Typowanie UFC on FX 5: Browne vs. Silva

autor:
05 Październik 2012
1
Typowanie UFC on FX 5: Browne vs. Silva

Przed nami piąta w historii gala UFC w telewizji FX. O dziwo Zuffa postarała się o stosunkowo mocną rozpiską z main eventem w postaci konfrontacji Antonio „Bigfoota” Silvy z Travisem Browne’em. Ponadto eliminator do walki o pas wagi muszej John Dodson vs. Jussier „Formiga” Da Silva. Prognozy tych i innych walk w środku posta.

Travis Browne vs. Antonio Silva

Łukasz: Bigfoot nie miał ostatnio łatwego życia – najpierw Cormier, później Velasquez. Tym razem los (a raczej Joe Silva) okazał się bardziej łaskawy i postawił na drodze Silvy Browne’a. Hawajczyk to solidny zawodnik (jak dla mnie nieco przeceniany), ale klasowo odbiega od przywoływanej dwójki. Silva już nie będzie musiał się obawiać światowej klasy zapasów i pewnie zobaczymy go o wiele bardziej rozluźnionego. Starcie może być wyrównane do momentu, gdy Silva nie zdobędzie pozycji dominującej w parterze. Wtedy scenariusz walki z Fedorem może się powtórzyć. Odpowiednie wyczekanie momentu na sprowadzenie i grad ciosów i łokci w parterze – myślę, że właśnie taki game plan spróbuje realizować. Co ciekawe faworytem bukmacherów jest Browne. Silva przez KO/TKO w 1 rundzie.

Franek: Bigfoot to obecnie jeden z bardziej niedocenianych ciężkich na świecie. Posiada realne umiejętności bokserskie, świetny parter i nienajgorsze zapasy, choć nie sprzyjają im jego warunki fizyczne. To, czego najbardziej mu brakuje to zdecydowanie, luz i ogień, które utracił wraz ze zwycięstwem nad Fedorem, jakby przytłoczony ciśnieniem, które na niego spadły. Myślę, że Silva zamęczy Browne’a w stójce, a następnie wykończy w dalszej części walki przez spokojne ground and pound. Silva przez KO/TKO w 2 rundzie.

Jake Ellenberger vs. Jay Hieron

Łukasz: Ellenberger 2006 to nie to samo co Ellenberger 2012. Od porażki z Hieronem sześć lat temu „Juggernaut” bardzo się rozwinął. Prawdziwy dynamit z rękach i co raz lepsze zapasy. Hieron nie zrobił powalającego wrażenia w turnieju Bellatora, ale to przyzwoity półśredni z niezłą bazą zapaśniczą. Być może nie dostałby szansy w UFC, gdyby nie kontuzje innych zawodników. Jeśli chodzi o przebieg tego pojedynku, to sądzę, iż będzie się on toczył w stójce. Hieron nie będzie aż tak czujny, aby przez 15 minut nie zostawić luk w obronie. Gdy tylko Ellenberger umieści jakiś silny, czysty cios, będzie po walce. Ellenberger przez KO/TKO w 3 rundzie.

Franek: Ellenberger jest nowocześniejszy i lepszy w każdej płaszczyźnie poza cardio. Spodziewam się szybkiego zwycięstwa Ellenbergera przez mocne ręce, może tym razem pokaże poprawione ground and pound. Jay Hieron po prostu miał za długą przerwę i nie nadgonił postępów, które zrobił Jake. Ellenberger przez KO/TKO w 1 rundzie.

John Dodson vs. Jussier „Formiga” Da Silva

Łukasz: Debiut Dodsona w kategorii muszej nie był olśniewający. Jednak jest to nadal poważny kandydat do tytułu i Formiga będzie miał przed sobą trudne zadanie. Na pewno największe zagrożenie może stworzyć w parterze i tam jest w stanie zdominować walkę. Dodson jest jednak bardzo szybki, świetnie broni obaleń, a w stójce będzie miał przewagę. Jeśli będzie skoncentrowany i utrzyma walkę z dala od parteru, to powinien dość wyraźnie wypunktować Brazylijczyka. Dodson przez decyzję.

Franek: Prawdopodobnie walka wieczoru. John Dodson pokazał się z dobrej strony w TUFie, jest szybki, przekrojowy i niebezpieczny w stójce. Formiga jest niesprawdzony w walce z dużymi nazwiskami, ale dysponuje realnym parterem. Będzie to ciekawa walka Grega Jacksona z Nova Uniao i tak naprawdę wygra lepszy narożnik lub fighter, który lepiej się do jego zaleceń dostosuje. Daję lekką przewagę Formidze, który może nawiązać walkę w każdej płaszczyźnie, ze wskazaniem na klincz i parter. A jeśli Dodson będzie walczył na wstecznym, musi jedynie pokazać, że to on go do tego zmusza. Formiga przez decyzję.

Josh Neer vs. Justin Edwards

Łukasz: Neer uwielbia brawl i myślę, że będzie do tego dążył od pierwszych minut. Dentysta będzie sukcesywnie trzymał walkę w stójce, częściej i celniej trafiał rywala, w efekcie czego pozbawi go w końcu przytomności. Neer przez KO/TKO w 2 rundzie.

Franek: Justin Edwards ma przede wszystkim przewagę siły i rozmiaru. Wydają się być porównywalni parterowo. Pozostałe atuty wydają się przemawiać za Neerem. Odważny boks, dość mocna szczęka, parcie do przodu i zasób poddań, z których jednak pewnie nie będzie korzystał. Spodziewam się trochę męczenia się pod siatką, brudnego boksu i TKO pod siatką octagonu w wykonaniu Josha. Neer przez KO/TKO w 2 rundzie.

Jeremy Stephens vs. Yves Edwards

Łukasz: Stephens przez decyzję.

Franek: Jeremy Stephens jest zdecydowanie bardziej eksplozywnym fighterem. Zostawia dużo luk, ale nie jestem przekonany czy kontuzjowany Yves Edwards będzie na tyle odważny, by próbować je śmiało wykorzystać. W weekend widziałem parę walk pokontuzjowanych fighterów i będę stawiał jednak na świeżość i młodość. Stephens przez decyzję.

Danny Castillo vs. Michael Johnson

Łukasz: Johnson przez decyzję.

Franek: Castillo przez KO/TKO w 1 rundzie. Uważam, że Johnson chce za bardzo być bardziej techniczny (to, co pokazywał w TUFie nie wykraczało daleko poza zapasy) przez co będzie podatny na bardziej instynktowne ruchy Danny’ego Castillo. Myślę, że zostanie złapany uderzeniem w 1 rundzie.

Dennis Hallman vs. Thiago Tavares

Łukasz: Tavares przez KO/TKO w 2 rundzie.

Franek: Myślę, że Dennis w jednym ze starć w klinczu wyjdzie za plecami Tavaresa, albo uda mu się go obalić i przez spokojną kontrolę dojść do poddania. Stawiam na mata leao. Hallman przez poddanie w 2 rundzie.

Shane Roller vs. Jacob Volkmann

Łukasz: Volkmann przez poddanie w 2 rundzie.

Franek: Volkmann ma lepsze zapasy pod MMA, albo wyleży tę walkę, albo skończy ją z góry, co ostatnio coraz częściej próbuje robić. Volkmann przez decyzję.

Bart Palaszewski vs. Diego Nunes

Łukasz: Nunes przez decyzję.

Franek: Palaszewski przez decyzję, myślę, że Nunes pasuje mu stylistycznie.

Darren Uyenoyama vs. Phil Harris

Łukasz: Uyenoyama przez decyzję.

Franek: Uyenoyama przez poddanie w 1 rundzie.

Carlo Prater vs. Marcus LeVesseur

Łukasz: Prater przez poddanie w 1 rundzie.

Franek: Prater przez poddanie w 2 rundzie.

Mike Pierce vs. Aaron Simpson

Łukasz: Pierce przez decyzję.

Franek: Pierce przez KO/TKO w 2 rundzie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
MMAniak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MMAniak
Gość
MMAniak
Offline

Ja natomiast obstawiam zwycięstwo Browna.
Travis ma czym uderzyć, a Silva na początku powinien zbierać przypadkowe ciosy i zanim się obudzi może być już za późno.
Brown przez TKO runda 1.