Nowa formuła MMA wg Ricksona Gracie

06 Listopad 2012
4
Nowa formuła MMA wg Ricksona Gracie

Żywa legenda BJJ i MMA – Rickson Gracie, już 22 listopada zorganizuje pierwszą z serii planowanych gal o swojsko brzmiącej nazwie „Master of Combat” (mistrz walki). Koncepcja przewiduje starcie dwóch drużyn „Rio de Janeiro vs. Sao Paulo”. Pierwsza dowodzona przez Murilo Bustamante a druga przez Franciscko Verę. O tym dlaczego nowa formuła jest jeszcze bliższa prawdziwej walce, przeczytacie w środku posta.

Oczywiście nie zabraknie tutaj porównań do UFC, które jest obecnie wyznacznikiem trendów w formule mieszanych sztuk walki. I tak, pierwsza runda będzie trwała 10 minut, czyli bliżej reguł Pride FC aniżeli UFC, gdzie każda runda trwa 5 minut. Ponadto zawodnicy nie będą chronieni przez upływający czas, jeżeli pod koniec rundy jeden z nich będzie w sytuacji zagrożonej nokautem lub poddaniem. O tym kogo ocalić zadecyduje kolejna legenda, sędzie Big John Mc Carthy.

Wszystko utrzymane w konwencji ducha samuraja i zdrowia zawodników, bo jak się okazuje, ważenie fighterów odbędzie się tego samego dnia co gala. O szczegółach opowiedział Oscar Daniotti – menedżer techniczny całego przedsięwzięcia.

Ważenie będzie tego samego dnia, trzy godziny wcześniej. Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ musimy myśleć o zdrowiu zawodników. Fighter musi mieć siłę do walki i pazur. Podręcznikowy przykład mieliśmy na Jungle Fight, gdzie zawodnik przyszedł na wagę przepełniony. To jest naruszenie zasad przez fightera. W jiu-jitsu ważenie jest na czas. Zawodnicy walczą, robią pięć czy sześć walk i czują się dobrze, dalej mogą walczyć. Ten nowy format, który wymyślił Rickson, zwróci uwagę świata na problem zbijania wagi.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
El Hombreparatajattomoxzxc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
El Hombre
Gość
El Hombre
Offline

Poszukajcie sobie wszystkich zasad tej gali. Nie są normalne…

paratajat
Gość
paratajat
Offline

Nareszcie jakieś normalne zasady. Mam nadzieję że w internecie będzie transmisja na żywo z tej gali.

tomox
Gość
tomox
Offline

zrzucanie i nabywanie 5-10kg w ciągu kilku dni, np. co pół roku na pewno bardzo osłabia organizm, więc nie wiem czemu tak się to upowszechniło w mma, sporcie w którym siła odgrywa dość dużą rolę

zxc
Gość
zxc
Offline

Fajnie, gdyby w całym MMA zrezygnowano z tego głupiego robienia wagi i ważono zawodników tego samego dnia.