Zawodnicy reagują na wieść o trzeciej gali MMA Attack

19 Listopad 2012
Zawodnicy reagują na wieść o trzeciej gali MMA Attack

Do ostatniej chwili przedstawiciele MMA Attack milczeli, aby dzisiaj rano ogłosić wieść o trzeciej edycji gali. Wybór tym razem lepszy, bo rodzimy Spodek w Katowicach wydaje się bardziej trafiony (bo sprawdzony), aniżeli Zielona Góra, która ostatecznie nie doszła do skutku. Nie dziwi również data 27 kwietnia, czyli co do dnia tylko rok później, tak jak poprzedni event.

Choć wiadomość dopiero co ukazała się w mediach, to jednak polska scena MMA natychmiast zawrzała i różnymi kanałami słychać o reakcji kolejnych zawodników.

Tomasz Drwal, który jeszcze niedawno niemal otarł się o należną fanom walkę z Mamedem Chalidowem, napisał na facebooku:

MMA Attack wraca! Menedżerowie już pracują 🙂 Czy chcielibyście tam zobaczyć „Gorillę” w akcji?

Słowa zawodnika z Krakowa nie dziwią chyba nikogo, bo to właśnie na pierwszej gali MMAA „Drwal” walczył po raz ostatni, wygrywając w listopadzie 2011 roku przez jednogłośną decyzję z Garym Padillą.

Nie mogło zabraknąć numeru 1 wagi ciężkiej – Damiana Grabowskiego, który dał wszystkim do myślenia jednoznacznym:

Mówi Wam to coś?

Poproszony o krótki komentarz, „Polish Pitbull” odpowiedział:

„O planach trzeciej gali wiedziałem już od dawna, ale była to tajemnica pomiędzy mną a organizatorem. Nie wykluczone, że zobaczycie mnie na przyszłych eventach MMA Attack.”

Najpierw jednak przeprawa z Oli Thompsonem, 16-go grudnia w Londynie.

Do grona chętnych dołączył również Peter Sobotta, zawodnik z mocno polskimi korzeniami, którego tym bardziej ucieszyła wiadomość, że kolejny event będzie w jego rodzimych stronach:

Nareszcie! A nawet w Katowicach u siebie w domu 🙂

Przypominamy, Peter Sobotta ostatni występ na MMAA zapisał w kartach historii błyskawicznym duszeniem w pierwszej rundzie, nad Hiszpanem – Juanem Manuelem Suarezem. Zapytany przez nas o kolejną galę w Katowicach, powiedział:

To będzie wspaniałe show! Oczywiście chciałbym tam walczyć. Cały czas mamy kontakt z organizatorami.

Najwięcej wyjawił Łukasz Jurkowski, który wstrzelił się czasowo ze swoim najnowszym video blogiem w którym oznajmił wprost:

Najwyraźniej MMA Attack nie powiedziało ostatniego słowa. Szef federacji MMAA dzwonił, żeby porozmawiać o dalszej przyszłości jego organizacji. Czyli prawdopodobnie MMA Attack wróci na rynek, wróci z mocnym kopem i wróci również z telewizją.
Jako kibic, trzymam kciuki za MMA Attack, żeby dźwignęło się po tych wszystkich kontrowersjach związanych z jej właścicielem, a żeby zawodnicy tacy jak Damian Grabowski czy Peter Sobotta, którzy mieli okazję startować – oraz wielu, wielu innych chłopaków – aby wrócili i mieli szansę obijać się (u nas).
Polska jest gotowa na dwie federacje i chce oglądać dwa duże eventy w telewizji i myślę, że to się uda.

Żywiołowo zareagował również Paul Reed, który – choć ogłosił po KSW 20 fighterską emeryturę – pozostaje do dziś jednym z najbardziej aktywnych „emerytów MMA”:

Świetna wiadomość, to wspaniałe show.

Nie wiemy jednak, czy Szkot i tym razem będzie próbował dostać się na kartę MMAA. Jak pamiętamy, Reed był zmuszony wycofać się z drugiej rozpiski z powodu poważnej kontuzji pleców.

Wiadomość „podali dalej” na facebooku coraz to kolejni fighterzy, tj. Arbi Shamaev, Mariusz Pioskowik i inni.

Tymczasem możecie być pewni, że przy pierwszej, nadarzającej się okazji, przeprowadzimy wywiad z organizatorem, który w chwili obecnej jest nieosiągalny.

Komentarze

 • kerim85

  Super!

 • Blade

  Fenomenalna wiadomość, mogli by się postarać o takich zawodników jak:
  Sajewski, Jotko, Kopytowski, Jocz, Grabowski, Kita, Hallman, Drwal, Omielańczuk.

 • Janek

  TAAAAKKKK!!! O to właśnie chodziło !! SUPER !!

 • El Hombre

  MMA Attack wraca na salony 🙂

 • jest

 • Loku

  Cieszy wiadomość o powrocie MMAA na rynek. Jednak mieliście rację, że wrócą, choć wielu straciło już nadzieję, w tym ja także… Oby tylko wrócili w możliwie najlepszym stylu, z Drwalem, Heldem, Grabowskik i Sobbotą na pokładzie!

 • Atis

  ciekawe ile teraz wypiorą brudnej kasy;)

 • irys

  Pralnia reaktywacja 😀

 • Sinu

  No ciekawe czy portfel pana Darka Cholewy tym razem będzie równie gruby jak w przypadku poprzednich gal;)

 • drops89

  No i mamy pierwsze nazwisko na karcie walk. Koksu potwierdził swój udział w MMA ATTACK 3. 😉