Fighters Arena 5: „Home” w Kraśniku już 26-go stycznia

12 Grudzień 2012
Fighters Arena 5: „Home” w Kraśniku już 26-go stycznia

Bardzo dobre recenzje czwartej gali Fighters Arena rozochociły organizatorów do dalszych działań. Piąta gala już 26-go stycznia a na cel obrano sobie miasto Kraśnik, w województwie Lubelskim.

Choć anglojęzyczny tytuł nie wywołuje dreszczyku emocji, to jednak ma drugie znaczenie. tytułowy „dom” oznacza właśnie Kraśnik, czyli rodzinną miejscowość Adama Maciejewskiego (8-5), na stałe mieszkającego w Chicago a który pojawi się w styczniu, by zmierzyć się w walce wieczoru z Andrzejem Koseckim (1-4).

Kraśniczanin wywodzi się z zapasów, które zaczął trenować już w młodzieńczych latach, by w wieku 21 lat wyemigrować do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął karierę MMA. W 2009 roku kontuzja wykluczyła go ze startów i będzie to jego powrót po trzyletniej przerwie. To właśnie „Maja” był tytułowym bohaterem naszego niedawnego newsa w którym pisaliśmy o jego niedoszłym starcie na XFC 46.

Przeciwnikiem Adama będzie Andrzej Kosecki. Choć triumfował tylko raz, to na koncie ma walkę z doświadczonym Mamedem Chalidowem. Ostatni raz walczył w tym roku z Marcinem Tyburą, przegrywając przez duszenie. To właśnie poddania najwyraźniej są, póki co, najsłabszą stroną zawodnika ze Zduńskiej Woli.

„Adam Maciejewski to dobry zawodnik i cieszę się, że będę mógł się z nim zmierzyć. Mam zamiar dać z siebie wszystko i będę dążył do zwycięstwa wszelkimi znanymi mi metodami.” – powiedział zdeterminowany Kosecki.

Kolejne informacje o nowych zestawieniach na FA5 już wkrótce.

Komentarze

  • Tomasz

    a to niespodzianka:) kto by pomyślał że do nas jakaś gala zawita:)

  • D O M I N I O N

    Licze że Pudzia pokona Tyberia.