Thiago Silva zawieszony za używanie marihuany

autor:
22 Listopad 2012
Thiago Silva zawieszony za używanie marihuany

Historia niestety lubi się powtarzać. UFC wypuściło dziś oficjalne oświadczenie w sprawie walki Stanislava Nedkova z Thiago Silvą. Wygląda na to, że po dość dobrym występie przeciw Brazylijczykowi, Nedkov zachowa czysty rekord, ponieważ walka została zamieniona na „no contest” z powodu wykrycia w organizmie Silvy metabolitów marihuany.

Test Thiago Silvy po UFC on Fuel TV w Macau wrócił pozytywny, wykazując obecność metabolitów marihuany. UFC ma jasną i stałą politykę w sprawie użycia jakichkolwiek nielegalnych i/lub klasyfikowanych jako PED środków, stymulantów i substancji maskujących. Silva przyznał się do spożycia zakazanej substancji i zgodził się, by brać udział w rehabilitacji oraz odbyć półroczne zawieszenie, licząc od 10 listopada. Musi przejść kolejny test po zakończeniu zawieszenia, by dostać znowu licencję zawodnika.

To nie pierwszy raz, kiedy Thiago (14-3, 2 NC) ma problemy z komisjami stanowymi, wcześniej oddał przy okazji walki z Brandonem Verą próbkę moczu, która została sklasyfikowana jako „nie należąca do człowieka”, co zaowocowało zawieszeniem i zamienieniem walki na no contest.

Jakkolwiek absurdalne nie byłyby przepisy dotyczące zakazu używania marihuany jako PED, dopóki są one aktualne, zawodnicy mogą mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie.

Komentarze

  • MAKI

    Nie namawiam lecz powtarzam w kółko, pal ziółko pal ziółko pal ziółko

  • El Hombre

    Dwa razy złapany… No comment.