Garść wiadomości z polskiego podwórka MMA

20 Listopad 2012
5
Garść wiadomości z polskiego podwórka MMA

Nadszedł dzień, aby rozładować nieustannie zapchaną skrzynkę mailową MMAnews i owocem tych działań jest poniższa „pigułka” najnowszych wydarzeń z polskiego rynku. Sprawdźcie co piszczy w trawie!

Na początek Damian Grabowski, który już 16-go grudnia stanie twarzą w twarz z Oli Thompsonem. Póki co jedynie zmierzyli się wzrokiem na oficjalnym ważeniu już za niecały miesiąc w londyńskim O2 Indigo Center.

Piotr Wawrzyniak (4-2) z poznańskiego klubu Gameness Team Poznań w niedzielę zwyciężył swój kolejny pojedynek. Jego przeciwnikiem był ponad dwukrotnie bardziej doświadczony Tomas Penz (8-7), który był ulubieńcem miejscowej gali w czeskim Liberec. Wawrzyniak powstrzymał swojego przeciwnika potężnym TKO przez uderzenia w parterze a walka była zakontraktowana w kategorii do 84 kg.

Damian Janikowski, który po zdobyciu medalu w zapasach na Olimpiadzie w Londynie, miał wreszcie więcej czasy, aby popracować nad bardziej skomplikowanymi technikami grapplerskimi oraz nad uderzeniami. Jeszcze niedawno miał okazję trenować we Wrocławiu z Mamedem Chalidowem i przy okazji zaprezentować mu kilka przydatnych technik ze swojego arsenału. Obecnie, przebywa na zgrupowaniu kadry w Spale i planuje już wyjazd na zagraniczny turniej.

Ten wyjazd ma nas przygotować do ciężkiego, grudniowego zgrupowania w Zakopanem. Stopniowo trenerzy będą „przykręcać śrubę” i treningi staną się trudniejsze.
Codziennie jesteśmy na macie i pracujemy nad techniką. Odbywamy walki zadaniowe, w czasie których mamy okazję przećwiczyć nowe chwyty i doskonalić te, które już znamy.

Przykra wiadomość napłynęła z polsko-amerykańskiego Chicago. Adam Majewski (8-5) miał stoczyć w niedzielę pierwszą walkę po kontuzji, której nabawił się kilka miesięcy temu. Na przeciw niego miał stanąć dobrze znany Serb – Miodrag Petkovich (32-19). „Maja” był niezwykle podekscytowany swoim występem, ponieważ stawką był kontrakt z Bellatorem, niestety jego przeciwnik nie zjawił się w dniu ważenia i od tego momentu nie było z nim – ani jego sztabem – żadnego kontaktu. Rozgoryczony Adam nie szczędził słów krytyki względem Miodraga:

Już wtedy (w dniu ważenia) zdawałem sobie sprawę, że jest po wszystkim. Było raptem kilka godzin do zawodów a jego nie było. Nie wiem co się dzieje. Przestraszył się! Jego sztab nie odbierał telefonów, czeski film. Byłem dobrze przygotowany i świetnie nastawiony na tą walkę. Na wagę wniosłem 111,55 kg. Cały cykl przygotowań poszedł na marne… szkoda słów.

Choć Komisja Stanu Illinois zawiesiła Serba na 12 miesięcy w prawach występu na zawodowych galach, to jednak wciąż nie wynagrodziła Adamowi trudów włożonych w przygotowania.

Dla mnie to marne pocieszenie. Poświęciłem kupę czasu i zdrowia na przygotowania. Najgorsze jest jednak to, że olbrzymia liczba moich kibiców, znajomych kupiła bilety żeby obejrzeć mnie w klatce. Specjalnie z Polski przyleciała na tą walkę moja rodzina, aby mnie wspierać. Nie chcę mówić jaka kwota za bilety poszła na marne…ale to sporo pieniędzy.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Powyżej materiał zza kulis kręcenia materiałów promocyjnych do KSW 21 i KSW. Na nagraniu wystąpił m. in. Paweł Nastula, Maciej Jewtuszko, Krzysztof Kułak, Karolina Kowalkiewicz i Paulina Bońkowska.

„A jak Ankos” to seria gagów video w których wystąpiło kilku znanych zawodników KSW a które będą cyklicznie wypuszczane do internetu. W pierwszym odcinku wystąpili: Borys Mańkowski i Karol Bedorf.

Na koniec pozostał najnowszy materiał od Konfrontacji, który dotyczy jednego z trzech pojedynków o pas. Pretendujący do pasa wagi lekkiej Artur „Kornik” Sowiński oraz jego trener i sędzia KSW – Tomasz Bronder na kilkanaście dni przed największym pojedynkiem w klubie Silesian Cage Club.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ArturFETAdfdsfdsEl HombreOctagon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur
Gość
Artur
Offline

To… są ich cacka 🙂

FETA
Gość
FETA
Offline

To są cacka naszych zawodników czy tylko pod publike ? 😀

dfdsfds
Gość
dfdsfds
Offline

co jest ku… ;D

El Hombre
Gość
El Hombre
Offline

A jak Ankos dobre 🙂

Octagon
Gość
Octagon
Offline

„Choć Komisja Stanu Illinois zawiesiła Serba na 12 miesięcy w prawach występu na zawodowych galach, to jednak wciąż nie wynagrodziła Damianowi trudów włożonych w przygotowania.” – Chyba chodzi o Adama, a nie Damiana.

>><<
ZamknijX