UFC tworzy dywizję kobiecą i podpisuje kontrakt z Rondą Rousey. Ile czasu dla Strikeforce?

09 Listopad 2012
UFC tworzy dywizję kobiecą i podpisuje kontrakt z Rondą Rousey. Ile czasu dla Strikeforce?

Wielokrotnie powtarzające się pytania o dywizję kobiecą w UFC, pokazują powolny proces zmian w których Dana White podchodził od najpierw „nie ma szans” do „pracujemy nad tym, jesteśmy bardzo blisko”. Teraz „bliżej” jest już faktem dokonanym, ponieważ portal TMZ.com wczoraj poinformował, że Ronda Rousey dołączyła do nowo powstałej dywizji kobiecej w wadze koguciej.

Co więcej, TMZ podaje, że Ronda automatycznie zostaje mistrzynią nowej kategorii i ma bronić pasa na początku kolejnego roku, gdzie potencjalną rywalką będzie któraś z pań: Sara McMann, Cris Cyborg lub Miesha Tate. Oficjalne potwierdzenie tych rewelacji ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Jedno jest jednak pewne, czy się lubi czy też nie podejście wyszczekanej Rondy, zawodniczka właśnie przeszła do historii.

Automatycznie nasuwa się więc pytanie – co ze Strikeforce? Cóż, niegdyś numer 2 wśród organizacji MMA wraca co prawda w styczniu ze świetną kartą walk, ale prawdopodobnie będzie to gwóźdź do trumny do Strikeforce, które ma zostać zamknięte zaraz po gali. Zarówno Showtime jak i Strikeforce milczą w tej sprawie.

Komentarze