Dana White chwali Liz Carmouche za „wyjście z szafy”

autor:
20 Grudzień 2012
5
Dana White chwali Liz Carmouche za „wyjście z szafy”

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o złości Gusa Pugliese na walkę kobiet w nagłówku UFC 157, a dziś wokół pań pojawiła się zupełnie nowa historia. Liz Carmouche zdecydowała się wykorzystać historyczny moment rozwoju sportu, by ujawnić się jako homoseksualistka. I o ile sama wiadomość przeszła bez większego echa, reakcja Dany White, oskarżanego wielokrotnie o homofobię i niechęć do środowisk gejowskich, jest szeroko komentowana.

Oto wypowiedź Dany w trakcie środowych wydarzeń, promujących UFC 157:

Jest mnóstwo homoseksualnych zawodników czy aktorów. Potrzeba odważnej osoby by wyjść i to przyznać, ponieważ zawsze mają obawy, co stanie się z ich karierami i jak ludzie będą ich potem traktować.

Bardzo podoba mi się to, co zrobiła. Wiem, że mam wielką łatkę „homofoba” i ludzie myślą, że jestem tego typu osobą. Jestem najdalej od tego jak się da. Myślę, że to absurdalne, że mamy 2013 rok i rząd mówi dwojgu ludzi, czy mogą się pobrać czy nie. Kim jest rząd, by mówić ludziom, którzy się kochają, że nie mogą się pobrać? To absurdalne.

UFC od dłuższego czasu stara się wkupić w łaski przeciwnych mu organizacji feministek i LGBT, chociażby przez współfinansowanie ich społecznych inicjatyw (o tym pisaliśmy jakiś czas temu tutaj), czy tego typu wypowiedzi. Czy przyniesie to jakieś wymierne zyski organizacji? Na gruncie polskim, nie widziałbym tutaj żadnych realnych korzyści, Ameryka to jednak zupełnie inny świat i nie pokusiłbym się tutaj o żadną diagnozę. Być może Wy znacie ten świat lepiej i rozumiecie skąd ten entuzjazm mediów dotyczących MMA co do sprawy kompletnie ze sportem niezwiązanej.

Dziwi fakt, że w sprawach o wiele ważniejszych dla samego sportu i zawodników, jak np. traktowanie marihuany jak PED z prawdziwego zdarzenia, Dana zachowuje o wiele większą wstrzemięźliwość, czy wręcz odcina się od komentarzy.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
F. Georgiew
Gość
F. Georgiew

Takie żarty to ja rozumiem 😀 Od trzech minut chichoczę.

dominion
Gość
dominion

CARMOUCHE KONTUZJOWANA! JEST ZASTĘPSTWO!
comment image

F. Georgiew
Gość
F. Georgiew

Widziałem amerykańskich fanów, którzy zwalali to na jej orientację i większą liczbę męskich hormonów 😉

Artur Bartos
Gość
Artur Bartos

mam wrazenie, ze ona jest jeszcze bardziej napakowana niz cyborg. jej szyja I ramiona sa ogromne! nie wiem na ile kobieta moze osiagnac taki rezultat bez dodatkowych hormonow, ale wyglada to dziwnie

LJ
Gość
LJ

W związku homoseksualnym Liza zapewne robi za faceta