DREAM powstaje z martwych

autor:
24 Październik 2012
0
DREAM powstaje z martwych

Rynek sportów walki jest daleki od ukształtowania. Świadczyć może o tym chociażby powrót DREAM, a może jeszcze bardziej to, w jakim kontekście się to odbywa. Partnerem w podźwignięciu organizacji, która niedawno ogłosiła swój upadek, jest bowiem nie kto inny, jak wschodząca organizacja Glory, która coraz częściej nazywana jest „UFC kickboxingu”.

Już jutro na konferencji prasowej w Japonii ogłoszone zostaną szczegóły współpracy. Dopiero wtedy wiadomo będzie, czy organizacje te będą kontynuować współpracę po jedynym planowanym wydarzeniu, a mianowicie noworocznej gali, które zawsze charakteryzowały się dużą pompą. Na zeszłej gali Genki Desu Ka!!! zobaczyliśmy wręcz nieco przydługi ciąg walk, z takimi gwiazdami jak Aoki, Kawajiri, Ishii czy Emelianenko, a także pojedynkami w K-1, mixed rules i pro-wrestlingu.

Nazwa tego wydarzenia będzie brzmiała „GSI Presents: DREAM 18 – Special NYE 2012”, czyli dla fanów zapewne po prostu Dream 18. Miejsce to legendarna Saitama Super Arena, termin 31 grudnia 2012, a pierwsze walki poznamy już jutro.

Wyraźnie widać też chęć zaistnienia Glory w umysłach japońskich fanów, będzie to drugi event tej organizacji w Nipponie w ciągu miesiąca, 2 grudnia odbędzie się bowiem gala Glory 4. Na zbliżającej się konferencji dowiemy się także zapewne, na ile jest to Glory działające na renomie DREAM, a na ile cokolwiek wspólnego z realnym powrotem japońskiego organizacji.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o