Co dalej dla ciężkich w KSW?

autor:
17 Grudzień 2012
38
Co dalej dla ciężkich w KSW?

Jeśli miałbym wskazać najbardziej pogmatwaną kategorię w KSW, byłaby to prawdopodobnie waga ciężka. Nie tylko posiada ona najbardziej zróżnicowany poziom, ale także najwięcej kontrowersyjnych zawodników oraz problemów z ich wzajemnym zestawianiem. Chciałbym zastanowić się nad przyszłością tej kategorii, jednak bez forsowania swoich pomysłów, a raczej czekając na Wasze propozycje. Rzućcie okiem na ten krótki tekst i zastanówcie się sami, jak poukładać kategorię, w której walczą Bedorf i Nastula, ale też Pudzianowski, Waluś, czy zupełnie niezwiązani z tym sportem zawodnicy.

Kiedy rozmawialiśmy z Martinem Lewandowskim przed KSW 20, wspomniał on, że na tamten moment nie widzi możliwości zestawienia ze sobą zawodników z trójki: Kamil Waluś, Marcin Różalski, Mariusz Pudzianowski. Wydaje się to być wciąż aktualne, nic mi bowiem nie wiadomo, by póki co planowano wrzucenie któregokolwiek z nich do walki ze sobą, lub pozostałą częścią zakontraktowanych przez KSW ciężkich.

Nie jest to koniec trudności, bo mamy w tej dywizji całe grupy fighterów o zupełnie różnym charakterze. Nawet jeśli uznajemy Kamila Walusia za zawodnika typu „freak fighter”, to nie można go zestawić z Mariuszem Pudzianowskim, bo niesie za sobą zbyt małą wartość marketingową. O poszukiwaniu zestawień dla Jacka Wiśniewskiego czy Kamila Bazelaka nie wspominam. Z kolei fighterów takich jak Karol Bedorf, Paweł Nastula czy Valentijn Overeem można byłoby zestawić z każdym i zawsze, ale czy na pewno? Dlaczego zatem nie walczyli dotychczas z Mariuszem Pudzianowskim czy Marcinem Różalskim? Nie żebyśmy proponowali takie zestawienie, ale wyraźnie widać tu podział wewnątrz zawodników tej wagi. Sam „Różal” także mógłby zmierzyć się w kasowej walce z kimś z grupy najbardziej medialnych fighterów, ale jego zbliżający się koniec kariery i ewentualna wygrana nad jedna z „kur znoszących złote jajka” mogłyby znacznie ograniczyć korzyści KSW. Istnieje wiele poważnych rozbieżności w poziomie i medialności zawodników, które nie pozwalają na zorganizowanie w tej wadze sensownego matchmakingu.

Możliwe rozwiązania

Zastanawiam się, czy istnieje rozwiązanie, które połączyłoby interes federacji z interesem bardziej zaangażowanych fanów.

Włączenie wszystkich zawodników do walki o pas i zlikwidowanie w dywizji ciężkiej podkategorii „freaków” i „prawdziwych” zawodników na pewno byłoby krokiem w dobrym kierunku. Ale między tymi dwoma grupami istnieje przepaść, którą trzeba byłoby zapełnić stałym zaangażowaniem nowych zawodników, takich jak Omielańczuk, Andryszak, Overeem czy Knothe. Wydaje mi się, że KSW zmierza w tym kierunku, ale o wiele spokojniej, by nie musieć promować nowych zawodników i ryzykować zdecydowanych porażek tych, w których promocję już zainwestowało. W mojej opinii KSW jest tutaj zbyt ostrożne i naraża się na zbędną krytykę, aczkolwiek gdybym ryzykował swoje pieniądze, może myślałbym inaczej.

Inne rozwiązanie to brutalne odchudzenie tej kategorii. Wyraźnie odcinamy się od przegranych Jacka Wiśniewskiego, Kamila Bazelaka, rzucamy Kamila Walusia na głęboką wodę z którymś z wymienionych akapit wyżej zawodników, by włączyć go do wyścigu o pas, Marcin Różalski dostaje finalną walkę na zapowiadany koniec kariery. Wygrani walczą z wygranymi, przegrani oddalają się od tytułu mistrzowskiego. Rolę przyciągającego tłumy „freaka” utrzymuje Mariusz Pudzianowski, aż uzna, że będzie gotowy, by zawalczyć na dokładnie tych samych zasadach, co inni ciężcy.

Trzecia droga to utrzymywanie obecnego stanu rzeczy. Ściągamy zawodników z mniejszych zagranicznych gal, tak jak miało to miejsce w przypadku Piliafasa. Utrzymujemy zawodników „nietykalnych”, wykorzystujemy posiadaną garstkę ciężkich do organizacji tylu zestawień, ilu się da, a następnie organizujemy kolejne rewanże do bardziej pamiętnych pojedynków, lub tych, które poszły nie po myśli KSW.

A może istnieje jakieś inne rozwiązanie? Kogo powinno zatrudnić KSW? Z kogo zrezygnować? Do jakich walk doprowadzić? Pamiętajcie tylko, by w swoich propozycjach uwzględniać perspektywę statystycznego widza i interesu KSW, w innym wypadku będziemy po prostu poruszać się w świecie absolutnej fikcji.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

38
Dodaj komentarz

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
38 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
DamianBladekamisgerabolip Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Damian
Gość
Damian
Offline

Tu się z tobą zgodzę…

Blade
Gość
Blade
Offline

Damian: Nie widzę sensu trzymania w KSW zawodnika, który z jednej strony nie jest gwiazdorem-freakiem przyciągającym kibiców, a z drugiej strony jego poziom sportowy nie pozwala na pokonanie Kawagucziego, czy Thompsona. Jeśli przegrałby z Kawaguczim, to musi budować swoją karierę i umiejętności na mniejszych galach. Tak to widzę.

kamis
Gość
kamis
Offline

Kawaguchi zdaje się zakończył karierę, albo ją zawiesił.

Damian
Gość
Damian
Offline

A do tego to wątpię żeby KSW opłaciło się ściągać przeciwnika z Japoni i wlewać tyle kasy dla zawodnika takiego jak Waluś. W europie jest mnóstwo zawodników którzy by Walusiem po zamiatali ring……

Damian
Gość
Damian
Offline

Blade..ja wciąż uważam że Waluś nie dał by rady z Kawaguchim. Nie porównujmy pudziana który był jednym z najsilniejszych ludzi na świecie.W pierwszej rundzie puki miał kondycję był bardzo silny i dynamiczny, rzucał Kawaguchim druga runda była na przetrwanie.Waluś takiej dynamiki nie ma, ani siły. Nie oszukujmy się jest wolny i otyły w porównaniu do pudziana. Kawaguchi stoczył z Thompsonem wyrównaną walkę. A waluś wytrzymał by z Thompsonem nie sądze. Skoro pudzian nie mógł sobie z nim za bardzo dać rady. A oile mi się wydaje to akurat pudzian dłużej trenuje mma niż Waluś.

gera
Gość
gera
Offline

Pudzian vs Overeem
Nastula vs Bedorf
zwyciezcy o pas
Rozal vs ktos z dwoch przegranych

Blade
Gość
Blade
Offline

w -77 – zatrudnić Djursee i Chlewickiego, reaktywować Crawforda.
Saidov vs. Djursa
Mankowski vs. Crawford
Moks vs. Chlewicki

w -70 – zatrudnić Hallmana i Sajewskiego.

Blade
Gość
Blade
Offline

Jeśli chodzi o niższe wagi, to zrobiłbym walki typu:

Chmielewski vs. Kułak (przegrany odpada)
Naruszczka vs. Dowda (przegrany odpada) i walcza między sobą

Strus vs. Sakurai
Grove vs. Horwich

Materla vs. Drwal
Mamed vs. Manhoef

bolip
Gość
bolip
Offline

goldziak – to chyba narazie nasze marzenia jak KSW powinno wyglądąć po pierwsze – Z Walusia bym nie rezygnował , jeżeli dobrze pokaże sie w walce z prawdziwym zawodnikiem mma a nie z freakiem to ja bym go ogrywał ( zwłaszcza że teraz Kamil trenuje z Alistarem Overeem ) Zatrudnienie Grabowskiego- tego chyba wszyscy oczekują i walki z Arlovskim albo Monsonem Kopytowski i Andryszak dobry ruch po drugie – wszystkie nazwiska które wypisałeś dla potencjalnych rywali dla Błachowicza mają kontrakty albo w innych kategoriach walczą ( Vegh, Sobral – Bellator, Leistes walczy w 84 , Cavalcante , jeszcze Strikeforce ,… Czytaj więcej »

bolip
Gość
bolip
Offline

Arlovski dla Natuli haha . Wydaje mi się że troche przeceniacie Pawła , Może na począte dajcie mu kogoś łatwiejszego , przecież prawie rok nie walczył. Myśle że satoshi ishi na pierwszą walkę bedzie idealny 🙂
A Silvia dal Pudziana jest dalej za silny. Jeszcze nie jest gotowy.
Rewanż z Thomsonem spoko, ewentualnie Aleksanru Lungu. A Balezak – Wiśnia kto by to chciał oglądać haha .

maras
Gość
maras
Offline

ja chciałabym turniej wagi ciężkiej to by było najlepsze rozwiązanie

goldziak
Gość
goldziak
Offline

Żeby KSW normalnie funkcjonowało K&L powinni: 1.waga ciężka Powinni najpierw zwolnić Walusia i dać pożegnalną walkę Różalskiemu. Zostaje Nastula, Bedorf, Pudzianowski. Pomyśleć o zatrudnieniu Andryszaka bądź Kopytowskiego (stawiam w ciemno, że latem, jesienią 2014 roku Nastula zakończy karierę), żeby w momencie odejścia Nastuli na emeryturę mieli już odchowanego i solidnego zawodnika. w międzyczasie sięgnąc do kieszeni i nie żałować na Grabowskiego. Na ten moment Nastulę, Bedorfa i Pudziana skonfrontować ze sobą(chyba, że Pudzian nadal ma być freakiem i nie można go narażać). Ewentulanie przeciwnicy z zagranicy to: Overeem, Sylvia(akurat chciałbym żeby Tim był pierwszym przeciwnikiem Nastuli), Gluhov. Lloret. 2.waga półciężka… Czytaj więcej »

silva2201
Gość
silva2201
Offline

waluś-różal
pudzian-thompson ew.t.sylvia
bedorf-v.overeem
nastula-arlovski
bazelak-wiśnia

F. Georgiew
Gość
F. Georgiew
Offline

Kawaguchi jak najbardziej nadaje się dla Walusia, to by było fajne zestawienie, które zbudowałoby go w oczach fanów MMA i budowało jakieś mosty między górą a dołem. Jeśli nie dałby rady, zawsze mogliby dać mu przerwę od KSW, dlaczego miałby nie rozkręcać jakichś gal w Warszawie lub na Podlasiu, jeszcze niedawno walczył na Fight Cupie.

osk`
Gość
osk`
Offline

Liczba „cieżkich” w KSW nie jest jakaś wielka, więc może zorganizować wielki, medialny turniej włączając wszystkich „ciężkich”, których mają?

Blade
Gość
Blade
Offline

K&L robią wiele by zmusić Mameda do walki z Michałem, więc powinni zrobić wiele by zmusić Różala do walki z Pudzianem. Różal ma słabszą pozycję niż Mamed czy Michał, więc powinno się udać, tak jak udało się z Moks vs. Mańkowski.

Blade
Gość
Blade
Offline

Damian: Co do Nothe zgoda, ale Kawaguczi jest gościem który przegrał z Pudzianem oraz Thompsonem (decyzja-wał). Pudzian przed walką z Kawaguczim miał na rozkładzie jedynie Najmana, natomiast Waluś już ma większe doświadczenie niż na tamten czas Mariusz.

Halak
Gość
Halak
Offline

Paweł Nastula vs David Olivia/Mirko Cro Cop
Valentij Overeem vs Karol Bedorf
Bazelak vs Wisniewski
Różal vs Thompson
Walus vs Sapp? haha nie, lepiej vs Piliafas

Damian
Gość
Damian
Offline

Tylko KSW boi się o pudziana bo to ich koń pociągowy.Ale myślę że jak by przegrał z jakimś dobrym zawodnikiem na poziomie typu Overeem w walce o pas to wstydu by nie było…

Damian
Gość
Damian
Offline

Waluś nie ma szans ani w Kawaguchim ani z Nothe …to po prostu całkowicie inny poziom ci zawodnicy mają dużo doświadczenia i walk z wymagającymi przeciwnikami, a Waluś Wiśnię Bazelaka….bez przesady….. Różal mówił że z Pudzianem Walczył nie będzie.
Walusiowi to można by dać Christosa Piliafasa ale podejżewam że ten też był by dla niego za mocny.

tomek
Gość
tomek
Offline

Nastula vs Bedorf Overeem vs Różalski II (ostatnia walka to niedokonczony interes tak naprawde Pudzian vs wygrany z walki powyzej Przegrany z nastula vs bedorf walczy z wygranym walki wyzej Przegrany z walki wyzej walczy z przegranym walki overeem vs rozalski i tak do obe***nia bo waga ciezka ksw to porazka. szkoda im kasy i tyle. pudzian cos tam dziala ale szalu nie ma, bedorf troche poziom pod znakiem zapytania.nastula to dziadek.overeem sredniak,rozalski prawie emerytura.le banner jeszcze troche to w trumnie zostanie wystawiony na ring a walus i wisnia to w garazu moga sie bic.dla mnie przyszlosc ksw to brak… Czytaj więcej »

Blade
Gość
Blade
Offline

WIŚNIA vs. Bazelak
Wiśnia vs. Koks

PUDZIAN vs. Thompson
Pudzian vs. Różal

WALUŚ vs. Kawaguczi
Waluś vs. Thompson

Różal vs. NASTULA
BEDORF vs. Overeem
Bedorf vs. Nastula

Blade
Gość
Blade
Offline

Oczywiście jeśli Różala po przegranej z Nastulą nie dajemy Mariuszowi, o co bym wnosił. Natomiast jeśli dajemy Różala Pudzianowi, to można wtedy Walusiowi dać DVD, który właśnie przegrał z Mariuszem. W tym momencie dochodzimy do punktu, w którym można zestawić Mariusza z Walusiem. Oczywiście wygrana Walusia jest nieopłacalna dla KSW, dlatego trzeba dokładnie zbadać kto jakie postępy poczynił. Mariusz musi rzecz jasna wygrać, no chyba że to będzie walka na zakończenie jego kariery.

Blade
Gość
Blade
Offline

Moja propozycja, biorąc pod uwagę statystycznego widza i interes KSW: freak: Wiśnia vs. Bazelak – wygrany zostaje, przegrany odpada. Po wygranej Wiśni (bo tak domniemam) będzie trzeba mu szukać kolejnych freaków, może Hardkorowy Koksu… Osobiście wolałbym tego uniknąć, ale za takim rozwiązaniem stoi interes finansowy KSW. motor napędowy PPV: Pudzian vs. Thompson III – długo oczekiwany rewanż, mam nadzieję że Pudzian zrobił postępy i już jest w stanie pokonać DVD. Marcin Różalski – widzę wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest zestawienie Różala z Nastulą, bądź Walusiem. W przypadku Nastuli wynik jest dosyć oczywisty. Po przegranej Marcin mógłby zawalczyć z… Czytaj więcej »

Mateusz
Gość
Mateusz
Offline

KSW 22 Nastula vs > Nastula(Nastula przejmuje FAME Różala, R konczy kariere) Różal Bedorf vs > Bedorf (PAS) Overeem Waluś vs > Koptyowski (pokazanie młodego talentu, Waluś out) Kopytowski KSW 23 Pudzian vs > Pudzian (zestawienie P z zawodnikiem MMA) Knothe Kopytowski vs > Kopytowski (młody talnet z zawodnikiem znanym na KSW) Olivia KSW 24 Nastula vs (PAS) Bedorf Kopytowski vs > Overeem Overeem KSW 25 Pudzianowski vs (wygrany dostaje walke o pas) Overeem

esbe
Gość
esbe
Offline

1.KSW nie ma co sie ogladac tylko musi przebic oferte MMAA dla Grabowskiego. On sie do Stanow nie wybiera, a wg. fightmatrix jest w pierwszej trojce wagi ciezkiej poza UFC. Dac mu np Thompsona czy Overeema na powitanie a potem walke o pas z Bedorfem. 2.Teraz kwestia pasa – tutaj powinni sie zmierzyc Bedorf i Overeem. Obaj sa po zwyciestwach w KSW, obaj sa na szczycie tego lancucha. Wg. mnie ich walka to naturalna kolej rzeczy. 3.Nie podoba mi sie wrzucanie do walki o pas debiutujacego Nastuli wiec czemu by nie zestawic go z Rozalem ? Obaj byliby zadowoleni. Z… Czytaj więcej »

Pablomma
Gość
Pablomma
Offline

dajcie normalnego zawodnika Walusiowi niech zawalczy ze słabym Rózalskim. Waluś z Różalem przegra i niech spada z KSW bo sie tam nie nadaje, nie wiem po co ksw go promuje, niech sie weźmie za walkę ze swoją otyłością

kamis
Gość
kamis
Offline

Żeby tworzyć drabinkę musi ona być na poziomie, przynajmniej na skalę europejską jak pozycjonuje się KSW. Przy obecnej ilości gal i walk na gali wypada mniej więcej 8 zawodników na dywizję (każdy walczy dwa razy do roku). Nie wyobrażam sobie aby w drabince brali więc udział tacy zawodnicy jak Waluś, Różalski, Wiśniewski, Bazelak, Olivia, Knothe, Glunder, Zikic etc. Nie jest to poziom jaki powinno prezentować KSW. W przypadku Walusia knif jest taki że nie wiadomo jak zaprezentowałby się na tle kogoś wyższego poziomu – jeśli dobrze to niech startuje od samego dołu. A więc mamy: Nastula, Bedorf, Pudzianowski, Overeem, brakuje… Czytaj więcej »

Damian
Gość
Damian
Offline

Drabinkę widział bym tak np na ksw 22 Bedorf vs Overeem Nastula vs TBA wygrani z tych pojedynków walka o pas.Pudzian w między czasie toczy walkę jak wygraną to wtedy walczy o pas…….Różalowi na pasie raczej nie zależy tylko na kasie, który z resztą i tak juz długo nie powalczy więc wątpię żeby go wystawiać wogóle…

Damian
Gość
Damian
Offline

Ja osobiście jeszcze w żadnym wywiadzie z Pudzianem nie słyszałem żeby ktoś zadał mu pytanie czy chce walczyć o pas KSW. Jeśli chce to wydaje mi się że za jedną lub dwie wygrane walki z jakimś poważniejszym zawodnikiem,mógł by do takiej walki przystąpić. Z kimś kto ten pas będzie dzierżył, i myślę że wtedy miał by już szanse z takimi zawodnikami jak Nastula Bedorf Overeem, A tacy zawodnicy jak Bazelak Wiśniewski czy Waluś są dwie półki niżej więc ja bym ich wogóle nie brał pod uwagę.

kozilla
Gość
kozilla
Offline

pudzian – james thomspon
walus – bedorf przegrany wypada z ksw
bazelak – wisniewski przegrany wypada z ksw
nastula – oli thompson/ pedro rizzo / ishii/ v.overeem
rozal – le banner na zakonczenie karieru o ile ten le banner sie nie rozpadnie do tego czasu ze starosci.

MMA Fight Club
Gość
MMA Fight Club
Offline

Georgiew jakbyś niewiedział to K&L organizują gale bokserską
Polsat Boxing Night 2 gdzie walką wieczoru będzie Gołota-Saleta, nie ma szans na 5 gal, w 2013 roku bedzie 4 gale. Jakby KSW postawiło na aspekt tylko sportowy a nie oprawa-show może i byłoby 5 bo wtedy nie musieli by tak kombinować.

F. Georgiew
Gość
F. Georgiew
Offline

MarHelcin: to jest zbliżone do tego, jak ja bym to widział, ale nie wierzę obecnie w Nastula vs. Pudzian i Grabowskiego w KSW.

Artur: Bez przesady, są cztery gale w roku, w tym ma być pięć. Z 6-8 ciężkich zawodników da się złożyć jakieś logiczne „who is who”, tylko trzeba ich ze sobą pozestawiać.

GalAnonim: Poza Pudzianowski vs. Thompson nie byłoby dla mnie na takiej rewanżowej gali ciekawego pojedynku. Ludzie raczej chcą iść do przodu, a nie oglądać w kółko te same walki, tym bardziej, że wiele z nich nie rzuciło na kolana.

Artur Bartos
Gość
Artur Bartos
Offline

ludzie ksw robi 3gale rocznie, zawodnicy walcza 1 max 2razy wroku. chcecie zrobi plan na najblizsze 5-6lat widze. przy takiej czestotliwosci nie ma mowy o drabinkach, pas jest kiepskim zartem. model przyjety przez ksw to swoja ekipa zestawiana z zagranica, tak aby swoi wygrali. zeby to sie zmienilo musialby wejsc undercard i wieksza czestotliwosc gal, slowem wiecej duzo wiecej walk. poki to sie nie stanie bedziemy skazani na walki o pas jak ostatnia materli

MarHelcin
Gość
MarHelcin
Offline

ciężka pogmatwana – za to w 93 jest teoretycznie i praktycznie 1 polski zawodnik – o ile by nawet nie liczyć ksw a cała Polskę to po Błachowiczu jest dłuuuuugo dłuuuugo nic po czym jes Sztanga, Zontek i znowu dłuuuugo nic a co za tym idzie sensowna drabinka do walki o pas wiedzie tylko przez zagranicznych … co do ciężkiej – zatrudnik Grabowskiego to powinien być priorytet jak na najlepszą Polską/europejską federacje ja wiem ze drogi ale myślę że nie jest na tyle anonimowy jak postrzega go KSW wśród mniej zorientowanych fanów MMA czyli tak zwanej szerszej publicznosci więc mimo… Czytaj więcej »

GalAnonim
Gość
GalAnonim
Offline

Wg mnie dobrą walką była by Kamil Bazelak vs Jacek Wiśniewski, dlatego, bo obydawaj przegrali z Walusiem w dość kontrowersyjnych okolicznościach (Bazelak – kontuzja), (Wiśniewski – można powiedzieć, że zbyt wcześnie przerwanie walki). Potem zrobić jeszcze raz galę typu ”Rewanże” i zestawić tam zwycięzce tego pojedynku z Walusiem, Pudzianowskiego z Thompsonem, Khalidova z Ryuta Sakurai, Chmielewskiego z Horwichem, Jewtuszko z Sowińskim, dwie wielkie przegrane Bońkowska z Suską i jeszcze jakiś pojedynek extra zrobić i jest super, wg mnie ciekawy fighcard. Chciałbym aby coś takiego doszło do skutku, lecz zdaję sobie sprawę, że jest to mało prawdopodobne, ale walką Bazelak vs… Czytaj więcej »

AdaX
Gość
AdaX
Offline

Chociaż sam nie wiem czy moje propozycje są realne. Moim zdaniem KSW na pewno nie powinno już się zajmować Zikiciami, Valtonenami, Olivią, Wiśniewskim i Bazelakiem. Różalskiemu ostatnia walka, a Waluś niech walczy z przegranymi Bedorfa czy Nastuli. Wpuścić kilku mocnych jak Tim Sylvia, Ishi, może James Thompson, Oli Thompson i niech Pudz włącza się z nimi do walki o pas.

AdaX
Gość
AdaX
Offline

Ciężko to poukładać bo teraz Bedorf dostanie kogoś zupełnie nowego i Nastula tak samo. Druga sprawa. Skoro już wiadomo że Bedorf będzie walczył o pas z Nastulą który nigdy nie walczył na KSW to układanie teraz jakiejkolwiek drabinki nie ma sensu – skoro i tak znamy już jej finał 🙂 Przede wszystkim nie widzę żadnego powodu dla którego Waluś i Różalski nie mogliby włączyć się do walki o pas – nawet jeśli zaczynaliby od samego dołu drabinki. Waluś to nie freak tylko zawodnik który od niedawna toczy zawodowe pojedynki. Natomiast Różalskiemu pas pewnie zwisa, co nie zmienia faktu że dla… Czytaj więcej »