Condit vs. MacDonald II na UFC 158

autor:
12 Grudzień 2012
Condit vs. MacDonald II na UFC 158

Podczas wizyty w radiu MMAJunkie, Rory MacDonald ogłosił, że zmierzy się na UFC 158 z Carlosem Conditem. Gala ta ma odbyć się 16 marca w Montrealu, ale organizacja nie potwierdziła jeszcze ani pojedynku, ani miejsca i daty samej gali.

Pojedynku z Conditem zażyczył sobie sam Kanadyjczyk w rozmowie z Joe Roganem po wygranej walce z BJem Pennem na UFC on FOX 5. W ostatnim odcinku „UFC Tonight” Carlos przystał na tę walkę. Teraz Rory potwierdził, że UFC jest w trakcie jej organizacji właśnie na antenie radia MMAJunkie.

Co ważne, porażka z Conditem jest jedyną porażką w dotychczasowej karierze „Aresa”, a każdy kto pamięta ich pojedynek, może sobie przypomnieć jak równą walkę dał Carlosowi 21-letni wówczas MacDonald. Trzeba przyznać, że po ostatnich bardzo dobrych występach obydwu zawodników, ta walka może być faktycznie pokazem przekrojowego, nowoczesnego MMA.

GSP vs. Diaz, MacDonald vs. Condit i Koscheck vs. Hendricks – spodziewamy się, że to właśnie takie zestawienia zobaczymy w pierwszym kwartale 2013 roku i to one zadecydują o przyszłości kategorii półśredniej na najbliższych kilka miesięcy.

Komentarze

 • Tsubasa

  Koscheck vs Hendricks 2? Nie widze potrzeby takiego starcia. Koscheck vs Kampmann by juz bardziej pasowalo.

 • Artur Bartos

  Hendricks nie ma z kim walczyć właśnie. Jak zestawili Roryego z Carlosem to dla H nie ma przeciwnika.

 • Loku

  Bardzo interesujące starcie, myślę, że walka okaże się ciekawsza niż starcie GSP z Diazem. Wydaje mi się, że w ciągu tych dwóch lat od pierwszego starcia Rory poczynił duże postępy i przypuszczam, że to on opuści oktagon jako zwycięzca.

 • El Hombre

  Stawiam na Condita.