Javier Mendez wzywa Werduma do walki z Cormierem

autor:
10 Październik 2012
0
Javier Mendez wzywa Werduma do walki z Cormierem

Javier Mendez nie jest zadowolony z obecnej sytuacji swojego podopiecznego Daniela Cormiera. „DC” ma zaplanowaną za trzy tygodnie walkę, jednak wciąż nie ma dla niego rywala. W związku z tym trener AKA rzuca wyzwanie Fabricio Werdumowi.

Od wypadnięcia Mira minęły już trzy tygodnie i wciąż nie udało się znaleźć godnego zastępstwa na tę kartę. Można to interpretować różnie – być może nikt nie chce walczyć z Cormierem, może cały event jest zagrożony i jest to jakiś sposób na maskowanie tych problemów, a może po prostu UFC nie dało rady znaleźć kogoś choćby zbliżonego rankingowo do Daniela, by stoczył z nim walkę.

Propozycja została złożona Mattowi Mitrione, który odrzucił ją w ramach kampanii, by zmierzyć się z Quintonem Jacksonem. Jest też kilku innych wolnych ciężkich, jednak w „MMA Show” Javier Mendez wyraził zainteresowanie tylko jednym z nich:

Najlepiej byłoby, żeby był to ktoś pokroju Fabricio Werduma czy Franka Mira, tak najłatwiej byłoby Danielowi wejść potem do UFC. To są rywale, z którymi chciałbym, żeby zawalczył. Dla mnie nie ma zbyt wielu innych gości, których widziałbym w walce z nim, może poza Shanem Carwinem. Chcę żeby ta walka była dla Daniela wyzwaniem, co zmotywuje go do cięższych treningów. Werdum jest zdecydowanie jedną z takich osób. Przetestuje Daniela w stójce i zdecydowanie jeśli chodzi o jiu-jitsu, nie ma wątpliwości. Jiu-jitsu to świat Werduma, ale Daniel ma za sobą swoje zapasy, więc mogą rywalizować ze sobą na tym poziomie. O walce decydowałaby stójka, w której daję przewagę Danielowi.

Werdum nie ma zaplanowanej żadnej walki, jednak nie ma obecnie żadnych informacji co do tego, w jakiej formie się znajduje. Zejście do Strikeforce, by walczyć na zagrożonym show w niepełnej dyspozycji, nie wydaje się jednak zbyt atrakcyjną opcją dla Brazylijczyka.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o