Terry Martin za Jaya Silvę na KSW 21 – UPDATE

27 Listopad 2012
Terry Martin za Jaya Silvę na KSW 21 – UPDATE

Znamy przynajmniej tuzin polskich fanek, które będą zawiedzione tą wiadomością. Współtwórca jednej z najlepszych walk tego roku – Jay Silva, może nie przylecieć na galę KSW 21. Na Twitterze poinformował, że ma problemy ze zdobyciem paszportu i nie pojawi się 1 grudnia w Warszawie. Ostateczną decyzję będzie znał jutro, ale już teraz wiemy, że jako zastępstwo brany pod uwagę jest Terry Martin, który wyznaje zasadę „znokautuj, albo zostań znokautowany”.

UPDATE: Znamy już oficjalne stanowisko w sprawie. Szczegóły w środku

Źródłem przecieku jest sam Matt Horwich, który napisał na facebooku, że nie wie, czy będzie walczył z Jayem Silvą w wadze średniej czy Terrym Martinem w catchweightcie. To dość ważne, bo sami byliśmy świadkami wyczerpującego cięcia wagi Matta i ta informacja mogłaby mu oszczędzić wiele ciężkiej pracy. Matt jest już w Warszawie i serdecznie zaprasza Was do swojego pokoju – byle w normalnych godzinach – dokładnie informacje na jego ogólnodostępnym profilu.

Na wszelki wypadek, bo niestety ryzyko wypadnięcia Jaya jest duże, podajemy informacje o nowym przeciwniku. Jego przydomek to „Dangerous” i można śmiało powiedzieć, że ten były zawodnik potrafił sprawić niejednemu fighterowi poważne kłopoty. Na 22 zwycięstwa aż 14 razy zwyciężał przez KO/TKO i pięciokrotnie zmuszał przeciwników do odklepania poddania. Z kolei na jego 10 porażek, aż 7 razy potrzebował pomocy przy wstawaniu z desek.

Na papierze, zestawienie to gwarantuje sporo emocji, ponieważ Terry jeszcze nigdy nie przegrał przez poddanie a jak wiadomo, Matt Horwich jest specjalistą od skończeń w parterze. Dodatkowym atutem Horwicha będzie jednak pełny reżim treningowy, jaki przebył przygotowując się pod swojego oryginalnego oponenta.

Zanim przetrzecie oczy z niedowierzania na drugą, niespodziewaną zamianę zawodnika, zerknijcie tylko na listę najważniejszych fighterów, z którymi zmierzył się Terry Martin:
– Douglas Lima (finalista turnieju wagi półśredniej Bellatora)
– Scott Smith (zawodnik Strikeforce i UFC)
– Vitor Belfort
– Marvin Eastman
– Ivan Salaverry
– Daiju Takase
– Chris Leben
– James Irvin
– Chael Sonnen
– Stephan Bonnar

Byłby to dziewiczy występ Amerykanina poza jego kontynentem. Niezależnie od tego, jak dobre jest to zastępstwo, liczymy, że przygotowania Silvy nie pójdą na marne i zaprezentuje się znowu polskiej publiczności na KSW 21.

UPDATE: Jay Silva właśnie ogłosił na swoim facebooku informację, która wbiła gwóźdź do trumny:

Przepraszam, ale nie zamierzam walczyć z polskim konsulem w Los Angeles. Tutaj nie lubią za bardzo czarnych ludzi.
Raz jeszcze przykro mi, że zawiodłem wszystkich swoich fanów. Zrobiłem co w mojej mocy, żeby móc lecieć do Polski i żeby walczyć z Mattem, niestety pojedynek nie dojdzie do skutku. Życzę Mattowi powodzenia w sobotni wieczór.

Półoficjalnie dowiedzieliśmy się, że termin ważności paszportu Jaya Silvy stracił ważność i zawodnik podjął działania, żeby go przedłużyć. Jako obywatel Angoli, Jay posiada status rezydenta Stanów Zjednoczonych. W tej sytuacji oznacza to tyle, że Silva potrzebuje wyrobić sobie wizę dzięki której będzie mógł przebywać na terytorium Unii Europejskiej. A na tą zabrakło mu dosłownie kilku dni.

Tym samym, już oficjalnie, Terry Martin zastąpi Jaya w pojedynku z Mattem Horwichem. Do starcia dojdzie prawdopodobnie w kategorii catchweight.

Komentarze

 • avalon

  Tak czy siak i tak Horwich przegra.

 • F. Georgiew

  avalon:
  Ach ten Horwich, taki niepozorny, a potrafi zaskoczyć 😉 Zobaczymy, ja niezależnie od rywala, daję 5% więcej szans Mattowi. Chciałbym zobaczyć jakieś dobre poddanie z gumowej gardy, od razu cała społeczność od Eddiego Bravo reklamowałaby walkę na polskiej gali.

 • MAKI

  Jey pomyślał na ostatnią chwilę o paszporcie ? Mam nadzieje że uda mu się przylecieć :/ Jakąś historię w KSW już ma i większe emocje budził ten pojedynek niż Martin vs Horwich

 • Buczi

  Przeciwnicy Martina naprawdę imponujący. Nie widziałem żadnej jego walki ale gdy dostał takich przeciwników, to nie może byc pierwszy lepszy kelner.

 • El Hombre

  Nie jest źle. Martin to pogromca Sonnena i Jorge Rivery 😉

 • Świrek

  Moim zdaniem Martin to zdecydowanie lepszy zawodnik od Silvy. Stoczył więcej walk w prestiżowych federacjach, ma o wiele lepszy bilans walk. Był na drugim miejscu jako faworyt do walki z Mamedem więc moim zdaniem jest pewniakiem w tej walce.