Szkoła walki Drwala – informacja prasowa

autor:
25 Wrzesień 2012
9
Szkoła walki Drwala – informacja prasowa

Obszerna informacja prasowa na temat nowego programu, którego główną gwiazdą będzie Tomasz Drwal w środku posta. Dodam, że jest to informacja przeklejona wprost z portalu Interia.pl, co niejako przelało czarę goryczy. Jak to jest, że mailing dotarł tydzień temu do mainstreamowego portalu, a my, posiadając w ostatnim miesiącu pół miliona wyświetleń wśród ludzi zainteresowanych tego typu produktem, po tygodniu oczekiwania musimy to po prostu chamsko przekleić? O tym w przepełnionym goryczą komentarzu, który pojawi się wkrótce na MMAnews.

„Szkoła walki Drwala” to, w części już urzeczywistnione, marzenie jednego z najlepszych zawodników MMA w Polsce, pierwszego, który nawiązał współpracę i podpisał kontrakt z UFC – najbardziej prestiżową organizacją MMA na świecie – Tomasza Drwala.

Zanim zaczął profesjonalną karierę w MMA był instruktorem samoobrony i pływania. Trenował karate, kick-boxing i brazylijskie ju-jitsu. W mieszanych sztukach walki zadebiutował w 2004 roku. Od tej pory MMA stało się jego pasją i sposobem na życie. Tą pasją stara się zarazić innych – zwłaszcza młodych ludzi. Od kilku lat podejmuje działania mające na celu popularyzację MMA w Polsce i prowadzi szkołę, w której młodzież ma możliwość trenowania mieszanych sztuki walki pod jego okiem. Jednak jego marzenie sięga dalej. Chce młodym zawodnikom stworzyć warunki do rozwoju, nie tylko w zakresie wyszkolenia technicznego, czy kondycyjnego lecz także wspomagać ich w rozwoju kariery. Dać im szansę by doszli tam, gdzie on i stanęli na arenach największych organizacji zrzeszających sympatyków MMA.

W 2011 roku powstała Spółka IMMAN, której Tomasz Drwal jest współzałożycielem, która za cel swojej działalności obrała właśnie popularyzację mieszanych sztuk walki w Polsce, poszukiwanie uzdolnionych młodych zawodników, szkolenie ich oraz promocję na arenach polskich i międzynarodowych.
Swoje cele IMMAN realizuje m.in. poprzez organizowanie sesji treningowych z udziałem utytułowanych fighterów MMA (z kraju i z zagranicy), organizowanie widowisk sportowych z udziałem zawodników uprawiających sztuki walki amatorsko, promocję i udzielanie wparcia organizacyjnego dla szkół i klubów zrzeszających sympatyków sztuk walki.

W czerwcu bieżącego roku w nowo otwartym krakowskim klubie IMMANGYM odbyło się seminarium z udziałem Dean’a Listera – mistrza świata grapplingu. Gośćmi seminarium byli także Jan Błachowicz – MMA fighter, znany dobrze sympatykom MMA w Polsce z występów na galach organizowanych przez KSW oraz Michał Kita, czołowy polski zawodnik MMA wagi ciężkiej. Uczestnicy seminarium mieli niepowtarzalną okazję trenowania pod okiem gwiazd MMA, otrzymania cennych wskazówek a nawet spróbowania swoich sił w sparingu z mistrzami. Emocje, które towarzyszyły tym przeżyciom na długo zapadły w pamięć uczestnikom tego spotkania i stały się dla nich najlepszą motywacją do dalszej pracy nad doskonaleniem siebie. Było to pierwsze ze spotkań w cyklu szkoleń „TRENUJ Z MISTRZEM” organizowanego przez krakowski klub IMMANGYM. Jesienią tego roku planowane są jego dalsze edycje. Kolejnym projektem realizowanym aktualnie przez spółkę IMMAN jest tytułowa „Szkoła walki Drwala” – program telewizyjny z pogranicza reality show o charakterze konkursu ukierunkowanego na poszukiwanie młodych talentów w dziedzinie MMA.

W programie bierze udział 20 uczestników (amatorów), wyselekcjonowanych wcześniej podczas castingów. Spośród nich finalnie wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma nagrodę główną w konkursie – roczny bezpłatny pakiet szkoleń z zakresu MMA w klubie IMMANGYM w Krakowie oraz możliwość wzięcia udziału w profesjonalnej gali MMA.

Współautorami projektu są Tomasz Drwal („Gorilla”) oraz Grzegorz Wróbel (współzałożyciel spółki IMMAN, selekcjoner technik aplikowanych do MMA z tradycyjnych systemów walki od ponad 20 lat uprawiający chińskie kung-fu systemu choy lee fut).

Gospodarzem programu jest Tomasz Drwal. Gośćmi „Szkoły walki Drwala” (i jurorami w konkursie) będą także inni znani fighterzy, w tym Mariusz Cieśliński – mistrz świata w boksie tajskim i kick-boxingu. „Szkoła walki Drwala” to niepowtarzalna szansa dla młodych zawodników na zdobycie szerokiej wiedzy na temat dyscypliny sportowej jaką jest MMA, sprawdzenie swoich umiejętności a także zaprezentowanie ich szerszej publiczności.

Uczestnicy programu – wyłonieni w drodze castingu – są poddawani dalszej selekcji w trakcie wykonywania różnorodnych zadań, podczas których są obserwowani i oceniani pod względem technicznym, wydolnościowym, szybkościowym, siłowym. Ocenie poddawany jest także ich poziom zaangażowania i zachowanie – także poza salą treningową. Uczestnictwo w „Szkole walki Drwala” jest dla tych młodych ludzi okazją, by doświadczyć jak wygląda życie zawodnika MMA – treningi, dieta i dzień codzienny.

MMA wymaga siły, sprawności i determinacji. Tej ostatniej nie brakuje zarówno uczestnikom programu jak i jego twórcom. Entuzjazm dla projektu podzielają także inne osoby i instytucje. Swojego wsparcia udzieliły nam miedzy innymi firmy TREC Nutritrion Sp. z o.o., Interferie S.A. i Dragon-Sports sp. z o.o.

Firmy TREC i DRAGON wyposażyły uczestników „Szkoły walki Drwala” w specjalnie dla nich zaprojektowaną odzież i sprzęt sportowy.
Dzięki specjalistom z firmy TREC zajmującej się produkcją i dystrybucją suplementów diety przeznaczonych dla sportowców zawodnicy otrzymali wskazówki dietetyczne wraz z pakietami suplementów dobranych dla nich indywidualne.

Na zaproszenie spółki INTERFERIE uczestnicy programu gościli w Szklarskiej Porębie, w Hotelu Bornit zarządzanym przez Spółkę INTERFERIE S.A. Szklarska Poręba – to znane i cenione uzdrowisko posiadające wyjątkowe warunki klimatyczne – porównywalne do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m. Odkryli to sportowcy. Polscy kadrowicze często bywają w mieście na obozach kondycyjnych.

Uczestnicy „Szkoły walki Drwala” odbyli tam dwudniową sesję treningową, w czasie której trenowali różne aspekty sprawności motorycznej – na sali, na basenie i w terenie. Sprawdzianem wytrzymałości był 20 kilometrowy bieg na Szrenicę (1362 m n.p.m.) a ciekawostką trening szybkościowo-siłowy z wykorzystaniem masek przeciwgazowych. Dla niektórych zawodników było to zupełną nowością i zaskoczeniem, a zarazem nie lada wyzwaniem.
Po ciężkim dniu wypełnionym intensywnym treningiem zawodnicy mogli korzystać z basenu, sauny oraz wszelkich udogodnień i atrakcji oferowanych przez Hotel Bornit. Taki chillout był czymś nieocenionym po intensywnym wysiłku fizycznym i emocjach związanych z udziałem w kolejnych punktach programu. Obsługa hotelu i kucharze dokładali wszelkich starań by pobyt w Szklarskiej Porębie był dla uczestników programu jednym z najprzyjemniejszych i
najmilej wspominanych etapów jego realizacji.

Chociaż grafik treningów był bardzo napięty, znalazł się czas na pogłębienie wiedzy dotyczącej budowania sprawności fizycznej, właściwego odżywiania się i odpoczynku jako elementów niezbędnych w okresie intensywnych treningów.

Dietetycy z firmy TREC przeprowadzili wśród uczestników programu ankietę dotyczącą ich sposobu odżywiania się, a następnie przeanalizowali, na przykładzie kilku wybranych osób, ich codzienną dietę, wskazując na ewidentne błędy i możliwe konsekwencje spożywania tak oryginalnych dań jak np. „smażone snickers-y”. Podano wiele zaskakujących informacji na temat produktów żywnościowych powszechnie dostępnych w sklepach, dotyczących ich wartości odżywczych, sposobu wyprodukowania oraz rozmaitych uszlachetniaczy i innych dodatków, których zawartości w omawianych produktach nikt nie podejrzewa.

Uczestnicy programu odbyli kilka sesji szkoleniowych w klubie IMMANGYM w Krakowie, gdzie zostali poddani testom wytrzymałościowo – sprawnościowym oraz mogli spróbować swoich sił w sparingu z zawodowymi fighterami – Mariuszem Cieślińskim , Tomaszem Sararą (czołowym polskim zawodnikiem K1) oraz gospodarzem programu – Tomaszem Drwalem, którzy na bieżąco udzielali im rad i wskazówek.

„Szkoła walki Drwala” gościła także we wrocławskim klubie „7 kontynent Gym&Fitness”, gdzie zawodnicy uczestniczyli w sesji treningu cross-fit, w czasie której wypróbowali zestaw ćwiczeń ułożony przez wybitną postać w świecie MMA mistrza UFC – B.J Penn’a. Poznali także zalety zastosowania treningu przekrojowego jako szybkiego i skutecznego sposobu na wykształcenie cech motorycznych niezbędnych w pojedynkach MMA.

W dalszych etapach realizacji programu będzie okazja by poznać uczestników programu w ich środowiskach i miejscach zamieszkania, poznać ich marzenia i pasje także przekonać się jak realizują sugestie trenerów i jak postępuje proces ich przygotowania do występu na gali finałowej. Zawodnicy będą walczyć według nowych przepisów i zasad – ustalonych specjalnie dla potrzeb programu – co powinno przysporzyć dodatkowych emocji zarówno sympatykom MMA jak i szerszej publiczności. Będzie okazja by podglądnąć jak wygląda przygotowanie do samej walki – ważenie, tepowanie oraz rozgrzewka tuż przed pojedynkiem w oktagonie. Emocji na pewno nie zabraknie.

Autor: Anna Wróbel

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
DanielF. Georgiewvivevdikerimm85 aka hybrydaUfcKuba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Daniel
Gość
Daniel
Offline

Znam tych kilku chłopaków „z okolic”. Fajnie, że na południu Polski pojawił się taki projekt i chłopaki mogli się załapać, bo tu ani Warszawa, ani Wrocław, Poznań czy Szczecin. Nie ma tu po cztery gymy w mieście (ba, nawet w województwie) z gwiazdami polskiego mma, czarnymi pasami bjj (jeden albo dwa czarne na 3 województwa).

vivevdi
Gość
vivevdi
Offline

Te castingi to gdzie miały miejsce? Jak były ogłaszane? Bo kompletnie nic o nich nie słyszałem, a trochę jestem w temacie…

vivevdi
Gość
vivevdi
Offline

Niewątpliwie byłaby by to mega promocja, każdy dobry PR w takiej sytuacji jest potrzebny. Tym bardziej, że jak zapaleńcy by się dowiedzieli, to od razu zyskali by grono „pewnych” oglądających i wyczekujących, które na start jest bardzo ważne.
Tak to wypieli czy też „wypiął się” na fanów, których sporo ma…

vivevdi
Gość
vivevdi
Offline

Gratuluje rekordowego wyniku! Zarazem smutna to jest sytuacja, że nie dostaliście bezpośrednio tej informacji, tylko w taki sposób do Was dotarła… Irracjonalna sytuacja :/

Mirek
Użytkownik
Mirek
Offline

Brawo Tomek propaguj polskie Mma

Kuba
Gość
Kuba
Offline

Pół miliona? Jakoś nie wierzę…