie został podpisany?
Nie, kontrakt ze Strikeforce nie jest podpisany.

Z tego co we wcześniejszej rozmowie przekazał Martin, bierzesz pod uwagę dwie opcje, spośród których masz wybrać tą najlepszą dla Ciebie. Czy możesz zdradzić, o które organizacje chodzi?
Były cztery opcje. UFC, Strikeforce, Bellator i oczywiście KSW.

Dowiedzieliśmy się również, że kontrakty są już przetłumaczone i po gali, wspólnie z Maciejem Kawulskim i Martinem Lewandowskim, usiądziecie, aby porozmawiać na ich temat. Czy możesz w tej chwili powiedzieć, która z umów najbardziej pasuje ci pod względem, np. finansowym, klauzuli o wyłączności lub czegoś na czym najbardziej ci zależy.
Wiesz, rozmawiać teraz o tym jest bez sensu bo coś powiem i Maciej czy Martin będą mieli do mnie pretensje. Z tego co przekazał mi Martin, po gali usiądziemy, pomyślimy i złożymy oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Teraz nie będę zdradzał szczegółów, bo zaraz ktoś pewnie się wszystkiego domyśli. Wybraliśmy już organizację a w zasadzie to ja ją wybrałem i podpiszemy ten kontrakt teraz po gali KSW.

Wracając do początku naszej rozmowy. Czy są według Ciebie jakieś tajemnicze źródła, na które mógł powoływać się autor tej informacji o rzekomym podpisaniu przez Ciebie kontraktu ze Strikeforce?
Nigdzie nie było o tym mówione. Nie było żadnej rozmowy, że ja podpisuję coś ze Strikeforce. Powiedziałem jedynie, że mam przetłumaczony jakiś kontrakt i że go podpiszę. Teraz jest jeszcze inna opcja tej sytuacji, bo jeżeli ja coś bym z nimi podpisał, to to nam psuje negocjacje. Bo jeżeli to zostanie gdzieś przetłumaczone a ktoś odpowiedni w Stanach (Strikeforce) to zobaczy, mogą mieć później do mnie jakieś pretensje i do tego inne organizacje również mogą mieć później do mnie pretensje. Dlaczego więc oni cokolwiek o tym piszą, skoro nic jeszcze nie podpisaliśmy? Nie wiem zupełnie skąd autor tego newsa ma te informacje.
Cały czas były zewsząd naciski „kiedy? co? gdzie? będzie czy nie będzie?”. Powiedziałem, że wszystko jest OK, jest kontrakt, jesteśmy prawie dogadani. Kontrakt jest przetłumaczony, przestudiowałem jego treść. Wkrótce siadamy z Maćkiem i Martinem, po czym albo ten kontrakt podpisujemy albo dalej go negocjujemy. Tylko tyle i nic więcej nikomu nie powiedziałem, która to organizacja. Nie powiedziałem niczego dlatego, żeby później nie wyszły z tego jakieś kłopoty.

Wspomniałeś o ewentualnych kłopotach negocjacyjnych, ale co poza tym sądzisz prywatnie o całym tym zamieszaniu wokół Twojej osoby? Czy to Cię złości, śmieszy lub wręcz przeciwnie?
(śmiech) Ani mnie to nie złości ani nie śmieszy. Jestem zdziwiony… fajnie, że to interesuje wszystkich i nie jest takie obojętne, że chcą żeby ktoś z Polski walczył w Stanach w barwach kraju. To chyba o to chodzi. Cieszy mnie to i rozumiem, że to wszystkich ciekawi i mi również na tym zależy. Ale proszę wszystkich o jeszcze chwilę cierpliwości, bo nie chodzi o to, że ja nie chcę powiedzieć, tylko o to żeby nie zepsuć negocjacji.

Ostatnia kwestia. Jeszcze niedawno uważałeś, że nie jest potrzebny ci żaden fan page na facebooku czy jakaś oficjalna strona internetowa. Może właśnie przez ich brak – po ośmiu latach Twojej zawodowej kariery rodzą się czasami takie domysły i wystarczyłoby stworzyć te oficjalne kanały, żeby czasami wszystko szybko móc wyjaśnić. Może już nawet zmieniłeś w międzyczasie zdanie i masz zamiar coś z tym zrobić?
Mam zamiar coś z tym zrobić od dwóch miesięcy i nie mogę się za to zabrać. Chcę zrobić oficjalny fan page i on powstanie w przeciągu kilku tygodni. Wtedy będzie łatwiej.

Z tego co słyszeliśmy, jakiś fan page był ale nie był prowadzony na bieżąco, bądź też by za rzadko moderowany.
Nie jest on przeze mnie prowadzony i nie mam nic wspólnego z tym fan pagem i mój własny na pewno powstanie. Ale tak jak powiedziałeś, to jest przydatna rzecz.

Mamy nadzieję, że zaspokoiliśmy sportową ciekawość wszystkich czytelników. Możemy więc spokojnie zamknąć temat i ruszyć razem ku zachodzącemu słońcu w poszukiwaniu kolejnych newsów, czego sobie i naszym czytelnikom gorąco życzymy.

Komentarze