Zwycięstwo nad Belfortem zapewni Bispingowi walkę o pas?

autor:
18 Grudzień 2012
Zwycięstwo nad Belfortem zapewni Bispingowi walkę o pas?

Jeśli czegoś brakuje Michaelowi Bispingowi, to na pewno nie jest to upór w dążeniu do walki o pas wagi średniej. Ostatnio posunął się nawet do zażądania walki o pas zastępczy, w przypadku gdyby Anderson Silva rzeczywiście zdecydował się na przerwę od występów w octagonie na rzecz kariery filmowej. Z ust Dany White wypłynęło ostatnio coś na kształt obietnicy w kierunku Anglika. Jak mówi bowiem Dana, wygrana nad Belfortem najprawdopodobniej zapewni Bispingowi walkę o tytuł.

Dana już wcześniej wspominał, że rozmawia o walce Silva vs. Bisping z Joe Silvą, głównym matchmakerem UFC. Dobry występ przeciwko Brianowi Stannowi zrobił duże wrażenie na obydwu z nich. White tłumaczył jednak wtedy, że waga średnia jest przepełniona zawodnikami, czekającymi na swoją szansę. Na konferencji prasowej po TUF 16 Finale padło jednak poważniej brzmiące słowa.

Jeśli Bisping pokona Belforta, prawdopodobnie dostanie walkę z Andersonem.

Odbiór potencjalnej walki „Hrabiego” z „Pająkiem” jest bardzo zróżnicowany. Niektórzy wskazują na to, że Bisping jest nieuczciwie traktowany przez organizację i zasłużył na walkę dawno temu. Przy okazji kwestionują oni wynik walki z Chaelem Sonnenem. Z kolei druga, również bardzo liczna grupa, łapie się za głowy, mówiąc, że Bisping przegrywał z każdym wyżej notowanym rywalem i nie stanowi żadnego zagrożenia dla Andersona Silvy.

Komentarze

 • Artur Bartos

  wystep przeciw stannowi dovdobrych nie nalezal. walka byla bardzo wyrownana, sam dana mowil ze ocenil ja wygrana stanna.

 • miLord

  Tak czy inaczej Majkel stoczył zdecydowanie więcej walk niż jego brazylijscy „koledzy” z danej kategorii wagowej, którzy to otrzymali pozwolenie na walkę o pas, on sam jednak w dalszym ciągu nie otrzymał TS.
  Pomimo krzywdzącej decyzji sędziów w walce z Sonenn-em oraz Wnderlei-em zachował się jak na gentelmena przystało. Niema najmniejszego powodu by sądzić że walka o pas mu się nie należy. Jeżeli przegra z Viktorem będzie musiał pewnie wspinać się od początku i z tego tylko powodu mam nadzieje że wygra 🙂

 • bartosz24

  Artur Baros – niewiem co za walkę oglądałeś ale Bisping zasłużenie jednogłośnie wygrał. Był lepszy. A TS mu się po prostu należy. A jak Silva nie chce narazie walczyć to dac mu walkę o interima i koniec. Z weidmanem go zestawić albo jakimś innym dobrym średnim.

 • El Hombre

  Ja należę do tej drugiej grupy ludzi.

 • tomek-host

  jestem w tej 2 grupie 😉

 • Koczot

  Milord nie wiem jaką walkę z wanderleiem oglądałeś, ale to Silva wygrał. Usadził bispinga i miał techniki kończące był lepszy!

 • minilkz

  Belfort przejedzie sie po Bispingu, dlatego Majkel nie dostatnie TS i moze zapomniec o pasie : )