K-1 World Max 2012 Final 8 już dzisiaj

autor:
15 Grudzień 2012
K-1 World Max 2012 Final 8 już dzisiaj

15 grudnia, w stolicy Grecji w Atenach, odbędzie się finałowy turniej jednej z najbardziej prestiżowych organizacji na świecie – K-1. Zawody z cyklu MAX nie przyciągają wprawdzie takich nazwisk jak kilka lat temu, jednak wciąż wzbudzają duże zainteresowanie wśród fanów sztuk walk.

Finałowy turniej K-1 Max 2012, rozgrywany będzie na stadionie OAKA. Po raz pierwszy w historii zawody odbędą się poza terenami Japonii. Organizatorzy wciąż pamiętają, ile dla świata sportów walk znaczyły turnieje pod znakiem K-1. Dlatego właśnie organizacja K-1 Rising przeniosła finałowy turniej do Europy. Czy poziom widowiska spełni oczekiwania fanów? Tego dowiemy się już dzisiaj wieczorem.

Karta walk wygląda następująco:
Mike Zambidis (Greece) VS Reece McAllister (UK)
Yasuhiro Kido (Japan) VS Murthel Groenhart (Netherlands)
Artur Kyshenko (Ukraine) VS Chris Ngimbi (Congo)
Andy Souwer (Netherlands) VS Andy Ristie (Suriname)

Oprócz walk turniejowych będziemy mogli obejrzeć jeden „superfight” a także walkę rezerwową.

Superfight:
Vahid Roshyani (Iran) VS. Salah Abdelsalam (UAE)

Walka rezerwowa:
Abraham Roqueni (Spain) VS. Xu Yan (China)

Z pewnością jednym z największym nazwisk pozostaje Andy Souwer. Czterokrotny uczestnik finałowego pojedynku (2005,2006,2007,2009), dwukrotny zwycięzca turnieju (2005, 2007), ma kolejną szansę sięgnąć po tytuł jednego z najlepszych zawodników na świecie. Będzie to z pewnością bardzo ważny sprawdzian formy – już 26 stycznia podczas gali YOKKAO Extreme 2013, która odbędzie się w Mediolanie, Andy Souwer zmierzy się z Dzhabarem Askerovem. Fani sportów uderzanych nie mogą więc narzekać na brak emocjonujących pojedynków – zarówno koniec roku jak i początek nowego obfitować będzie w bardzo ciekawe walki.

Komentarze

  • kickboxer

    Będzie można to zobaczyć gdzieś w tv albo na necie?