Typowanie UFC on Fuel TV 6: Franklin vs. Le

autor:
09 listopad 2012
0
Typowanie UFC on Fuel TV 6: Franklin vs. Le

Debiutowi UFC w Chinach nie towarzyszy powalająca karta walk. Jako danie główne dostajemy starcie dwóch zawodników zbliżających się wielkimi krokami do emerytury: byłego mistrza UFC Richa Franklina i byłego czempiona Strikeforce Cunga Le. Ponadto w rozpisce możemy znaleźć wielu fajterów z Dalekiego Wschodu – Dong Hyun Kima, Takanori Gomiego, Tiequana Zhanga i innych. W środku posta nasze typowanie na tę galę.

Rich Franklin vs. Cung Le

Łukasz: Nie ukrywam, że nie rusza mnie ten main event. Nie widzę opcji, aby Franklin mógł przegrać. Jak nie da się trafić jakimś ekwilibrystycznym kopnięciem, to bez większych problemów podda gwiazdora kina akcji. Franklin przez poddanie w 2 rundzie.

Franek: Niestety nie jestem w stanie powiedzieć nic o tym, czy Cung Le faktycznie wszedł zgodnie z zapowiedziami na wyższą intensywność i profesjonalizm treningów. Stylistycznie nie jest to dla niego tragiczna walka, ale nawet nieco wypalony Rich Franklin jest po prostu bardziej kompletny. Możemy zobaczyć trochę wymian, parę efektownych kopnięć, spodziewam się jednak, że Franklin w końcu trafi i wykończy walkę uderzeniami w parterze. Franklin przez KO/TKO w 3 rundzie.

Thiago Silva vs. Stanislav Nedkov

Łukasz: Nedkov to raczej przereklamowany fajter. Z kolei Silva to bardzo solidna firma. Brazylijczyk przysparzał problemów zawodnikom z czołówki wagi półciężkiej, o którą jego bułgarski rywal nawet się nie otarł. Spodziewam się, że Thiago zdominuje tą walkę w stójce i odprawi rywala przed czasem. Silva przez KO/TKO w 2 rundzie.

Franek: Faworyt może być tylko jeden i jest nim Thiago Silva. Wydaje się być bardziej niebezpieczny w każdej płaszczyźnie, a to, na co musi uważać najbardziej to własne błędy, ale w ostatnich walkach udawało mu się to dość dobrze. Czy Nedkov może zaskoczyć? Na pewno, ale ciężko mi wyobrazić sobie w jaki miałby to zrobić sposób. Może po prostu ma jeszcze wiele asów w rękawie, o których nie wiemy. Pojedyncze uderzenie, albo jakaś niekonwencjonalna akcja z sambo w parterze… Jednak oglądając kilka walk z czołówką Silvy, jest on o wiele bezpieczniejszym typem do obstawienia. Silva przez KO/TKO w 2 rundzie.

Dong Hyun Kim vs. Paulo Thiago

Łukasz: W pewnym momencie kariery Thiago robił na mnie wielkie wrażenie. Obecnie jest niestety blisko zwolnienia z UFC. Kim to bardzo solidny judoka, który ma sporą przewagę fizyczną nad rywalami. Tak będzie i tym razem. Koreańczyk nie da się obalić, będzie wygrywał wymiany w klinczu i w stójce. Kim przez decyzję.

Franek: Jedna z ciekawszych walk na karcie. Paulo Thiago miał za sobą ostatnio spore oczekiwania brazylijskich fanów, niestety zupełnie ich nie zadowolił, ma więc wiele do udowodnienia. Także ostatnia walka Don Hyun Kima nie pozwala na zbyt wiele wniosków. Trzeba zatem sięgnąć dalej w przeszłość, a tam widać dwóch solidnych zawodników. Decydującym czynnikiem w tej walce będzie zasięg Kima, jeśli dobrze go wykorzysta, może skraść decyzję, jednak jeśli nadal będzie wrzucał sobie rywali za plecy, Thiago odeśle go do krainy snów przez RNC. Thiago przez poddanie, 1 runda.

Mac Danzig vs. Takanori Gomi

Łukasz: Czy „Fireball Kid” ma jeszcze to „coś”? Jego stójka nadal jest groźna, ale to nie ten sam dynamit co w Pride. Danzig ma wielkie serce do walki, na pewno większe od umiejętności. Tym będzie bił na głowę Japończyka, który wygląda na nieco wypalonego. Mam jednak przeczucie, że Gomi po raz ostatni kogoś znokautuje. Gomi przez KO/TKO w 1 rundzie

Franek: Takanori Gomi to zawodnik, którego nie wolno skreślać, nie zmienia to faktu, że stójkowo i poziomem przekrojowości odstaje od nowoczesnego MMA. Mac Danizg powinien być w stanie utrzymać walkę w stójce i wywalczyć wyraźne wskazanie sędziów. I choć życzę Japończykowi jak najlepiej, spodziewam się dość jednostronnej walki. Po prostu nie widzę Gomiego odnajdującego się w tej nowej rzeczywistości i zwycięstwo nad Mitsuoką nic tutaj nie zmieniło. Danzig przez decyzję.

Alex Caceres vs. Motonobu Tezuka

Łukasz: Niestety nie śledzę gal Pancrase, gdzie Tezuka był niewątpliwie jedną z czołowych postaci. Nie wypowiem się więc na temat jego umiejętności. Caceresa znam od występów w TUF-ie, rozwinął się od tamtej pory, ale nadal nie jest to zawodnik kalibru największej organizacji na świecie. Kompletnym strzałem stawiam jednak na Caceres przez decyzję.

Franek: Caceres zrobił bardzo duże postępy od czasu „The Ultimate Fightera”, z zaskakującego zawodnika z tradycyjną stójką, zamienił się w niezłego parterowo i kickboxersko fightera. Daleko mu jeszcze od czołóki dywizji, ale może stanowić duże wyzwanie na przychodzącego z Pancrase fightera. Tym bardziej, że stójkowy styl Azjaty powinien dobrze pasować Caceresowi – nisko opuszczona garda i powolne kroki nisko na nogach pozwolą Amerykaninowi na skuteczne utylizowanie kopnięć i większą swobodę w zapaśniczych akcjach. Caceres przez decyzję.

Tiequan Zhang vs. Jon Tuck

Łukasz: Coś mi tutaj podpowiada, że Zhang dostał rywala na efektowne zwycięstwo i szaloną radość rodaków. Choć może się mylę, gdyż jego przeciwnik z Wysp Guam pokonał swego czasu Eduarda Foloyanga, jedną z gwiazd organizacji ONE FC. Idąc jednak za głosem sumienia postawię na Zhang przez poddanie w 3 rundzie.

Franek: Tuck nie wydaje mi się być jeszcze gotowy na UFC, nie zmienia to faktu, że wyglądał dość dobrze w prelimsach do TUFa, czego nie można powiedzieć o innych jego walkach. Żeby pokonać Zhanga, wystarczył dotychczas dobry gameplan. Jeśli Chińczyk nadal będzie powielał stare błędy, widzę tutaj zwycięstwo Jona. Nie wiem też do końca jak Chińczycy reagują na walki u siebie, to dość specyficzna kultura i albo może nie klepać, albo czuć taką presję, że ugną się pod nim nogi. Stawiam na małą niespodziankę – Tuck przez decyzję.

Yasuhiro Urushitani vs. John Lineker

Łukasz: Lineker przez KO/TKO w 1 rundzie.

Franek: Lineker przez KO/TKO w 2 rundzie.

Takeya Mizugaki vs. Jeff Hougland

Łukasz: Hougland przez decyzję.

Franek: Mizugaki przez decyzję.

David Mitchell vs. Hyun Gyu Lim

Łukasz: Mitchell przez decyzję.

Franek: Mitchell przez poddanie, 1 runda.

Tom DeBlass vs. Riki Fukuda

Łukasz: Fukuda przez decyzję.

Franek: Fukuda przez KO/TKO, 3 runda.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x