Pierwszy dzień MŚ Muay Thai już za nami!

autor:
08 Wrzesień 2012
2
Pierwszy dzień MŚ Muay Thai już za nami!

Pierwszy dzień prestiżowych Mistrzostw Świata w Muay Thai już za nami. 7 września swoje walki stoczyli Łukasz Łęczycki, Magdalena Rak, Marcin Łepkowski oraz Maciej Zembik. Część zawodników odniosła zwycięstwo część niestety poniosła porażkę. Oto szczegóły.

7 września o godz. 7.00 rozpoczęło się ważenie zawodników. Wszyscy nasi reprezentanci utrzymali swoje limity wagowe i mogli przystąpić do pierwszych walk. W godzinach przedpołudniowych kadra udała się na stadion Yubileiny Sport Complex gdzie część kadrowiczów rozpoczęło przygotowania i rozgrzewkę przed zawodami a część tych, którzy będą występować w późniejszych dniach, zasiadła na trybunach i dzielnie dopingowała naszych zawodników.

Jako pierwszy barwy biało-czerwone reprezentował Łukasz Łęczycki. Zawodnik walczył w klasie A w kategorii -60 kg. a jego przeciwnikiem był Azamat Alguzhoeve z Kirgistanu. Łukasz był w bardzo dobrej dyspozycji – po czterech rundach wygrał pewnie na punkty i zakwalifikował się do następnej rundy. Kolejnym rywalem Łęczyckiego będzie zawodnik z Węgier Antoine Krisztian Habash. Walka odbędzie się 9 września.

Drugi pojedynek odbył się również w kategorii – 60 kg. Nasza reprezentantka Magdalena Rak skrzyżowała rękawice z norweszką Anną Tatianą Lie. Po bardzo wyrównanej walce Magda wygrała na punkty i awansowała do kolejnej rundy. Jej przeciwniczką będzie pochodząca z Turcji Cinar Hamudesena. Niestety wczorajszy dzień nie dla wszystkich był szczęśliwy. W klasie B, w kategorii -63,5 kg., walczył Maciej Ziembik. Nasz rodak przegrał na punkty z reprezentantem Kirgistanu Tytbekiem Sadykavem. Pierwsze dwie rundy należały do kirgistańczyka. Pracując dobrze w klinczu zdecydowanie prowadził na punkty. W trzeciej rundzie Maciek przebudził się i tym razem to on był górą. W ostatniej rundzie dominował Sadykav i to on wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Ostatnia walka odbyła się pomiędzy Marcinem Łepkowskim a reprezentantem Chin Dongiem Wan Guo. Niestety Polak przegrał na punkty i po czterech rundach to chińczyk mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Pierwsze walki już za nami. Wiemy już kto awansował do następnej rundy. Tego dnia odbyło się również losowanie kolejnych par. Pięciu naszych zawodników będzie dzisiaj reprezentować nasz kraj. Do swoich walk przygotowywać się będą : Cezary Zugaj a jego przeciwnikiem będzie kanadyjczyk Dawodu Hakeeme (kategoria – 63,5 kg.), Joanna Jędrzejczyk zmierzy się z reprezentantką Ukrainy Dianą Jakovlevą (kategoria -57 kg.), w kategorii do -71 kg. Mateusz Skopiec skrzyżuje rękawice z Gonzalesem Ricardo ze Szwecji, Jarosław Zawodni (kategoria -86 kg.) o awans do kolejnej rundy walczyć będzie z reprezentantem Białorusi Andreiem Herasimchukiem. Jako ostatni wystąpi Oskar Staszczak, podobnie jak Mateusz Kopiec, z reprezentującym barwy Szwecji Harrisem Tobiasonem. Walka odbędzie się w kategorii do -75 kg.

Wyniki dzisiejszych walk już wkrótce.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Michał BedełMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin
Offline

Wydaje mi się że jest błąd. Reprezentant Mateusz Kopiec, nie Skopiec.