Henderson członkiem sztabu trenerskiego Sonnena w TUF 17

autor:
02 Listopad 2012
Henderson członkiem sztabu trenerskiego Sonnena w TUF 17

Nawet przyjaźń Dana Hendersona z Chaelem Sonnenem nie powstrzymała weterana MMA od krytyki zestawienia Sonnen vs. Jones, które ma uratować coraz gorzej radzącego sobie „The Ultimate Fightera”. O tym, że relacje obu panów pozostały na co najmniej poprawnym poziomie, może świadczyć fakt, że Sonnen postanowił zaangażować Hendersona do swojego sztabu trenerów, który będzie pomagać mu w trakcie show.

Henderson i ja zdecydowanie będziemy współpracować. Henderson będzie jednym z trenerów w tym show i będzie w moim narożniku, kiedy 27 kwietnia wezmę to, co należy do mnie, czyli mistrzostwo wagi półciężkiej.

Wielu publicystów uważa, że w przypadku porażki będzie to ostatnia walka Sonnena, który wypowie znowu mnóstwo gróźb i nie podeprze ich w octagonie. Już teraz środowisko odbiera go z o wiele większym dystansem niż przed walką z Silvą. Słuchanie Chaela przez kilkadziesiąt minut raz w tygodniu może to tylko pogłębić. Nawet teraz, gdy zabiera on głos w wielu ważnych sprawach, nie znajduje to takiego oddźwięku jak kiedyś.

Dodajmy, że obecność Hendersona w programie, może dać większe możliwości na promowanie potencjalnej walki między nim, a Jonesem. Wiele wskazuje też na to, że zwycięzca walki Shogun vs. Gustafsson będzie musiał zawalczyć jeszcze raz przez dostaniem szansy walki o pas.

Komentarze