Stephan Bonnar i Dave Herman nie przechodzą testów antydopingowych po UFC 153

03 Listopad 2012
Stephan Bonnar i Dave Herman nie przechodzą testów antydopingowych po UFC 153


foto: www.mmafighting.com

Wczoraj wróciły próbki wraz z wynikami zawodników karty UFC 153. W krwi Stephana Bonnara i Dave’a Hermanna wykryto niedozwolone substancje. Tym samym to już recydywa w wykonaniu obu zawodników, którzy zostali przyłapani po raz drugi w swojej karierze.

U Dave’a Hermana ponownie wykryto śladowe ilości marihuany. Wcześniej sytuacja miała miejsce w 2011 roku i najwyraźniej fighter nie wyciągnął z tego żadnej nauczki. Patrząc na przebieg jego walki z Antonio Rodrigo Nogueirą, można śmiało rzec, że Herman wydawał się nieobecny w trakcie walki, stojąc często bez ruchu i przyjmując potężne uderzenia. Jesteśmy jednak dalecy od stwierdzenia, że byłby na tyle nierozsądny, żeby robić to tuż przed pojedynkiem, ale przyznajemy, że całość jest zastanawiająca.

W kwestii Bonnara sprawa wydaje się bardziej poważna. Wystarczy spojrzeć na powyższe zdjęcie, żeby stwierdzić, że muskulatura Amerykanina robiła duże wrażenie przed i w trakcie walki. Dzisiaj wiemy już, że stoi za tym substancja anaboliczna o nazwie Drostanolon lub inaczej Masteron. Anabolik ten poprawia twardość i gęstość mięśnia. Często stosowany jest przez kulturystów na chwilę przed zawodami.

Po raz pierwszy przyłapano go na oszustwie po UFC 62, czyli po przegranym rewanżu z Forrestem Griffinem. Wówczas stwierdził, że substancja, którą zażył, pomagała mu zaleczyć kontuzję łokcia. Na początku tygodnia Bonnar ogłosił, że przechodzi na emeryturę. Pozostałych 22 zawodników z karty UFC 153 było czystych.

Komentarze

 • dantev

  Bonnarowi niezależało na wyniku próby bo wiedział że przechodzi na emeryture. Co mu zrobią? Zawieszą go :)?

 • fan velazqueza

  Mogą mu naskoczyć jak Bonnar zakończył przygode z MMA jeszcze przed tymi wynikami nius z rocksów.
  Odchodzi w niesławie to tyle, ale zawodnikiem był przeciętnym

 • El Hombre

  Bonnar ma wyjebane na to 🙂

 • carv

  bonnar to ma brzuch dobry.

 • Lobo206

  Fan Valazqueza wez wypierdalaj z takimi tekstami news z rocsow.. Jak robisz za pluskwe to sie chociaz nie pucuj , a o Bonnarze powiedz przecietny po swojej pierwszej zawodowej walce .. Nie zebym byl fanem Bonnara ale chuj strzela jak takie paly jak ty sie odezwa czasem

 • Eagle

  Lobo206
  Dzieciaku neo nieumiesz napisac rzeczowo tylko samymi wyzwyskami sie produkujesz nie idz droga najmana, slownik Ci podrzucic z polskim slownictwem?!
  Jak czytam Twoj poziom dowartosciowania sie, to mnie uj strzela, zamiast oceniac innych spojrz na siebie prostaku 🙂 Cisnij dalej …

 • fan velazqueza

  Lobo206
  Dzieciaku Neo nieumiesz napisać rzeczowo tylko wyzwiskami się produkujesz, za bardzo chyba zapatrzyłeś sie w nejmana, pożyczyć Ci słownik poprawnej pisowni?! Zamiast oceniać innych spójrz jak ty „rzeczowo” piszesz, bo jak widze Twoje wypociny, to mnie uj strzela 🙂
  Bonnar w UFC jest przeciętny z nikim wielkim nie wygrał do tego został przyłapany już wcześniej na dopingu w UFC 62 i tamtą walke z
  Forrest’em Griffin’em również przegrał mimo wspomagaczy.
  Ćiśnij dalej

 • Śliski

  Ojoj fan velasqueza przyłapany na oszustwie w temacie gdzie piszą o oszustwie fighterow. Podszywales się pod jakiegoś eagle a mogłeś we własnym imieniu. Ciężko to będzie zmazać z honoru. A tamten komentarz co to pisze o nim lobo, to pełna racja z jego strony. Soryy winetu!

 • fan velazqueza

  zgoda poległem, NIE KOMENTUJE WIECEJ