„Hallman vs. Tavares” odwołane – Denis Hallman traci kontrakt z UFC

05 Październik 2012
0
„Hallman vs. Tavares” odwołane – Denis Hallman traci kontrakt z UFC

Na wczorajszym ważeniu Denis Hallman był jedynym, który nie zdołał zrobić wymaganego limitu wagowego. Wynik wyższy aż o siedem funtów, co w świecie MMA oznacza spory nieprofesjonalizm i ostrą krytykę ze strony całego środowiska.

Thiago Tavares zgodził się na pojedynek pod warunkiem, że Hallman zrzuci dodatkowe 4 funty, ten jednak nie zdołał tego zrobić w związku z czym walka została odwołana a fighter został zwolniony ze swojego kontraktu z ZUFFA. Oficjalny powód nieprofesjonalizmu Denisa? Problemy rodzinne.

Na podstawie wiadomości tekstowej, otrzymanej od Denisa Hallmana na telefon komórkowy, Ariel Helwani podaje szczegóły dotyczące całego zamieszania:

Rozwiązali ze mną kontrakt. Dana White dał mi wypłatę za walkę oraz bunus za wygraną, aby pomóc mi z trudnościami, które teraz na mnie czekają. Teraz będę musiał zrobić wagę na kilku regionalnych galach. Wrócę do UFC, zawsze tak było. Mam osobiste problemy w domu. Nie pasuje mi teraz walczyć. Powiedziałem Danie na czym polegają moje problemy. On rozumie sprawy rodzinne i powiedział, że przyjął to łagodnie iż nie walczę.

Wszystko wskazuje na to, że Thiago Tavares również otrzyma wypłatę. Sytuacja wciąż wydaje się mocno nieprawdopodobna, bo Hallman to zawodnik z rekordem 51-14, czyli ze sporym bagażem doświadczenia.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o