GSP prosi o łatwiejszą walkę i wybiera Nicka Diaza

13 Grudzień 2012
GSP prosi o łatwiejszą walkę i wybiera Nicka Diaza

Obecny mistrz wagi półśredniej wielokrotnie powtarzał, że nie zamierza niczego żałować z ostatniego pojedynku z Carlosem Conditem, ale bez problemu dało się wyczuć z jego wypowiedzi, że potrzebuje więcej czasu, aby powrócić do formy sprzed kontuzji. W obliczu nadchodzących superfightów, St. Pierre mając do wyboru różne opcje, wybrał… Nicka Diaza.

Wg zapewnień Dany White, Zuffa zaproponowała obu zawodnikom walkę na karcie w Montrealu (16 marca), jednak na papierze cały czas nie ma oficjalnych podpisów obu stron. Cesar Gracie – menedżer Nicka twierdzi, że można to uznać za pewnik i formalności staną się faktem dokonanym w ciągu jednego, góra dwóch dni. Menedżer Kanadyjczyka, poproszony o komentarz, milczy w tej sprawie.

O tym jak blisko zawarcia są obie strony, zapewnia jednak dodatkowo prezydent UFC:

Georges St. Pierre to fenomenalny mistrz. To dla nas idealny człowiek do współpracy. Nie prosi nas o nic. Więc jeżeli chce walczyć z Nickiem a Nick chce walczyć z nim, to prawdopodobnie jest to walka, którą zorganizujemy.

Wraz z dominacją kategorii, rosną oczekiwania fanów, którzy niemal postawili mistrza przed decyzją – Silva lub Diaz. W obecnej sytuacji wybór mógł być więc tylko jeden:

Georges miał roczną przerwę. Anderson Silva to dla niego w tej chwili ciężka walka na powrót. GSP poprosił osobiście o Diaza.

ZUFFA dąży do tego, aby superfight „GSP vs. Diaz” zorganizować na tej samej karcie w Montrealu, na której dojdzie do niedawno ogłoszonego rewanżu „Condit vs. Mac Donald”.

Komentarze

 • DanteV

  Świetne info ale walka zakończy się niemalże identycznie jak pojedynek Bensona z Natem.

 • Dams

  dobra fota

 • Jarnaba

  @DanteV Czy sądzisz, że Diaz po tych walkach (vs Bendo i Condit) nie wyciągnie wniosków ? Myślę, że ma zdecydowanie większe szanse z GSP, niż Nathan z Bensonem. Uważam, że jest lepszy w każdym aspekcie od Nate’a. Miałem wrażenie, że Nate wyszedł bez żadnego pomysłu na ostatnią walkę, Nick może od razu próbować schodzić.

 • Jarnaba

  A co do samego news’a, taka mała ciekawostka 🙂 https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_UFC_events

 • MuniekS

  @Jarnaba jeżeli GSP postawi swoje warunki jak robi w 95% swoich pojedynków to skończy się tak jak zawsze.

  Ten gość jest w 100% profesjonalistą i jego przegrana będzie możliwa gdy z jakiś powódek nie przygotuje się do walki.

  GSP to wzór sportowca który nie boi się wyzwań.