Jon Fitch vs. Demian Maia na UFC 156

autor:
16 Listopad 2012
Jon Fitch vs. Demian Maia na UFC 156

Demian Maia i Jon Fitch mogą czuć się wzajemnie docenieni, ponieważ zmierzą się ze sobą w walce o wejście do ścisłej czołówki dywizji o wiele szybciej, niż przewidywali fani. Walka odbędzie się 3 lutego na UFC 156 w Las Vegas i wydaje się być jednym z ciekawszych stylistycznie zestawień na najbliższe miesiące, zwłaszcza w kontekście ostatnich walk tych zawodników.

Stylistycznie jest to bardzo ciekawa walka, obydwaj fighterzy pokazali ostatnio bowiem, że rozwinęli się stójkowo i są gotowi dawać z siebie więcej w kierunku naprawdę emocjonujących walk. Niekwestionowany jest fakt, że Fitch posiada świetne zapasy, ale pod tym względem świetnie rozwinął się także Maia, oferując nieco inny, „brazylijski” styl obalania. Zresztą nie ulega wątpliwości, że walcząc z pleców jest jednym z groźniejszych zawodników w MMA.

Jon Fitch (24-4-1, 1 NC) zmierza do tej walki po świetnym występie przeciw Erickowi Silvie, typowanego w Brazylii na następcę Andersona Silvy. Odkupił tym samym wczesny nokaut Johny’ego Hendricksa, z którym musiał uporać się na UFC 141. Wcześniej remisował z BJem Pennem, a także pokonywał w krytykowany przez społeczność MMA sposób Thiago Alvesa, Bena Saundersa, Mike’a Pierce’a, Paulo Thiago i Akihiro Gono.

Demian Maia (17-4-0) po porażce w jednej z najgorszych walk w historii MMA z „Pająkiem” w Abu Dhabi, zaliczył szereg walk z czołówką dywizji średniej, które kończyły się z różnym dla niego szczęściem. Miały jeden wspólny czynnik, mianowicie dochodziło w nich do decyzji sędziów, co wcześniej w przypadku tego kończącego walki przez poddania grapplera było w zasadzie niespotykane. Nieprzekonujące występy skłoniły Maię do zejścia do kategorii półśredniej, gdzie pokonał w pierwszych rundach Don Hyun Kima i Ricka Story’ego.

Komentarze

 • El Hombre

  Zajebiste zestawienie 🙂

 • F. Georgiew

  Jaram się całkowicie, ciekawe jak czują się w tym zestawieniu obaj zawodnicy, normalnie nie interesują mnie specjalnie wypowiedzi przed walką, ale na te będę czekał.

 • Blade

  Jaram się również. Trzymam kciuki za Damiana.

 • El Hombre

  WAR FITCH BITCH 🙂