Jon Fitch vs. Demian Maia na UFC 156

autor:
16 Listopad 2012
4
Jon Fitch vs. Demian Maia na UFC 156

Demian Maia i Jon Fitch mogą czuć się wzajemnie docenieni, ponieważ zmierzą się ze sobą w walce o wejście do ścisłej czołówki dywizji o wiele szybciej, niż przewidywali fani. Walka odbędzie się 3 lutego na UFC 156 w Las Vegas i wydaje się być jednym z ciekawszych stylistycznie zestawień na najbliższe miesiące, zwłaszcza w kontekście ostatnich walk tych zawodników.

Stylistycznie jest to bardzo ciekawa walka, obydwaj fighterzy pokazali ostatnio bowiem, że rozwinęli się stójkowo i są gotowi dawać z siebie więcej w kierunku naprawdę emocjonujących walk. Niekwestionowany jest fakt, że Fitch posiada świetne zapasy, ale pod tym względem świetnie rozwinął się także Maia, oferując nieco inny, „brazylijski” styl obalania. Zresztą nie ulega wątpliwości, że walcząc z pleców jest jednym z groźniejszych zawodników w MMA.

Jon Fitch (24-4-1, 1 NC) zmierza do tej walki po świetnym występie przeciw Erickowi Silvie, typowanego w Brazylii na następcę Andersona Silvy. Odkupił tym samym wczesny nokaut Johny’ego Hendricksa, z którym musiał uporać się na UFC 141. Wcześniej remisował z BJem Pennem, a także pokonywał w krytykowany przez społeczność MMA sposób Thiago Alvesa, Bena Saundersa, Mike’a Pierce’a, Paulo Thiago i Akihiro Gono.

Demian Maia (17-4-0) po porażce w jednej z najgorszych walk w historii MMA z „Pająkiem” w Abu Dhabi, zaliczył szereg walk z czołówką dywizji średniej, które kończyły się z różnym dla niego szczęściem. Miały jeden wspólny czynnik, mianowicie dochodziło w nich do decyzji sędziów, co wcześniej w przypadku tego kończącego walki przez poddania grapplera było w zasadzie niespotykane. Nieprzekonujące występy skłoniły Maię do zejścia do kategorii półśredniej, gdzie pokonał w pierwszych rundach Don Hyun Kima i Ricka Story’ego.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
El Hombre
Gość
El Hombre

WAR FITCH BITCH 🙂

Blade
Gość
Blade

Jaram się również. Trzymam kciuki za Damiana.

F. Georgiew
Gość
F. Georgiew

Jaram się całkowicie, ciekawe jak czują się w tym zestawieniu obaj zawodnicy, normalnie nie interesują mnie specjalnie wypowiedzi przed walką, ale na te będę czekał.

El Hombre
Gość
El Hombre

Zajebiste zestawienie 🙂