Sankt Petersburg. Pierwsze informacje z MŚ Muay Thai

autor:
07 Wrzesień 2012
3
Sankt Petersburg. Pierwsze informacje z MŚ Muay Thai

Reprezentacja Polski w Muay Thai już w Sankt Petersburgu. Wczoraj, tj. 6 września, odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia w której udział wzięło 80 reprezentacji z całego świata. Tego samego dnia odbyło się również losowanie pierwszych walk.

Gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata w Muay Thai jest rosyjskie miasto Sankt Petersburg. Po raz w drugi w historii tego sportu zawody tak wysokiej rangi odbyły się po za granicami Tajlandii. Warto przypomnieć, że nasza kadra udała się na wschód w bardzo silnym składzie. O medale walczyć będą: Joanna Jędrzejczyk (-57 kg), Magdalena Rak (-60 kg), Łukasz Łęczycki (-60 kg), Cezary Zugaj (-63,5 kg), Marcin Łepkowski (-67 kg), Mateusz Kopiec (-71 kg), Oskar Staszczak (-75 kg), Jarosław Zawodni (-86 kg), Paweł Michalak (-91 kg), Tomasz Szczepkowski (+91 kg).

Rozpoczęcie zawodów odbyło się 6 września o godz. 7.00. Podczas inauguracji wszyscy zawodnicy poddani zostali kontroli medycznej jak również ważeniu. Po badaniach, tj. około godz. 10.00 rozpoczęło się spotkanie team managerów w celu przedstawienia i wyjaśnienia wszelkich spraw organizacyjnych. Zawody odbywają się na stadionie Yubileiny Sport Complex, gdzie tuż po obiedzie nastąpiło oficjalne otwarcie Mistrzostw. Przypominam, że do turnieju przystąpiło 80 krajów – konkurencja więc jest bardzo silna.

W dniu dzisiejszym odbędą się pierwsze walki. Swoje umiejętności zaprezentują : Łukasz Łęczycki – który zmierzy się z Azamatem Alguzhoevem z Kirgistanu, Maciej Zembik którego przeciwnikiem będzie również reprezentant Kirgistanu Tynchtytbek Sadykave, Magdalena Rak zmierzy się z norweszką Anną Tatianą Lie, natomiast jako ostatni w dniu dzisiejszym reprezentować nasz kraj będzie Marcin Łepkowski – a jego oponentem będzie chińczyk Dong Wang Guo.

Szczegóły dzisiejszych wyników walk Polaków, jak również kolejne losowania, już wkrótce.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HadHodF. Georgiew Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HadHod
Gość
HadHod
Offline

Nie wiem jakiej nowej techniki mogę się nauczyć po 3 latach treningów. Mi by się sparingi przydały 🙁 Chyba, że będą jakieś wygibasy prosto z Tajlandii 😛

HadHod
Gość
HadHod
Offline

Tęsknię za treningami MT 🙁