Alexander Emelianenko zwolniony z M-1 Global, kończy karierę w MMA

autor:
19 Grudzień 2012
Alexander Emelianenko zwolniony z M-1 Global, kończy karierę w MMA

Vadim Finkelstein poinformował portal Mixfight.ru, że Alexander Emelianenko nie jest dłużej związany kontraktem z M-1 Global ze względu na wielokrotne pogwałcenie jego treści. Chwilę później, zawodnik ogłosił na Facebooku koniec kariery w MMA i skupienie się na zaniedbanej rodzinie i uciekającym zdrowiu. Podziękował także wszystkim fanom za wsparcie podczas trudnych momentów, w które ostatnio obfitowało jego życie.

Oto jak Finkelstein uzasadnił decyzję o zwolnieniu Alexandra w wywiadzie dla rosyjskiego portalu:

Alexander stale naruszał warunki kontraktu, który wobec tego anulowaliśmy. Teraz jest wolny, może podążać swoją własną drogą. Ani ja, ani Fedor, ani M-1 nie jesteśmy odpowiedzialni za jego działania.

Sytuacja musi być naprawdę napięta, tym bardziej, że współwłaścicielem M-1 jest brat Alexa, legendarny Fedor Emelianenko. Odcięcie się od odpowiedzialności za czyny rosyjskiego zawodnika brzmi naprawdę poważnie, a związane jest najprawdopodobniej z bójką na lotnisku, w jaką miał ponoć wdać się ostatnio w Moskwie. Nie jest to pierwsza kontrowersja tego typu związana z jego osobą i najwyraźniej cierpliwość M-1 się wyczerpała.

Chwilę później na Facebookowym profilu zawodnika pojawiło się oficjalne oświadczenie.

Drodzy fani, chcę podziękować za wsparcie, pomimo tego, co się o mnie mówi.

Niestety nie jestem w stanie pokazać się więcej w ringu ze względu na problemy zdrowotne spowodowane starymi urazami. Oczywiście jak zawodnik będę miał z tym wielki problem.

Jestem wdzięczny fanom i partnerom za ich wsparcie, wiarę we mnie, jestem wdzięczny tym, którzy życzyli mi najgorzej. Wasza pasja zawsze pozwalała mi iść do przodu i osiągać lepsze rezultaty.

Zdaję sobie sprawę, że zostałem zalany falą oskarżeń i krytyki. Niestety zawsze będą ludzie, którzy będą chcieli wybić się na mnie w każdej niekorzystnej sytuacji. Nie będę wypowiadał się na temat tego, nic wyjaśniał czy usprawiedliwiał. Każdy z nas robi w życiu dobrze i źle, taka jest nasza istota. Jestem pewien, że przykład sportowców zwrócił w dobrym kierunku wielu młodych ludzi w salach gimnastycznych. Resztę oceni tylko Bóg i czas.

Teraz chcę zrezygnować z walki i zająć się swoim zdrowiem. Straciłem moją córkę, którą bardzo kocham. Może kiedyś się jeszcze spotkamy. Dziękujemy! Bądźcie dobrzy i wierzcie w Boga!

Co ciekawe, krążą także plotki o planowanym zakończeniu kariery przez Jeffa Monsona, który będzie chciał skupić się na mniej kontuzjogennym grapplingu. Monson był ostatnim przeciwnikiem Emelianenki, pokonując Rosjanina przez duszenie z pozycji północ-południe na ostatniej gali M-1.

Komentarze

 • TD

  No to teraz chyba możemy powiedzieć, że pojawił się pomysł zestawienia Damiana Grabowskiego z Alexandrem na MMA Attack 3. Ale tak jak szybko się pojawił, tak szybko czar prysł.

 • F. Georgiew

  Pomysł był fajny, ale zbyt ryzykowny. Damian walczy zbyt rzadko, by ryzykować takie zestawienia.

 • Blade

  Alexander obecnie to inny gość, niż ten który walczył z Nastulą w Pride. Problemy z alkoholem, problemy osobiste, widoczna strata formy…

 • MMA Fight Club

  Może teraz KSW podkupi go, dla nastuli w rewanżu za Pride

 • Bartek

  Tak wszyscy pierdolą, żeby go gdzieś wcisnąć, a może on serio definitywnie skończył karierę i żadna kasa go nie skusi ?

 • dominion

  „Straciłem moją córkę, którą bardzo kocham. Może kiedyś się jeszcze spotkamy. Bądźcie dobrzy i wierzcie w Boga!”

  Czy ktoś wogule czyta co jest przetłumaczone, proszę Was. Pokój Alexandrowi, co przechodzi to pewnie koszmar. Straciłem wiele osób z rodziny w tym roku, ale nie wiem i nie chce wiedzieć jak to jest stracić dziecko.

 • El Hombre

  Zawsze chciałem zobaczyć rewanż z Nastulą.

 • SynSwaroga

  Czy może ktoś nakreślić w jaki sposób stracił dziecko? Czy żona mu go zabrała czy Pan Bóg?

 • dominion

  Krążą różne pogłoski na necie.

  Czytałem na Sherdog że przeszedł rozwód, ma problemy z alkoholem i tą horobę przez którą nigdzie (gdzie testują) nie dostał walki (np. USA). Możliwe że przez tą horobę (powody zdrowotne) kończy też kariere.