Wywiad z organizatorem gali MMC Fight Club Night w Londynie

16 Listopad 2012
3
Wywiad z organizatorem gali MMC Fight Club Night w Londynie

O tym jak zorganizować galę za granicą i zainteresować polskich fanów, wiedzą doskonale organizatorzy londyńskiego MMC Fight Club Night. W poniższej rozmowie z Panem Marcinem Wawrzynowskim, który wypowiedział się również w imieniu pozostałych współorganizatorów: Pana Eddiego Kone oraz Pana Michała Krupskiego, usłyszeliśmy kilka istotnych odpowiedzi na pytania, które na pewno zainteresują naszych czytelników.

Na początek chciałem zapytać o transmisję gali a w telewizji. Słyszałem, że całość ma być w TVN Turbo. Czy to będzie transmisja czy może retransmisja?
Walczymy o to, żeby to szło na żywo. Są mały problemy z wozami transmisyjnymi, ponieważ jest to akurat nasilony okres przedświąteczny, natomiast TVN nie powiedział nam jeszcze „Nie”. Od samego startu walczyliśmy o to, żeby to poszło na żywo i o to cały czas się staramy.

Jakie są Wasze przewidywania względem oglądalności?
Mamy sporo dużych nazwisk. Będzie się biło dwóch zawodników, którzy walczyli w Stanach: w UFC i Bellatorze. Mamy Damiana Grabowskiego – nr 1 wagi ciężkiej w Europie oraz Oliego Thompsona, który miał przygodę z UFC. Mamy Marcina Najmana, który jest celebrytą i on przyciąga sporo widzów przed telewizory, więc spodziewamy się dużej oglądalności.

Faktycznie, Marcin zapewnia oglądalność przed telewizorami, ale od pewnego czasu słychać o nim coraz mniej. Czy nie boicie się, że jednak ta jego aura przyciągająca tłumy, w jakiś sposób przygasła?
Nie wiem czy to przygasło. Wystarczyło, że po pierwszej konferencji prasowej, gdzie Najman pojawił się w Londynie i przytoczył kilka swoich wypowiedzi, natychmiast pisały o tym największe portale. Mnóstwo ludzi to komentowało, choć wiadomo, że te komentarze były mało pozytywne w jego kierunku. Myślę, że może nie ma takiego zainteresowania jak kiedyś było, ale cały czas warto go do siebie przyciągać, jako celebrytę, który robi szum wokół tej gali.

Choć kilku największych graczy na angielskim rynku odpadło, to jednak teren ten jest mocno rozwinięty w kwestii MMA. Z kim chcecie tam rywalizować i gdzie widzicie swoją pozycję?
Na razie chcemy po prostu dopiąć tę galę na ostatni guzik i zrealizować ją na bardzo wysokim poziomie a co do przyszłości, to mamy sporo planów. Nasza następna gala odbędzie się w kwietniu. Nie będę jeszcze zdradzał nazwisk, ale rozmawialiśmy z kilkoma bardzo poważnymi zawodnikami, którzy wyrazili chęć uczestnictwa i myślę, że z czasem będzie o nas głośno.

Kwestia Damiana Grabowskiego. Kiedy rozmawialiśmy z nim kilka dni temu to mówił, że jego występ jest mocno niepewny. Co się zmieniło, że doszliście jednak do porozumienia?
Chodzi o to, że zawodnicy muszą zrozumieć, że organizacja eventu wymaga mnóstwa pracy i nie da się poświęcić zbyt wiele czasu tylko i wyłącznie na rozmowy z jednym zawodnikiem, bo tych jest czternastu na karcie walk. Są telefony od menedżerów, każdy do siebie dzwoni i taka rozmowa zajmuje np. godzinę, gdzie trzeba dogadać wszystkie formalności. Wszystko musi być jasne, z wszystkimi trzeba dogadać ich gaże. Sprawdzamy czy nas stać na tego zawodnika czy nas nie stać. Tutaj były właśnie takie wahania co do Damiana, ale zostało to załatwione. Zawodnik dostał kontrakt, otrzymał zaliczkę na konto., więc wszystko jest jasne – Damian u nas walczy.

W ostatnich dniach organizatorzy dodali również pojedynek Paul Reed vs Sebastian Grabarek o którym pisaliśmy szerzej TUTAJ. Przypominamy, gala MMC już 16-go grudnia w londyńskim O2 Indigo Arena oraz w telewizji TVN Turbo.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DAROAtispepe Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DARO
Gość
DARO
Offline

WITAM GDZIE BĘDZIE MOŻNA OBEJŻEĆ CAŁĄ GALE Z LONDYNU I KIEDY. JAK NIE W TVN TURBO TO W NECIE

Atis
Gość
Atis
Offline

Może jakieś zainteresowanie budzi nejman do komentowania ale go raczej nikt nie chce oglądać. Niech ten chłopak wstydu oszczędzi rodakom w Londynie i złapie kontuzje.

pepe
Gość
pepe
Offline

Dzięki za wywiad, mam nadzieję, że gala pójdzie jednak na żywo. W wywiadzie z Damianem mówiliście, że chcecie porozmawiać też z Dariuszem Cholewą. Jest szansa na jakiś wywiad, informację? udało się Wam skontaktować z Panem Darkiem? Pytam bo coraz więcej mówi się, że jest szansa na powrót MMAA ale nic bardziej konkretnie.