Anderson Silva podpisał z UFC kontrakt na 10 walk

31 Grudzień 2012
Anderson Silva podpisał z UFC kontrakt na 10 walk

Artyści rządzą się swoimi prawami, dlatego trzeba im wybaczać to, że odstają od ogólnie pojętej rzeczywistości. W zamian, co jakiś czas dostajemy od nich jakąś perełkę, coś czego świat wcześniej nie widział. A świat, ani UFC nigdy wcześniej nie widział kontraktu na 10 walk a taki „papierek” właśnie podpisał Anderson Silva, co zbiło z tropu każdego, kto słyszał wcześniejsze słowa Brazylijczyka. No ale kto by w tym wypadku narzekał, wiedząc że prawdopodobnie zobaczymy „Spidera” częściej i więcej?

Za słowami Dany White:

Anderson Silva podpisał umowę na 10 walk. Nie wydaje mi się, żebyśmy kiedykolwiek wcześniej podpisali umowę na tyle walk. Może zrobiliśmy na cztery czy coś w tym stylu, ale nie pamiętam dokładnie. Anderson powiedział, że chce umowę na 10 a nie 8 pojedynków. Dałby mu umowę na sto walk, jeżeli chciałby tego.

Przy swoich planach i wieku, nie wiadomo czy Anderson jest w ogóle w stanie wypełni umowę na taką ilość walk. Niemniej efekt marketingowy zrobił rewelacyjny.

Realistycznie patrząc, 10 walk to około 3 lat. On ma 38 lat (red. Spider ma 37), ale nie wygląda na tyle.

Uwzględniając średnią dwóch występów z jaką Silva pojawia się w oktagonie w ciągu roku, trzeba by przyjąć, że Brazylijczyk najwyraźniej ma zamiar walczyć częściej, co potwierdził prezydent UFC.

Komentarze

 • Artur Bartos

  News ten opublikwano przynajmniej tydzien temu

 • Ultimate

  To już było wiadome jakis czas temu

 • Mechiko

  No i co z tego? Może nie każdy widział? Niektórzy nauczyli sie tylko dowalać….

 • luky

  Ja nie wiedziałem i chłopaki nie chcieli żebym był niedoinformowany. Wielkie dzięi redakcjo

 • tomox

  a Saleta podpisał z ksw kontrakt na 4 walki… 😉

 • Dantev

  Tomox powiedz, że żartujesz…..

 • chu

  Ja nie wiedziałem i dziękuje za newsa

 • tomox

  @Dantev dawno temu podpisał, stoczył 2 walki i więcej na ksw raczej go nie zobaczymy 🙂 a tak już bardziej serio to wiadomo, ufc to nie ksw, zawodnicy je szanują i raczej wywiązują się z kontraktów, ale jak będzie z tymi 10 walkami, zobaczymy…

 • AAA

  Oglądalność UFC spada to dali mu 10 walk. UFC oparte jest na złym modelu biznesowym i jeśli nic nie zrobią to zbankrutują.

 • tomox

  @AAA dlaczego uważasz że model biznesowy ufc jest zły i czemu wg ciebie mieliby zbankrutować?

 • zxc

  @AAA

  Dawno tak durnego, głupiego posta nie czytałem. Oglądalność UFC nie spada, wręcz przeciwnie, ostatnia gala UFC on Fox miała rekordową widownię, nie licząc walki Velasquez – Dos Santos.
  PPV sprzedaje się bardzo dobrze.

  I jeszcze pisanie, że UFC opiera się na złym modelu biznesowym. Człowieku, ten model biznesowy zrobił z braci Fertitta jednych z najbogatszych ludzi w USA. Tak zatrudnieni są najlepsi specjaliści i Ty naprawdę nie masz pojęcia o tym jak prowadzi się taki biznes.

  A pisanie, że zbankrutują 😀
  Żart roku. Mają więcej kasy niż możesz sobie wyobrazić. Dlatego nie muszą wchodzić na giełdę.

 • Iron Mike

  Ja nie mialem o tym pojecia wczesniej bardzo dobrze ,ze opublikowaliscie tutaj ten news a codziennie siedze w mma. Wielu na pewno tez nie wiedzialo. Bardzo wazny news i obowiazkiem redakcji jest go wrzucic. Jesli w 3 lata te 10 walk stoczy ja mysle ,ez nie odda pasa. Facet jest fenomenalny a na ten wiek jego motoryka,fizycznosc zadziwia

 • Martin

  Ja rowniez dziekuje za newsa!

 • Ziwpjb

  Nie rozumiem pajacowania o to że są przestarzałe noewsy, ja osobiście co tam słychać w wielkim świecie śledzę wyłącznie tu i po raz kolejny się nie zawodzę.