Cesar Gracie o szczytowej formie Nate’a Diaza

autor:
27 Listopad 2012
Cesar Gracie o szczytowej formie Nate’a Diaza

Ostatnio bardzo aktywny w mediach Cesar Gracie zdradził sekret ostatnich sukcesów Nate’a Diaza. Oprócz niesamowitej techniki i pewności siebie, wnosi on do octagonu o wiele większą świeżość i dynamikę niż za dawnych czasów. Między innymi to zadecydowało o pokonaniu dynamicznego kickboxera, którym bez wątpienia jest Donald Cerrone. Skąd taka zmiana? Wygląda na to, że wszystko to zależy od… żywienia.

Cesar Gracie pochwalił Nate’a na antenie radia BJPenn.com, twierdząc, że ten jest w coraz lepszej formie, która już na tym etapie robi ogromne wrażenie:

Jestem bardzo dumny z Nate’a, byliśmy dziś razem, gdy sprowadziliśmy mu paru zawodowych bokserów na sparringi. Wyglądał świetnie i staje się cały czas coraz lepszy. Wypracował sobie własną grę i wygląda naprawdę dobrze. Nie mógłbym być bardziej dumny, a będzie jeszcze lepiej. Je naprawdę dobrze, pracuje ciężko i jest naprawdę dobrym gościem.

Wszystko wskazuje, że kluczem do dobrego samopoczucia Nate’a, jest dieta bezglutenowa:

Mieliśmy swego czasu problem, gdy walczył w 155 funtach, miał mnóstwo talentu, ale nie widzieliśmy najlepszego Nate’a, gdy przychodziło do walk. Miał oczywiście mnóstwo talentu, ale nie było tego widać w czasie walki. Cięcie wagi znosił naprawdę źle i dlatego tak ślamazarnie to wyglądało. Zajęło mu chwilę zrozumienie, jak wiele przez to traci. Zmienił dietę, usunął z niej gluten i inne rzeczy, a zaczął jeść dużo świeżych, nieprzetworzonych produktów. Wprowadziłem Nicka do diety bezglutenowej, a on namówił do niej Nate’a, przez co cięcie wagi jest o wiele prostsze i ma on o wiele więcej energii w 155 funtach niż wcześniej.

Komentarze

 • Blade

  na czym polega dieta bezglutenowa? Czego sie nie je, a co sie je…

 • Halucynogen

  slodycze, alko, pieczywo, mieso mielone, niektorew przetwory mleczne jak smietana, jogurty. jesc swieze rzeczy, warzywa, ryz, ziemniaki, piers kurczaka, wolowina/cielecina, ryby, olej lniany jak tniesz to obcinasz wegle i podbijasz tluszcze zeby energie zachowac. chociaz amerykanie to naprawde ciecia maja najlepiej obadana bo oni czasami schodza z takiej wagi ze sam sie zastanawiam jak oni to robia ze zawodnik tego nie odczuwa i wyglada swietnie.

 • lolo

  obcinaja wegle, do tego przed sama walka 7-10 dniowa terapia wodna 😉 takze 10-12kg to juz zadna tajemnica 😀

 • MuniekS

  dlatego waga powinna być robiona ponownie, bo to się robi śmieszne.

  Kto bardziej oszuka na wadze ten guru. Sorry ale to nie o to chodzi w sporcie żeby tak ściemniać.

  Ważenie w dniu walki z tolerancją 1KG MAX i to najlepiej 2h przed walką.

 • Kubsonnn

  Też uważam że ważenie powinno być tuż przed walką (2h to dobry czas).

 • Daniel

  jw. ścinanie wagi, często za pomocą diuretyków czy innych środków a po ważeniu nawadnianie kroplówkami to moim zdaniem druga strona medalu o nazwie farmakologia w sporcie. Sterydy złe ale cięcie wagi po 15 a czasem i więcej kilko i przywracania sprawności zawodnikowi tuz przed walką wymyślnymi sposobami to już ok. A potem sytuacje takie jak na FA4 gdzie Chlewicki już w klatce ważył pewnie z 78kg a Nobrega wyglądał na 90 :/

 • Halucynogen

  zgadzam sie. wazenie przed sama walka i sprawa zalatwiona.