Duże wahania oglądalności produktów Zuffa

autor:
10 Październik 2012
0
Duże wahania oglądalności produktów Zuffa

Rekordowo nisko, rekordowo wysoko, najlepszy wynik sezonu, najgorszy wynik w historii – w ostatnich dniach padło kilka tego typu telewizyjnych wyników i UFC może naprawdę zacząć głowić się nad tym, w jaki sposób dochodzi do tego typu wahań. O tym jak powodziło się ostatnim galom Zuffa, przeczytacie w środku posta.

Zacznijmy od The Ultimate Fightera, którego oglądalność skoczyła o 36% względem zeszłego tygodnia do najlepszych wyników w sezonie, nawet pomimo tego, że musiał on ostro rywalizować o oglądalność w tym okresie. Odcinek przyciągnął 1.056.000 ludzi, podczas gdy poprzedni zobaczyło zaledwie 775.000 osób. Zobaczymy czy ta oglądalność utrzyma się w przyszłym tygodniu.

Niestety nie było tak dobrze w przypadku gali UFC on FX, gdzie zmierzyli się Travis Browne z Antonio Silvą. Tutaj padły z kolei rekordowo niskie liczby zarówno dla main eventu, jak i undercardu na Fuel TV. Galę zobaczyło jedynie 1.084.000 ludzi, a więc oglądalność na poziomie Ultimate Fightera. To kilka tysięcy mniej niż rekordowo niska dotychczas gala z 8 czerwca, gdzie Johnson i McCall przyciągnęli 1.090.000 ludzi. Potężny spadek zaliczył też undercard na Fuel TV, gdzie obejrzało go zaledwie 44.000 osób, połowa z dotychczasowego najgorszego wyniku, 88.000, także z Johnson vs. McCall. Najprawdopodobniejsza przyczyna to transmisja z Major League Baseball, która osiągnęła 5,3 mln widzów na TBS, zgarniając większość interesującego rynku.

Telewizje kablowe szacują z kolei, że UFC 152 osiagnęło 450.000 sprzedanych PPV. To dobry wynik, pojedynek Jona Jonesa z Vitorem Belfortem byłby tym samym czwartym PPV w tym roku, po Silva vs. Sonnen II, Jones vs. Evans i JDS vs. Mir. Warto zastanowić się, ilu widzów więcej skusiłaby walka Jonesa z Hendersonem. Z drugiej strony na pewno pierwotnie planowane Benavidez vs. Johnson nie przyciągnęłaby nawet części tego wyniku.

Warto dodać, że również Bellator doznał 25% spadku oglądalności do 145.000 ludzi. Nie jest to jednak olbrzymi cios, gdy rywalizuje się w śród fanów MMA z galą na FX, potwierdza się zatem teza Bjorna Rebneya, że BFC wypracował sobie stałą widownię. Czy jednak nieco ponad 100 tys. ludzi to zadowalający wynik?

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o