Zahabi: „GSP nie powinien walczyć z Silvą w catchweighcie”

autor:
20 listopad 2012
6
Zahabi: „GSP nie powinien walczyć z Silvą w catchweighcie”

Superfight Andersona Silvy z Georgesem St. Pierre jest jednym z najbardziej zagadkowych w historii sportu. Nie wiadomo kto tak naprawdę chce tej walki, kto jej unika, kiedy miałaby się odbyć i w jakiej wadze. Jedno jest pewne, Firas Zahabi, który tym razem samodzielnie przygotowywał Kanadyjczyka do walki z Carlosem Conditem, uważa, że walka w jakiejkolwiek wadze wyższej niż 170 funtów mogłaby zaszkodzić karierze jego podopiecznego.

Dlaczego Zahabi nie chciałby żeby Georges nabierał masy pod limit 185 funtów:

Nie chciałbym żeby St. Pierre szedł w górę z wagą, chciałbym żeby to Anderson zszedł w dół. Nie wiem czy Anderson może zrobić 170 funtów czy coś niedaleko tego. Jeśli Georges pójdzie w górę, wiem, że nie będzie w stanie zejść z tej wagi, mówił mi nieraz, że nie zrobi tego, a ja mu wierzę, bo musiałby wtedy włożyć dużo czasu i wysiłku, by zwiększyć swój rozmiar. Dlatego chciałbym żeby Silva zszedł jak najbliżej 170 funtów.

Wiecie, rzecz w tym, że Silva następnego dnia zbalonuje się do ponad 200 funtów i to nie jest zbyt uczciwe. Nie uważam, żeby była to uczciwa walka. Jeśli może zrobić cięcie do 170, to byłoby wspaniałe. Wtedy byłoby to równe i uczicwe, nawet jeśli Silva wskoczyłby następnego dnia na ponad 200 funtów, byłby osłabiony przez cięcie wagi, więc byłoby coś dla wyrównania sytuacji.

O dyspozycji GSP na UFC 154:

Myślę, że wyglądał tak, jak spodziewałem się, że będzie wyglądać. Poza tym head kickiem w trzeciej rundzie nie pokazał za dużo oznak ring rust. Myślę, że tam, gdzie widać było ring rust, po sobocie zostało to odesłane w niepamięć i następny występ będzie jeszcze lepszy.

To była niezbyt dobra wymiana dla Georgesa i nie zobaczył on nadchodzącego kopnięcia. Był mocno wstrząśnięty przez to kopnięcie i pokazał jakie ma serce. Ludzie krytykowali go za to, że wygrywa bez bycia specjalnie uszkodzonym, ale teraz pokazał, że jest fighterem. To nie jest coś, z czego się łatwo wraca. Carlos zrobił świetną robotę, zdobył pozycję z góry, dobrze uderzał w korpus Georgesa, nie atakował tylko głowy, która była już chroniona i zasłonięta. Byłem pod wielkim wrażeniem tego, jak Carlos to rozegrał i pod wielkim wrażeniem tego, jak jak Georges wstał i zaryzykował oddanie pleców, by obalić Carlosa i kontrolować go do końca rundy.

O najbliższej przyszłości Georgesa, zawieszeniu medycznym i jego wrażeniach po walce:

To była wspaniała wojna i publiczność była zadowolona, dostał walkę wieczoru. To było wspaniałe doświadczenie dla widzów i Georgesa. Był bardzo zadowolony, że ludziom podobała się walka, bo to jest coś, o co zawsze najbardziej się troszczy, bardzo chce żeby ludziom podobały się walki.

Georges weźmie sobie chwilę wolnego, wiem że nie zrobi za długiej przerwy od treningów, bo taki ma charakter, wróci prosto na matę i myślę, że będzie błagał o walkę jeszcze przed kwietniem. Jestem pewien, że będzie na wtedy gotów. Teraz nie może trenować ostro przez miesiąc, po takim kopnięciu musi profilaktycznie spędzić trochę czasu z dala od ciężkich treningów.

Póki co cieszymy się z obecnej sytuacji. Wiem, że czas na rozmowy przyjdzie i to niedługo, Georges musi ustalić swoje rzeczy z managementem, są walki z Nickiem Diazem i Johnym Hendricksem, ale szanse określiłbym na 50/50.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
vivevdi
vivevdi
9 lat temu

@ El Hombre

Nie tylko wskazówki Segala są w cenie 😀 Czyżby na ewentualne starcie przeciwko Pająkowi?!

Georges St-Pierre
Georges St-Pierre
9 lat temu

Zahabi dobrze gada. jak Anderson tak chce tej walki z GSP to niech zejdzie do kategoria GSP, a nie, że GSP będzie szedł do kategorii Andersona ja na miejscu GSP nie zgodził bym się na walkę z Andersonem ja bardzo będę się cieszył jak do tej walki nie dojdzie.

b
b
9 lat temu

gsp jest zwyczajnie za niski i niech daruje sobie spidera. wiecej szans by mial carlos. Zreszta ta ostatnia walka uwidocznila, ze GSP nie ma rewelacyjnego parteru, carlos, go ze trzy razy przeswipowal.

madforlife
madforlife
9 lat temu

swoją drogą gsp niech nawet mu nie rpzejdzie przez mysl walczyc z spiderem bo chyba sskonczy sie czyms powaznym dla niego mam na mysli ciezkie bardzo KO albo straszne poturbowanie……

madforlife
madforlife
9 lat temu

machida vs henderson ufc 157 to taki maly news dla was

El Hombre
El Hombre
9 lat temu
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x