Kendall Grove nowym rywalem Mameda Chalidowa na KSW 21

23 Listopad 2012
Kendall Grove nowym rywalem Mameda Chalidowa na KSW 21

To już pewne. Były zawodnik UFC – Kendall Grove (17-10-1NC), uratował 21-sze show KSW i przyjął walkę z Mamedem Chalidowem w zastępstwie kontuzjowanego Melvina Manhoefa. Amerykanin obalił tym samym ostatnio popularny trend odrzucania pojedynków, które pojawiają się w ostatniej chwili.

„Da Spyder”, czyli po prostu Pająk, to w całym tego słowa znaczeniu, weteran UFC, bo pomimo zaledwie 29 lat, stoczył aż trzynaście pojedynków w tejże organizacji. W maju poprzedniego roku, słynne „dwie przegrane z rzędu” sprawiły, że pożegnał się z kontraktem ZUFFY.

Od tego momentu walczył aż sześć razy, tylko raz przegrywając z dobrze znanym polskim fanom – Jayem Silvą. Co więcej, grudniowy występ będzie jego szóstym w tym roku i Amerykanin najwyraźniej liczy, że wygrana z tak renomowanym przeciwnikiem sprawi, że natychmiast zainteresuje się nim ponownie UFC.

Poszukiwałem walki, bo gala na której miałem niebawem walczyć została odwołana. Jestem przygotowany optymalnie i dlatego bez wahania zdecydowałem się przyjąć walkę z Khalidovem.

Kendall jest świetnym grapplerem, który uwielbia duszenia rękami różnego rodzaju a jego wzrost (198 cm) sprawia, że jego kolana są niebezpieczną bronią. W swojej karierze pokonał m. in. byłego mistrza UFC – Evana Tannera czy pretendującego do pasa Alana Belchera.

Komentarze

  • El Hombre

    Wygrał też 3 sezon TUF’a 🙂

  • Der

    Moze zrobic niespodzianke, ale wolalbym jednak walke z wybuchowym i nieprzewidywalnym Melvinem 🙂

  • Hakashi

    Melvin ostatnio już bardziej zachowawczo walczy ;/ wystarczy obejrzeć np jego walkę z Tyronem.Ale dalej daje dziaduś rade 😀